Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun türü nedir?

ertgrlkurt

Yeni Üye
Arkadaşlar hediye muhabbet kuşu geldi bana. Türünü vs merak ediyorum daha önce hiç muhabbet kuşu bakmadım bilmiyorum o yüzden. Yavru demişler sizce yavrumu fotoğrafla anlayabilir misiniz? Diğer yetişkin kuşlara görede iri bayağı bende türünü merak ettim, rengini çok beğendim çok sevdim sizce güzel bir kuş mu nasıl?

Ekli dosyalar

• IMG_20170324_223843_503.jpg
    IMG_20170324_223843_503.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 86
  • IMG_20170324_025721.jpg
    IMG_20170324_025721.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 68
  • IMG_20170324_155215_913.jpg
    IMG_20170324_155215_913.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 64
cinsi Çekoslovakya , cinsiyet erkek. kafada çizgileri olmadığı için tam net birşey diyemeyceğim ama göz çevresine bakınca en fazla 4 aylık gibi duruyor. çünkü daha gri halkalar oluşmamış. ayrıca eççek herif çok tatlı maşallah <3 :D

cinsi Çekoslovakya , cinsiyet erkek. kafada çizgileri olmadığı için tam net birşey diyemeyceğim ama göz çevresine bakınca en fazla 4 aylık gibi duruyor. çünkü daha gri halkalar oluşmamış. ayrıca eççek herif çok tatlı maşallah <3 :D

Benim muhabbet kuşum 4 aylık ve gri halkalar oluştu 2-3 aylıkken? Bunun nedeni için fikriniz var mı? Gri halka yaş anlamada etken değildir belki?

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Teşekkür ederim Hayvan Dükkanlarında insanlar bilgisiz diye herkese her şey verebiliyorlar. Bu yüzden ben pek güvenmediğim için sormuştum. Yaşını anlamak çok daha zor sanırım, gagası mesela ten renginde ve tertemiz hiç yıpranma ya da iz yok. Birde ben anlamasamda yavru dendiğinden kabuğu soyulmuş yem aldım onu veriyorum şimdi sizce kaçıncı ayda kabuklu yeme geçmeliyim?

a74270c64cb79ada6f669cffb0e61eed.jpg

Benim muhabbet kuşum 4 aylık ve gri halkalar oluştu 2-3 aylıkken? Bunun nedeni için fikriniz var mı? Gri halka yaş anlamada etken değildir belki?

Bende merak ettim bunu :) göz çevresinden nasıl anlaşılır ne farklar olur

bu bir çeşit pazarlama stratejisi sanırım. çoğu kuşçu üretici olsa bile kuş yeme düştükten sonra geçen süreyi sayıyor. Örneğin; kuş 1 aylıkken yeme düştü 1 ay sonra da siz aldınız. size kuş 2 aylık demek yerine 1 aydır yeme düşmüş olduğu için kuş 1 aylık diyebiliyorlar.

Teşekkür ederim Hayvan Dükkanlarında insanlar bilgisiz diye herkese her şey verebiliyorlar. Bu yüzden ben pek güvenmediğim için sormuştum. Yaşını anlamak çok daha zor sanırım, gagası mesela ten renginde ve tertemiz hiç yıpranma ya da iz yok. Birde ben anlamasamda yavru dendiğinden kabuğu soyulmuş yem aldım onu veriyorum şimdi sizce kaçıncı ayda kabuklu yeme geçmeliyim?
kuşun yem kırma yeteneği varsa şu an bile deneyebilirsiniz. kabuksuz yemlerin yanında kabuklu yemleriniz de olsun gözlemleyin.

Gözlerde gri halka bebekken de çıkabilir bazen erken çıkıyor bazen geç net olarak yaş belirleme de bir unsur değildir. Elimde doğan bebekte şuan gözde grilik var yani bu çok normal bişey.

Arkadaşlar hediye muhabbet kuşu geldi bana. Türünü vs merak ediyorum daha önce hiç muhabbet kuşu bakmadım bilmiyorum o yüzden. Yavru demişler sizce yavrumu fotoğrafla anlayabilir misiniz? Diğer yetişkin kuşlara görede iri bayağı bende türünü merak ettim, rengini çok beğendim çok sevdim sizce güzel bir kuş mu nasıl?
Erkek ırkını bilmiyorum pek. Ama çok tatlı bir bebek.

Üstad bu kuş yavru değil ceresini görmezmisinin masmavi

Eş tutacak yaşta gözüküyor, yanına bir hanım yakışır[emoji6]

bu bir çeşit pazarlama stratejisi sanırım. çoğu kuşçu üretici olsa bile kuş yeme düştükten sonra geçen süreyi sayıyor. Örneğin; kuş 1 aylıkken yeme düştü 1 ay sonra da siz aldınız. size kuş 2 aylık demek yerine 1 aydır yeme düşmüş olduğu için kuş 1 aylık diyebiliyorlar.
Ben bu kuşu aldığımda simsiyahtı gagası. 2 aylık yavrunun gagası simsiyahsa bilemem. Bende çık araştırdım bir istisna olabilirmiş. Sadece göze bakarak yorum yapmayın istedim yaş konusunda.

Gözlerde gri halka bebekken de çıkabilir bazen erken çıkıyor bazen geç net olarak yaş belirleme de bir unsur değildir. Elimde doğan bebekte şuan gözde grilik var yani bu çok normal bişey.
Katılıyorum arkadaşım güzel açıklamışsın beklediğim cevaptı. Saolun. 1.5 aylık iken aldığımdaki resmi.

Son düzenleme:
Arkadaşlar yaşı konusunda başka söyleyeceği bir şeyi olan yok mu?

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar yaşı konusunda başka söyleyeceği bir şeyi olan yok mu?

Gözlerimiz kırmızı mı? Aynı benim oğluma benziyor cins olarak, çekoslavak. Tür olarak lutino gibi duruyor benim oğlum gibi ama emin olmak için göz rengimiz önemli?

Gözleri kırmızı değil, evet sanırım lutino. Göz rengi bana siyah geliyor ama çok incede olsa göz çevresinde grimsi halk var

Gözleri kırmızı değil, evet sanırım lutino. Göz rengi bana siyah geliyor ama çok incede olsa göz çevresinde grimsi halk var

O zaman biraz büyük olduğunu söyleyebilirim. Resmini daha yakından odaklama yapıp çekebilir mısınız gözünün? Kırmızıdır büyük ihtimalle siz farketmiyorsunuz. Lakin göz çevresindeki halka hafifte olsa belirgin ise kuş birazcık büyümüş ve büyüdükçe onların gözlerindeki kırmızılık bizim farkedemeyeceğimiz hale geliyor diye öğrendim kısa süre önce. Benim erkek lutinom 8 aylık oldu mesela ve kırmızılığı farketmekte acayip zorlanıyorum. Sizin kuşunuzda tahminim 4-5 aylık dediklerinize göre. Yakın bir çekim yaparsanız çok güzel olur

Geri