Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Tüy Dökümü Beni Endişelendiriyor

MerveT.uysal

Yeni Üye
Merhabalar, Tarçın(ismi) geçen ay yeminin içindeki parazitlerden dolayı rahatsızlık atlatmıştı. Zayıfladı çöktü hareketsiz kaldı çok şükür iyileşti ancak iyileşmeye başladığından bu yana kaşınırken iri iri kepek dökmeye başladı. Yeni tüyleri çıkıyor o yüzden mi bilemedim. Yapabileceğim bir şey var mı yoksa dönemsel deyip beklemeli miyim?
Fotoğrafını da yükledim, şimdiden teşekkürler

00419aa109ce76445fde004581243c01.jpg

( 1 aya yakındır tüy döküyor bu arada.)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Tüy zamanında B vitamini takviyesi,havuçlu mama, yeşillik,yulaf verilmesi bu zamanı kolay atlatılmasına yardımcı olur.

Aminosol kullanılabilir. Diğeri vitamin değil sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:42 -->-> Daha önceki mesaj 15:42 --

Aminosol kullanılabilir. Diğeri vitamin değil sanırım.
Veteriner vermişti ikisini de vitamin diye kullandırmıştı. Teşekkür ederim

B vitamini, iç yulaf taze günlük su verebilirsiniz.

Teşekkürler, yapacağım :)

Rica ederim..

Baktığınız yer gece gündüz sıcaksa eğer banyoluk takarak veya sprey ile banyo yaptırabilirsiniz. Bu havalarda sakıncalı eğer fazla sıcak değilse denemeyin hasta olur kuşunuz.

Rica ederim..

Baktığınız yer gece gündüz sıcaksa eğer banyoluk takarak veya sprey ile banyo yaptırabilirsiniz. Bu havalarda sakıncalı eğer fazla sıcak değilse denemeyin hasta olur kuşunuz.
4 gün önce yıkandı. Su versem yine girer ama ben de korkuyorum hastalanmasından hassas bünyesi accık

4 gün önce yıkandı. Su versem yine girer ama ben de korkuyorum hastalanmasından hassas bünyesi accık

O zaman hiç denemeyin. Kafeside sabit gürültüsüz bir yerde dursun strese girmesin.

Geri