petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşumun Tüyleri Döküldü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Elif Saglik tarafından 31 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Elif Saglik

Elif Saglik New Member

Beğenileri:
    0
    2 Yaşındaki muhabbet kuşumun kanat altında sırtında tüyleri döküldü 2 şişe sprey kullandım parazit olabilir diye ama değişen bir şey olmadı.Derisini inceledim gözle görülür bir şey yok kızarıklık falan yok sadece tüyleri her geçen gün dökülüyor.Gagasıyla devamlı didikleniyor ve bu arada bağırıyor.Sirkeli karbonatlı su ile derisini tüylerini ovaladım hafifçe.Kafesini de dezenfekte ettim.Didiklenmesi gözle görülür şekilde azaldı.Karbonatlı sirkeli suya devam etmeyi düşünüyorum.Ne dersiniz doğru olur mu? Yem sebze meyce ile besliyorum Vitamin kullanmalımıyım hangisini almalıyım öneride bulunurmusunuz.Kısaca ne yapacağımı bilmiyorum ve çok üzülüyorum Birde 2 gündür burun deliklerinde bir şey var nefes aldıkça gidip geliyor bunu nasıl temizleyebiirim sanki üşüttü

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Cereyanda kalmasın yeterlidir. Geçmiş olsun.
    B vitamini ve havuç içeren mama tüylerin daha çabuk çıkmasına yardımcı olacaktır. Bulabilirsen iç yulaf karıştırırsın yemine.

3. Elif Saglik

Elif Saglik New Member

Beğenileri:
    0
    marketlerde satılan yulaf olur mu?
    çiğ havuç herhalde önerdiğiniz
    B vitamini markası önerirmisiniz
    teşekkür ederim

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Marketlerde yulaf satılıyor mu bilmiyorum. Petshoplarda var. İç yulaf diye istemelisin (ayıklanmış oluyor.)

Havuç çiğ olacak evet.
    Tuzsuz etimek ezilip un haline getirilir. (1 kuş için 1 tane)
    Yumurta haşlanip soğuduktan sonra rendelenir. (1 kuş için çeyrek yumurta)
    Havuç rendelenir. (1 kuş için serçe parmağı kadar)

Ben vitamin olarak Aminosol kullanıyorum içinde yeterince B vitamini var. Bulamazsan Aminovit te olur, çok benzer ürünler.

5. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    resim eklenırse daha net yorumlar yapılabılır.

Sayfayı Paylaş