petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbet kuşumun tüylerinin durumu ve davranışları hakkında bir kaç soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Denizci tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Denizci

Denizci Guest

iyi geceler arkadaşlar. 1,5 - 2 aylık civarında bir erkek muhabbet kuşum var yaklaşık 1 haftadır bende. keyfi iyi bir sıkıntısı yok fakat son bir iki gündür tüylerinde bir farklılık gözlemledim. kafasında beyaz tüy gibi bir kaç şey çıktı tam anlam veremedim. ayrıca göğsünde ki kıllar geldiğinde masmaviydi şimdi yer yer beyazlaşır oldu. sebebi nedir sizce? bir de ne zaman elimi sokup göğsünü falan okşasam hayvan hızlı hızlı ağzını açıp kapatmaya başlıyor. bazı zamanlarda su içtikten sonra kanatlarını vücudundan ayırıp öyle duruyor biraz. tüylerinin fotoğrafını çekmeye çalıştım ama pek kaliteli olmadı sanırım. fikirlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

[​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG]

2. Yener GÜNGÖR

muhtemelen tüy değiştiriyordur. kanatlarını acık beklemesi kendini serinletmek içinmiş ağzını hızlı açıp kapatması da yine aynı şekilde hızlı nefes alıp içerisini serinletmek göğsünü okşarken yapmasına bişey diyemem ama bi sorunu olacağını sanmıyorum maaşallah güzel görünüyor kuşun.

3. Onur TÜFEKCİ

gayet sağlıklı, maşallah.

Sayfayı Paylaş