Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun uçuşu

tpanke

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 adet muhabbet kuşum var. Biri 8 diğeri 5-6 aylık. Bu konularda tecrübesizim. Küçük olanı sonradan aldım. Kuşu eve getirdiğim gün saldım bunlar birbirlerini buldular falan neyse ben bu kuşun uçusunu görünce bizimkinde bi problem olduğunu düşündüm. İlk kuşum olduğu için daha önceden farkedemedim. Muhabbet kuşum havada 10 saniyeden fazla duramıyor. Manevralar yapamıyor ve yükselerek uçamıyor. 1-2 metre uçuyor sonra yere düşüyor. Birşey farkettim kuşum uçarken kuyruğu sola yatık oluyor. Kısacası kuşumun uçuşunda bir problem var 2 metre ya uçuyo ya uçamıyo onuda ben zorladım diye yapıyo yoksa yaptığı en büyük aktivite kafesinin çatısına tırmanması. Sizin yorumlarınızı bekliyorum.

Kedilerde bıyık nasılsa kuşlarda da kanat ve kuyruk denge için önemli bir yer tutuyor. Dengesini sağlayamıyor veya solunum yollarında bir problem varsa çok dayanamıyor veyahut kuşunuzda yağlanma olabilir. Kuşunuzu bi' gözlemleyin derim. Ustalarımızdan da yorumlar gelirse daha sağlıklı cevaplar alabilirsiniz tabi.

Aha krdesm valla ayni sorun benim kusumdada var bende 1 haftadir heryerde arastirdim duzgun bi cevap bulamadim benim elimle kladiriyorum havaya sonra arkasindan az bisey yilitiyorumngidiyo kafesin ustune ck zor ucuyor cok cabuk yoruluyo kanatlarini hep sarkik yapiyor uctuktan sonra bi cevap bulabilirsen banada haberdar et krdesm bu aradankus disi 5 aylik...

Kuş az uçmaktan uçamıyo desem 5-6 aydır bende hergün saldım salmadığım gün sayısı en fazla 10 yağlılık falan da yok kuş çok sağlıklı gözüküyo tüyleri parlak kafes içinde hareketlli ama yok yani uçamıyo

Geri