Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Uyuma Şekli

Chris Eddie

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar, herkese iyi forumlar. Muhabbet kuşum yaklaşık 1 aydır hatta belki daha fazladır kafesin altında uyumayı tercih ediyor. Yani şöyle diyeyim, kafesine soktuğumda kafesin altına geçiyor hemen, yaklaşık 1 yada 2 saat orada uyuyup sonra tüneğe çıkıyor fakat kafesin altında uyurken tıpkı bir insan gibi uyuyor, bildiğiniz yatıyor fakat ayağı gövdesinin altında bir şekilde yüz üstü yatıyor. Bu davranışın sebebi nedir? Kaç kez yüreğimi hoplattı velet, korkutuyor insanı. Bir davranış bozukluğu olabilir mi? Gözlemliyorum sürekli canlı sürekli, konuşuyor, uçuyor, ötüyor, sağlık problemi olduğunu düşünmüyorum.

Birde 27 Mayıs'ta aldım o zaman 1,5 aylığa yakındı, 40-45 günlüktü. Yavru Muhabbet kuşlarının gün içinde uyuması normalmiş fakat bizimki büyüdü hala uyukluyor, normal midir?

Benimkide 1 ay oldu alalı aynen hala öyle uyumayı tercih ediyor. Zamanla yukarı çıkacaktır

Yerde uyumalari normal rahat ediyolar galiba 6 ayliklar kafesin ustunde altinda bos bulduklari duz zemin de uyur benimkiler severim hic kalkmazlar birakin istedigi gibi takilsin

Davranışında yada psikolojisinde bir sorun olmadığı halde benim için hiç bir problem yok, sağolun yardımlarınız için. :)

Anormal bir durum degil inekler koyunlar keciler tavuklarda da gorulur boyle uyuma uyurken titreme hareketlilik olur korkarsiniz ilk zamanlar sonra
alisirsiniz

kafesin altını tercih etmesinin bir sebebi de muhtemelen oradan görülmediğini düşünmesi. kafesi biraz yükseğe alın. birkaç güne düzelecektir.

Benim şapşal da o şekil uyuyor ama kafes tepesinde.Tünekte de denedi dengeyi sağlayamayınca vazgeçti :D
dX5bJQ.jpg

Y4BbyD.jpg

Ne tatlı ya valla ilk defa görüyorum böyle bişey masallah

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok güzel ya çok iyiymiş sizin kuşlar:) bizimkilerin hiç öyle tuhaf şeyleri yok :D ama tabi bizim kuşların da kendine has şirinlikleri oluyor öyle ele falan pek gelmeseler de:D

Geri