petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumun uzun tüyleri çıkmıyor. Kanatları küçüldü, uçamıyor. Yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuzcan Çelik tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Oğuzcan Çelik

Merhaba... Muhabbet kuşum 2-2.5 yaşında ve cinsiyeti erkek. İlk aldığımda çok iyi uçuyordu çok sağlıklıydı. Zamanla döktüğü tüyler yerine gelmez oldu. Kuyruk tüyleri neredeyse yok. Kanatları da çok küçüldü. Uzun süredir uçamıyor. Bugün yeni bir kafes aldım ortamını genişlettim. 6 ay kadar önce dişi bir arkadaşı vardı yanında o öldü sizce onun etkisi olabilir mi? Siz de bir bakar mısınız Paşa'nın hastalığı ne?

2. Volkan MOROĞLU

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz hasta ve Bakımsız görünüyor .

3. Oğuzcan Çelik

Hastalığı ne peki? Bakımdan kastınız ne ona göre cevap verebileyim.

4. Tunç ÇAĞATAY

Kafesin dibindekiler ney

Kuşunuz hasta halsiz biraz yani vitamin kullanın

5. Oğuzcan Çelik

2 tane pinpon topu var onlarla oynamayı çok seviyor. Diğerleri de yem kırıntıları dışkısı falan. Vitamini suyuna damlatıyorum haftada 1 kez.

6. Tunç ÇAĞATAY

Harzaman böyle kabarıkmı duruyor

7. Oğuzcan Çelik

Fotoyu çekerken kendini kaşıyordu o yüzden kabarık duruyor. Bazen kabarık görünüyor yani sürekli bu halde değil.

8. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bakımsız görünüyor. Tüy dökümüyle ilgili bir rahatsızlıgı da olabilir.

9. Oğuzcan Çelik

Yemini suyunu aksatmam. Meyve vermeye başladım. Kafes temizliği düzenli yapılır. Zaten 3 tane yemlik 2 tane suluk var gördüğünüz gibi. Dışarı çıkarırım bazen ama çoğu zaman dışarı çıkmak istemez.

10. Yunus Emre OĞUZ

bence kuş dıştan hiçde bakımsız durmuyor güzel bakılmışa benziyor ama tüylerin sebebi ne bilmiyorum

11. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    uzun tüyler hiç çıkmıyor veya çıkınca da dökülüyorsa kuşunuz "Fransız tüy dökümü" hastalığına yakalanmış olabilir, bu hastalık kalıtsal bir hastalıktır ve tedavisi yoktur, bazı kuşlarda yavruyken kendini gösterir, bazı kuşlarda belirli bir yaştan sonra açığa çıkar, geçmiş olsun...

12. Oğuzcan Çelik

Benim için sorun değil ama sonuçta kuş bu biz nasıl yürümek istersek o da uçmak istiyordur.

13. Oğuzcan Çelik

Çıkınca kendisi koparıyor.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kusumun kanatlari cikmiyor

,
  2. yavru muhabbet kuşu tüyleri çıkmıyor

,
  3. muhabbet kuşu kanatları çıkmıyor