Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Yaşı Kaç ve Cinsi Nedir ?

1. Yuvalık erkeğin kafesinde dursun
2. Öncelikle yaz aylarında yavru yapmak ve büyütmek işkence. Sıcak aylarda ayırıp dinlendirmek lazım. Ayrıca dişinin zayıf düşmeye başladığını görürseniz yine ayırmakta yarar var.

Kemirme için yapacak pek bi şey yok. Genellikle kafesten çıkmak istedikleri için veya ortamdan huzursuz oldukları için kemirirler

Zaten dediğiniz gibi eylül aylarında yuvalık takıp ekim veya kasım gibi yavru alırım (sorun çıkmazsa)

Kemirip zehirlenmesinden şüpheleniyorum bide perdeyi falanda kemiriyor.Dışarı çıkınca daha mutlu dediğiniz gibi.

Bide galiba tüy değiştirme döneminde 1 ay oldu yaklaşık hala ara ara tüyler döküyor.Böyle beyazımsı tüy döküyor ara sırada normal tüy döküyor.Bu aralar ne önerirsiniz ?

Çok fazla aşırı tüy dökümü yok bu arada.

Ben vitakraft kullanıyorum ama azalınca pelet yem kullanmaya başlamayı düşünüyorum.

kuş küçük 4 aylık veya daha aşağısı gibi. Çiftleştirilmez bu dönemde 8i aşması lazım.

Çıkardığı sesler rahatsız olduğunu gösterir. Muhabbet kuşlarının gece görüşü çok zayıftır. Muhtemelen yanına yaklaşan bir şey olduğunu farkediyor ve göremediği için de rahatsız olup o sesleri çıkarıyordur.
Ayrıca yavru muhabbet kuşu çiftleşip yumurta yapabilir mi? Evet, küçük bir ihtimal de olsa olabilir. Ancak 7-8 yaşındaki çocukların bebek yapması ne kadar doğruysa bu da o kadar doğrudur. Yavru çiftleşebilir diyenin bilgisinden şüphe ederim. Eğer böyle bir şey olursa, derhal ayırmanız gerekir.

Kuşun kemik yapısı oturmadan eşe atılamaz bakıcı bir kuş ise yavruları ve dişiyi beslemekten yıpranacaktır.

Zaten direk eş atıp yuvalık takmam ki alsam bile önce bi alışsın acelesi yok ille hemen yavru almak peşinde değilim :) .Şuan 2 tane yanağında 2 ben daha çıkdı.Kışın evde pek yalnız kalmasın diye arkadaş almayı düşünüyorum kaç aylık dişi önerirsiniz ? (Çiftleşme için değil)

Geri