Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Yaşı ve Irkı?

• Konbuyu başlatan Yağız SOYLU
  • Başlangıç tarihi
Y

Yağız SOYLU

Guest
Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Benim bir muhabbet kuşum var, yaklaşık 1 ay önce balkonda yakaladım. :) Sanal ortamdan edindiğim bilgilere göre gagasının üstü renksiz olanlar dişi oluyor, bu tamam. Benim kuşum dişi anlaşılan. Ama benim merak ettiğim konu yaşı ve ırkı. Lütfen bu resimlere bakarak yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim. :)

p24nm.jpg

p24px.jpg

kızışmış bir dişi. bence yanına eş alın. ırkı yerli. yaşı ise yavru değil ama kesin yaş için gözlerini net çekmen lazım

Öncelikle hızlı cevabınız için teşekkürler. Kızıştığını anlamanız beni şaşırttı doğrusu, bir eş almaya çalışacağım. Bir kere daha çekmeye deneyeceğim gözlerini, tekrar teşekkür ederim. :)

1 yaşından biraz büyük yada 1 yaşında bir dişi

1 yaşında gibi kızışmış bir dişi götürün bir eş seçsin kendine kendinden küçük erkek almayın cüsseli biraz bunun kadar cüsseli olsun yoksa çiftleşmede zorluk yaşarlar

kuşun kızışması cereden anlaşılır. kuşunuzun ceresi kahverengi ve güzel bir kuş. eş almanız iyi olacaktır

Arkadaşlar daha net sonuca ulaşmamız için 2 tane daha göz çektim, hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

p255t.jpg

p25d1.jpg

resimler net değil ama dediğim gibi yavru değil. yaklaşık 9 ay yada 1 yaş civarındadır

Cep telefonumun dandik kamerasından kaynaklanıyor, en neti bu maalesef. O zaman 1 yaşında diyelim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

8-9 aylık dişi. Kırık diye düşünüyorum.

Geri