petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet Kuşumun Yaşı ve Irkı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Yağız SOYLU tarafından 12 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Yağız SOYLU
    Gizli

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Benim bir muhabbet kuşum var, yaklaşık 1 ay önce balkonda yakaladım. :) Sanal ortamdan edindiğim bilgilere göre gagasının üstü renksiz olanlar dişi oluyor, bu tamam. Benim kuşum dişi anlaşılan. Ama benim merak ettiğim konu yaşı ve ırkı. Lütfen bu resimlere bakarak yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim. :)

2. Mehmet ŞEKER
    Gizli

kızışmış bir dişi. bence yanına eş alın. ırkı yerli. yaşı ise yavru değil ama kesin yaş için gözlerini net çekmen lazım

3. Yağız SOYLU
    Gizli

Öncelikle hızlı cevabınız için teşekkürler. Kızıştığını anlamanız beni şaşırttı doğrusu, bir eş almaya çalışacağım. Bir kere daha çekmeye deneyeceğim gözlerini, tekrar teşekkür ederim. :)

4. 1 yaşından biraz büyük yada 1 yaşında bir dişi

5. Tunç ÇAĞATAY
    Gizli

1 yaşında gibi kızışmış bir dişi götürün bir eş seçsin kendine kendinden küçük erkek almayın cüsseli biraz bunun kadar cüsseli olsun yoksa çiftleşmede zorluk yaşarlar

6. Mehmet ŞEKER
    Gizli

kuşun kızışması cereden anlaşılır. kuşunuzun ceresi kahverengi ve güzel bir kuş. eş almanız iyi olacaktır

7. Yağız SOYLU
    Gizli

Arkadaşlar daha net sonuca ulaşmamız için 2 tane daha göz çektim, hepinize tek tek teşekkür ediyorum.

8. Mehmet ŞEKER
    Gizli

resimler net değil ama dediğim gibi yavru değil. yaklaşık 9 ay yada 1 yaş civarındadır

9. Yağız SOYLU
    Gizli

Cep telefonumun dandik kamerasından kaynaklanıyor, en neti bu maalesef. O zaman 1 yaşında diyelim. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

10. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    8-9 aylık dişi. Kırık diye düşünüyorum.

11. Yağız SOYLU
    Gizli

Kırık derken? Bir de kuşumun ceresi kahverengiydi ve eş almamama rağmen o renk birden açıldı.

Sayfayı Paylaş