Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun yumurtası kırılmadı

• Konbuyu başlatan mine bal
  • Başlangıç tarihi
M

mine bal

Guest
Öncelikle merhaba.Benim kuşumun 5 tane yumurtası oldu fakat günleri geçti fazla bile oldu ama hala kırılmadı üstelik dişi üzerine yatıyor fenerde tutamıyorum dişi izin vermiyor elime almama hemde kırar diye korkuyorum ne yapmalıyım ne zaman çıkar lütfen yardım edin :(

3-4 yumurtadan sonra kaç gün geçti, kontrol etmeniz lazım yumurtaları bir şekilde

22 gün oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

Ben daha yeni olduğum için bilmiyordum fakat düzenli olarak kontrol ettim

3. Ya da 4. Yumurtadan sonra mi? Ilk yumurtadan sonra mi?

İlk yumurtadan sonra 22 gün oldu toplam ilkinin 2 ocakda doğması gerekiyordu

Bekleyin 3. - 4. yumurtadan sonrada yatmış olabilir

Yok ilk yumurtadan itibaren yattı hatta yuvalığa giren kocasına bile kızıyor çok kötü şekilde zaten bu 5 yumurtadan önce ilk yumurtasını kırdı

Ortam isisina gore 1 ya da 2 gun oynama olabilir. Disi boyle asabiyse yavrular ciksa bile zor kontrol edersiniz.

Son düzenleme:
Aslında çok iyi kuş ama yumurtladıktan sonra korumacı oldu kaç gün sonra çıkar acaba?

Ilk yumurta en gec 22 ya da 23 gune cikar tahminimce. Eger doluysa.

Peki elime almadan yumurtayı anlayabilme şansım varmı?

Mine hanım acele etmeyin zaten kuşunuz izin vermiyorsa biraz daha sabredin ilk yumurta belki sorunludur boştur ama diğerlerini riske atmayın derim bence sabırlı olun

Hayırlı üretimler

yumurtaya yattıktan sonra max. 19 gün sonra yavru çıkması gerekir.
Ama olayı biraz abartıyorsunuz.
Kuşunuz izin vermiyor ne demek onu anlamadım onun izniylemi herşeyi yapacaksınız :)
Yapacağınız iş basit dişiyi bir şekilde yuvadan çıkartın ( yuvaya tıklayarak vurarak v.s bi yol bulun)
Çıkar çıkmaz yuvanın ağzını bir kağıt ile kapatın yada başka birşey işte ne olursa giremesin.
Odanın ışığını kapatın dişiye göstermeden ellerinizi daha önceden temiz su ile yıkamış olun, yumurtaya koku verecek hiçbirşey olmasın.
Eğer var ise akıllı telefonunuzun ledini yakarak yumurtayı yan tarafından ışığa tamamen dokundurarak dolumu boşmu anlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Eğer kontrol edemiyorsanız biraz daha sabretmelisiniz başka çaresi yok beklemekten başka. Maşaallah kuşlarınıza

Yumurtaların günü geldiğinde elinize alıp kulagınıza tutun yavru sesi gelecektir kış aylarında nem düşüklüğünden dolayı yavrular yumurtadan çıkamayabiliyor.. Onun için günü geldiğinde her gün yumurtaları kulağınıza tutup ses gelip gelmediğini kontrol edin 4 yavrumu öyle kurtardım..

Herkese çok teşekkür ederim ama işte dişi kuşum yeni anne olduğundan ve komşumuzun kendi kuşlarını eline alıp bakarken kırdığından dolayı korkuyorum dişi zaten yumurtalıktan çıkmıyor ancak çıkıp kocasına kızıyor :D yem yiyip bide tuvalet ihtiyacını giderip geri girip yavrularının üzerine oturuyor inşallah bi yol bulup öğrenebilirim çok yardımcı oldunuz çok teşekkürler :)

Geri