petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşumun yumurtası kırılmadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mine bal tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. mine bal

mine bal Guest

Öncelikle merhaba.Benim kuşumun 5 tane yumurtası oldu fakat günleri geçti fazla bile oldu ama hala kırılmadı üstelik dişi üzerine yatıyor fenerde tutamıyorum dişi izin vermiyor elime almama hemde kırar diye korkuyorum ne yapmalıyım ne zaman çıkar lütfen yardım edin :(

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kac gun oldu?

3. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    3-4 yumurtadan sonra kaç gün geçti, kontrol etmeniz lazım yumurtaları bir şekilde

4. mine bal

mine bal Guest

22 gün oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:21 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

Ben daha yeni olduğum için bilmiyordum fakat düzenli olarak kontrol ettim

5. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    3. Ya da 4. Yumurtadan sonra mi? Ilk yumurtadan sonra mi?

6. mine bal

mine bal Guest

İlk yumurtadan sonra 22 gün oldu toplam ilkinin 2 ocakda doğması gerekiyordu

7. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Bekleyin 3. - 4. yumurtadan sonrada yatmış olabilir

8. mine bal

mine bal Guest

Yok ilk yumurtadan itibaren yattı hatta yuvalığa giren kocasına bile kızıyor çok kötü şekilde zaten bu 5 yumurtadan önce ilk yumurtasını kırdı

9. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Ortam isisina gore 1 ya da 2 gun oynama olabilir. Disi boyle asabiyse yavrular ciksa bile zor kontrol edersiniz.

#9 KORDON, 8 Ocak 2015
    Son düzenleme: 8 Ocak 2015
  10. mine bal

mine bal Guest

Aslında çok iyi kuş ama yumurtladıktan sonra korumacı oldu kaç gün sonra çıkar acaba?

11. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Ilk yumurta en gec 22 ya da 23 gune cikar tahminimce. Eger doluysa.

12. mine bal

mine bal Guest

Peki elime almadan yumurtayı anlayabilme şansım varmı?

13. Kubilay ÇALIKOĞLU

Beğenileri:
    0
    Mine hanım acele etmeyin zaten kuşunuz izin vermiyorsa biraz daha sabredin ilk yumurta belki sorunludur boştur ama diğerlerini riske atmayın derim bence sabırlı olun

Hayırlı üretimler

14. trazetekutr

trazetekutr New Member

Beğenileri:
    2
    yumurtaya yattıktan sonra max. 19 gün sonra yavru çıkması gerekir.
    Ama olayı biraz abartıyorsunuz.
    Kuşunuz izin vermiyor ne demek onu anlamadım onun izniylemi herşeyi yapacaksınız :)
    Yapacağınız iş basit dişiyi bir şekilde yuvadan çıkartın ( yuvaya tıklayarak vurarak v.s bi yol bulun)
    Çıkar çıkmaz yuvanın ağzını bir kağıt ile kapatın yada başka birşey işte ne olursa giremesin.
    Odanın ışığını kapatın dişiye göstermeden ellerinizi daha önceden temiz su ile yıkamış olun, yumurtaya koku verecek hiçbirşey olmasın.
    Eğer var ise akıllı telefonunuzun ledini yakarak yumurtayı yan tarafından ışığa tamamen dokundurarak dolumu boşmu anlayabilirsiniz.

#14 trazetekutr, 9 Ocak 2015
    Son düzenleme: 9 Ocak 2015
  15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Eğer kontrol edemiyorsanız biraz daha sabretmelisiniz başka çaresi yok beklemekten başka. Maşaallah kuşlarınıza

16. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yumurtaların günü geldiğinde elinize alıp kulagınıza tutun yavru sesi gelecektir kış aylarında nem düşüklüğünden dolayı yavrular yumurtadan çıkamayabiliyor.. Onun için günü geldiğinde her gün yumurtaları kulağınıza tutup ses gelip gelmediğini kontrol edin 4 yavrumu öyle kurtardım..

17. mine bal

mine bal Guest

Herkese çok teşekkür ederim ama işte dişi kuşum yeni anne olduğundan ve komşumuzun kendi kuşlarını eline alıp bakarken kırdığından dolayı korkuyorum dişi zaten yumurtalıktan çıkmıyor ancak çıkıp kocasına kızıyor :D yem yiyip bide tuvalet ihtiyacını giderip geri girip yavrularının üzerine oturuyor inşallah bi yol bulup öğrenebilirim çok yardımcı oldunuz çok teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş