Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumuz Arada Bir Bayılıyor

• Konbuyu başlatan SaffanUgur
  • Başlangıç tarihi
S

SaffanUgur

Guest
Merhaba. Muhabbet kuşumuz üç aydır hasta. Son bir kaç haftada iyice sıklaştı. Hiç birşey yokken aniden bayılıyor, daha doğrusu felç geçirir gibi kalıyor. Yaklaşık 10 saniye sürüyor. Önceden haftada bir iki kez oluyordu ama artık 2 dakikada bir oluyor. Arada bir salıncağından, tüneğinden falan düşüyor. Kafesinden çıkmak için çıldırıyor ama çıkaramıyoruz çünkü aniden kasılıp kalıyor ve uçarken olmasından korkuyoruz. Omzumuza konduğu an kucağımıza düşüyor ve yaklaşık 10 saniye kadar kıpırdamıyor ama tam olarak kasılıyor değil, kanatları falan gevşek duruyor. Bulunduğum yerde veteriner yok kaldı ki neredeyse petshop bile yok. Durum hakkında beni bilgilendirebilecek olan var mı?

Bu arada 4 yaşında.

Öncelikle hoşgeldiniz ve geçmiş olsun.
Durum ile ilgili bilgiyi sitemizdeki tecrübeli kişiler sağlayabilir.
Fakat bence fotoğraf yüklemenizi tavsiye ederim ki, belirli bir teşhisi koyabilsinler.

Tekrardan geçmiş olsun,
Saygı ve Sevgilerimle

Fotoğrafını çekmeye çalışıyorum bir kaç gündür ama nedense bizim kuş yıllardır cep telefonlarından, televizyon kumandalarından falan korkuyor. Görünce bağırmaya başlıyor. Telefonumda da zoom olmadığı için uzaktan çekemiyorum.

Özellikle dikkat ettim uçtuktan sonra daha kötü oluyor. Konduğu yerde bayılıyor nefes nefese kalıyor ama kafesinde canavar gibi. Üç aydır tüyleri kabarık. Üşüyor desem değil, zira ısınacak diye odayı ısıttığımızda biz yanacak konuma gelirken hayvan hala kabarık duruyordu, şu an normal sıcaklıkta tutuyoruz. Bir kaç veterinerle görüştüm, düzelme ihtimali çok düşük boşuna buralara kadar gelme dediler. Hatta bir tanesi ötenazi önerdi ki bu benim için imkansız. Ölecek kuş üç ay içinde ölürdü diye tahmin ediyorum. Bizimki üç aydır aynı.

Gerçekten tuhaf bir durum. Keşke elimizden bir şey gelebilseydim. Ama burada bilgili arkadaşlar çok. Eminim bu konuda fikir sahibi olan bir kişi çıkacaktır. Çok geçmiş olsun.

Geri