Muhabbet kuşumuz sadece dal darı ile besleniyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ugur Turel tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Ugur Turel
  Çevrimdışı

  Yaklaşık 8 aylık bir kuşumuz var. Yaklaşık 2 ay önce hastalanana kadar hiç yem seçmezdi. Ancak birkaç gün süren bir ishal problemi yaşadı ve o günden sonra dal darıdan başka hiçbir yemi yememeye başladı. Bonnie, MyYem, Champion, Mavi Boncuk vs hepsini tek tek denedik ama nafile, hiçbirine dokunmadı. Yaklaşık 2 gün boyunca dal darı vermeyip, kafesin çeşitli yerlerine bu yemlerden koyduk, açlıktan uçamayacak kadar halsiz düşmesine rağmen yine yemedi. Dal darının zor bulunması ya da yüksek fiyatlı olmasını bir kenara bırakıyorum ama tahmin ediyorum ki bu kuş için iyi bir beslenme şekli değildir. Bu problemi nasıl çözebiliriz? Önerileriniz?
   
 2. Resul OZYAMAN
  Çevrimdışı

  Resul OZYAMAN Profesyonel

  Katılım:
  7 Eylül 2014
  Mesajlar:
  1.169
  Beğenileri:
  9
  Yer:
  İstanbul/Esenler
  Dal darıyı fazla verince yem seçmeler oluyor gine biraz darı verin ama az olsun birde yem koyun bi kenara kuş darıyı yeyip aç kalınca biraz bekler belki yeme geri döner. ama darı vermeyi çok azaltın.
   
 3. Ugur Turel
  Çevrimdışı

  Diğer yem kafesin bir kenarında sürekli duruyor zaten. Dal darıyı ne kadar verirsem o kadar yiyor, sonra aç beklemeye başlıyor. Dediğim gibi 2 gün bekledim, uçamayacak kadar halsiz düştü. Birkaç saat daha vermesem muhtemelen ölecekti.
   
 4. iss
  Çevrimdışı

  iss Profesyonel

  Katılım:
  30 Aralık 2013
  Mesajlar:
  1.234
  Beğenileri:
  4
  Dal darıyı ufalayın normal yemin içine karıştırarak verin.
   

Sayfayı Paylaş