Muhabbet Kuşumuzu Nasıl Seçmeliyiz ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  31
  Kişi gereksinim duyduğu bir şeyi alırken, özellikle kendine bir eğlence ve haz kaynağı olması amacıyla bir şey alırken, salt kendi beğeni ve eğilimlerini göz önüne almak ister. Bu son derece doğal bir davranıştır. Ancak kişinin, yaptığı seçimden sonra pişmanlık duymaması için bazı ön bilgilere sahip olmasında büyük yarar vardır. İşte biz bu bilgileri, aşağıdaki satırlarda çok özlü bir biçimde sunmak istiyoruz.

  Önce muhabbet kuşunu almaktaki amacınızı saptamalısınız ve sormalısınız kendinize: “Niçin alıyorum ben bu kuşları?” düşünmeli ve yanıt vermelisiniz:

  -Evdeki yalnızlığımı gidermek, kendime eğlenceli bir iş güç edinmek, bir arkadaş bulmak istediğim için.

  -Onlara bazı beceriler kazandırıp kendime ve yakınlarıma eğlenceli ve zevkli vakit
  geçirtmek için.

  -Konuşan bir kuşa sahip olmak için.

  -Evimin salonunu süslemek ve özel bir hava kazandırmak için.

  -Bahçemi yalnızca bir bitki topluluğu olmanın ötesinde kılmak, ona canlılık ve hareket kazandırmak için.

  -Muhabbet kuşlarınının renk özelliklerini, kalıtımla döllerine geçirişine ve yeni renk türlerinin oluşumuna duyduğum derin ilgi nedeniyle bazı deneyimlerde bulunmak için.

  -Muhabbet kuşu üreterek kazançlı ve zevkli bir uğraşıya sahip olmak istediğim için.

  Yanıtları artırabiliriz. Sizinki, yukarıda anlatılardan biri, birkaçı, tümü veya daha bir başkası olabilir. Vereceğiniz bu yanıta göre alacağınız kuşların sayısını, niteliğini, onları besleyip yetiştireceğiniz yerin türünü, büyüklüğünü, özelliklerini, araç gereçlerin biçim, özellik ve sayılarını belirlemelisiniz. Ancak tüm koşullarda, alınması gereken kuşun taşıması zorunlu bazı özellikler vardır. Bunları onda aramalısınız.

  Kaynak: Muhabbet Kuşları Kitabı
  Yazar: Tuncel ALTINKÖPRÜ
   

Sayfayı Paylaş