Karadeniz Pet

Muhabbet kusumuzun kuyrugu koptu!

The Panther

Yeni Üye
Mrb arkadaslar, ben uyelerden thepanther. İlk hesabimda arada bosluk yoktu. Simdi bu hesabi acmak zorunda kaldim sifremi unuttuum icin ozur dileyerek.

Muhabbet kusumuzun kuyrugu koptu. Hic aci cekmeden kendini kafesten kurtarip ucmaya basladi. Sonra poposundan yere kan damlamaya basladigini fark ettim. Bikac saat sonra kanama durdu. Kus neseyle ucuyordu. Biraz dengesizlik vardi ama psikolojisi bozuk diildi. Ben bu ara da arastirdim tabi. 20 gune geliyomus yeni kuyruk. Simdi cok kucuk gorunuyo gozume ve saatlerce agladim zaten o kanlari gordugum icin. Bu saati bekledim tamamen toparlasin diye. Elime gelebilecek olduğu zaman gelmisti. Yakaladim ve poposuna teramitin denen kremi surdum ama tehlikeli olabilir. Cunku zaten sabahtan beri pihtilasan poposunu gagaladigi icin simdi o kremi yiyecek. Ama uyumadan once kremini surmus olayim dedim. Yarasi bi an önce iyilessin. Yaptiklarimin yanlis bi tarafı varsa belirtin lütfen.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun böyle bir durumum olmadığı için ve bikgim olmadığından yardımcı olamayacağım ama fotoğrafta ilave ederseniz daha iyi olacakdır.

Meraba, resmi yükleyemedim ancak Avatarima bakarsaniz gorursunuz kusumun kuyrugunun şu anda nasil gorundugunu. :)

Son düzenleme:
Eğer tüy kökü zarar görmemişse, birkaç haftaya eskisi gibi hatta eskisinden daha güzel olur

Tuy kokunun zarar gordugunu nasil anlayabilirim?
Kus bugun de cok neşeli.
Teramitin ilacini birakarak arko krem sürdüm bugun.
Pihtilasmis bölgesine...
O saatten beri keyfi yerinde...
Bundan sonra beklemek olacak sanirim tek yapmamız gereken...
Tuy ne zaman gelirse artik. :(

Haa bir de arkadaslar, yedek su kabına suyla pekmezi karıştırdım.
Henuz icmedi ama icecektir.
Kaybettiği kani geri kazanmasi icin bi parca umut...
Baska hangi besin takviyelerini yapabilirim?
Normalde peynir, ekmek gibi seyler yiyor ama onlarin icerigi, cabuk iyilesmesine yardimci olur mu ki poposunun...

Yeni kuyruğun tam olarak yerine gelmesi 45 gün kadar sürecektir. Siz 20 gün sonra yeni gelen tüyleri görmeye başlarsınız. Bu arada b vitamini ve multivitamin+aminoasit takviyesi yaparsanız daha rahat ve kuvvetli tüy çıkmasına yardımı olacaktır.
Bu arada süt ve süt ürünleri yemesine izin vermeyin. Tüm papağanlara verilmez. Zehirlenme yapabilir.

Tamam. Aslinda haklisiniz, kuslar Memeli hayvanlar degiller ve onların Sut urunleri yemesi, bizim yumurta Yememiz kadar sacma bence...
Yumurtanın alerji yaptigi bunyeler gibi kuslar da sut urunlerine karşı Hassasiyet gelistirebilir...

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar sorunum bu soruna benzediği için yeni bir başlık açmak yerine bu Başlığa yazmayı tercih ettim

bugün kuşumu dışarı çıkardığında uçamadığını farkettim

yana doğru yamuluyordu Ondan sonra Yakından bakınca kanadında bir tüy eksikliği fark ettim

kafesi kontrol ettim ama kafesindeki tüylerden biri kanadından düşmüşe benzemiyordu Her neyse kuş acı çekmiyor ama uçamıyor da

bu kanadı tekrar uzayacak mı Çünkü çok üzüldüm ben haline

Daha önce kuyrugu uzadiysa bu da uzar gibime geliyor ama. :(

Geri