Karadeniz Pet

muhabbet kusuna cetene verilirmi ?

• Konbuyu başlatan Naim Boysan
  • Başlangıç tarihi
N

Naim Boysan

Guest
Baslikda yazdigim gibi verilirmi cetene muhabbet kusuna es lere daha dogrusu

Ben kullanıyorum, faydalı öneririm.
Yeme karıştırarak kullanabilirsiniz.

Kenevir tohumu kenevir bitkisinden elde edilen bizim kullandığımız tohum.
Kendir ise kenevir bitkisinden elde edilen bir malzeme olsa gerek.
Ben öyle biliyorum.
kendir tohumu ve kenevir tohumu ikisi aynı şey galiba kendir malzemesi ayrı benim dediğim tohum

ama emin olamadım iki tohumda aynı şeymi değilmi diye bazı yemlerde yada sitelerde kendir bazılarında kenevir diye geçiyor

Merhabalar bende kusumuun yenine kenevir ve bal kattim yem zaten karisikti bende icine krakerli yem kattim arti bal koydum bir cay kasigi kadar. Yavru almak istiyorum napabilirim acaba

Baslikda yazdigim gibi verilirmi cetene muhabbet kusuna es lere daha dogrusu

Abicim sanırım çedene dediğin bitki menengiç vb. adlarla anılan resimdeki ürün olabilir mi ?eğer bu üründen bahsediyorsanız çitlembik, bittim, menengiç ve çedene gibi farklı isimlerle anılan bu bitki aslında insan bünyesi içinde çok faydalı bir bitki, ve memengiçin kahveside mevcut bu ürünü sanırım papağanlara veriyorlar ama iç çekirdeğinin sert olması sebebiyle muhabbet kuşlarının kırıp yiyebileceğini sanmıyorum.hatta çekirdeğinin yuvarlak olması sebebiyle yutamama riski de olabilir diye düşünüyorum ama farklı bir fikri olan varsa ona da saygı duyarım.ben kullanmadım sadece kişisel yorumum buayrıca bahsettiğini ürün bu ise kenevir tohumu ve çedene farklı bitkiler naim bey.
vmbLAr.jpg

Son düzenleme:
[MENTION=12959]bulut21[/MENTION]: Menenegiç dediğin antep fıstığının olmamışı benim bildiğim. Antepli biri lazım [MENTION=4914]Yeliz KOCAGÜN[/MENTION] yardım lütfen..

[MENTION=15026]Kayra kirac[/MENTION]: bal yemin içine katılmaz. Mamaya, suyuna ya da sade olarak verilir.

Son düzenleme:
menengiç farklı antep fıstığıyla ilgisi yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:45 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

Menengiç, sakız ağacıgiller ailesinden, Güneydoğu Anadolu bölgesine özgü yaprak döken Fıstık Familyasından bir çalı türü.Vikipedi açıklaması buymuş bende yeni öğrendim

Son düzenleme:
[MENTION=12959]bulut21[/MENTION]: Menenegiç dediğin antep fıstığının olmamışı benim bildiğim. Antepli biri lazım [MENTION=4914]Yeliz KOCAGÜN[/MENTION] yardım lütfen..

[MENTION=15026]Kayra kirac[/MENTION]: bal yemin içine katılmaz. Mamaya, suyuna ya da sade olarak verilir.
abi olmamış fıstık değilde şöyle diyelim menengiç doğal yetişen bir tür yani aşılanmamış fıstık ağacı bunun üzerine fıstık aşısı yapılıyor ve fıstık ağacı olarak yetişiyormuş google öyle diyor :) ayrıca aşı yapılmadığı taktirde de resmini paylaştığım şekilde meyvesi oluyor faydası çok olduğu söylenir en baştada kahvesi yapılır.kahvesi öksürüğü keser, balgam söktürür, nefes açıcıdır, nefes darlığına iyi gelir, antiseptik özelliği vardır, göğsü yumuşatır, solunum yollarına faydası vardır. ayak terlemelerini önler, yaraları tedavi eder, böbrek kumlarının dökülmesine yardımcı olur, ses tellerine iyi gelir, mide ağrılarını dindirir denilmektedir.bende evde süt ile menegiç kahvesi yapıyorum tavsiye ederim herkese.

Geri