petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşuna eş

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yunus Emre tarafından 29 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Yunus Emre

Yunus Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Selamun Aleykum millet benim dişi muhabbet kuşum var ona erkek kanka almak istiyorum ama yavru yapmamalarini istiyorum bakamam duyduguma gore yumurtalik koyunca kankaliktan evlilige terfi ediyolar ne kadar dogrudur ?

2. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    1 erkek 1 Disi kuştan olsa olsa yavru olur, kanka olmaz kardesim:)

3. Yunus Emre

Yunus Emre New Member

Beğenileri:
    0
    O zaman tek kalıcak baska caresi yok :)

4. Yunus Emre

Yunus Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Yine bi kız kuş alsam yanına ?

5. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53
    Valla ona yanlis yorum yapmiyim, İyi de anlaşabiliyorlar ama daha tecrübeli biri cevaplasın. Ama kafesine alışan bir dişi kusun yanına kus koyulmaz cunku yeni geleni dover, erkek bile alsan erkegin kafesine dişiyi koyman lazım onu biliyorum

6. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Eylül hanım doğru söylemiş. İçgüdüsel olarak ergenlik döneminden çıktıklarından yuvalık olmasa bile kafes tabanına, yemliğe vs... yerlere yumurta yapan çok kuş var bu bir çözüm değildir. 2. bir dişi alma da ise dişi kuşunuz ne kadarlık bilmiyorum ama eyer henüz ufak ise alabilirsiniz fakat yetişkin ise kafesini sahiplendiği evi olarak gördüğü için kıskançlık huyları ile oyuncağını,sizi,yemliğini yani ortamını kıskanıp zarar verebilir tabi bu bir olasılık illaha olacak diye de birşey söylenemez her kuşun karakter yapısı farklıdır.

Eylulgunesli bunu beğendi.
  7. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Aleykumselam kardeşim
    Eğer dişi kuşunun yanına kanka arıyorsan yanına bir dişi alabilirsin,erkekten kanka olmaz.Fakat bu çok riskli bir durum.Dişiyle anlaşma ihtimali de var öldürme ihtimali de.
    Çünkü aynı cinsiyetteki kuşların birbirini kıskanma durumu çok meşhurdur.Ki eğer çiftleşmek isterlerse bu durum kavgaları arttırır.
    Ama bana sorarsan yanına bir erkek al,mutlu mesut yaşasınlar.Yavru istersen de yuvalık takarsın.Eğer yavru istemiyorsan da takmazsın ama dişinin kafasına göre kafesin içine yumurtlayıp yumurtlamayacağını bilemezsin.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş