Karadeniz Pet

muhabbet kuşuna öğretilecek yeni kelimeler

Süleyman Korkmaz

Yeni Üye
arkadaşlar kuşum 3.5-4 aylık. 3 kelime öğrettim onları söyleyebiliyor. birde ben bunla bazen eğleniyordum bana bak bana diyordum öğrensin diye değil ama. onu bile öğrenmiş. bana bak bana diyor :D şimdi aşkım, şekerim onları alıştırsam mı? veya başka kelimeler var mı önerileriniz? söylediklerimi dikkatlice dinliyor yanımda. aceleye gerek varmı sizce. yoksa eski kelimeleri tekrarlıyımmı ?

3 5 tane tek kelimeyi rahat soyleyebiliyorsa 2 kelime ogretin sonra cumleye kadar yolu var :) benim ufaklikta sizinkine benziyor suan nasil konusuyorum ben hayret bisey diyor selamun aleykum diyor :)

Öneri kelime olarak şampiyon cim bom bom olabilir :) Eski kelimeleri de ara sıra tekrarlayarak yeni kelimeler öğretebilirsiniz. kuşum 8 aylik ama hala yeni kelimeler öğreniyor. Ne kadar devam eder bu ogrenme sureci bilmiyorum ama çok da acele etmeyin. Kelimeleri net soylemeye dikkat edin.

Bizim kuş da 4-5 aylık şu an cümle kuruyor artık. Sırayla öğrettiğim kelimeler şunlar. Cici kuş, aşkım, barış barış barış(üst üste 8-9 kez söylüyor çünkü öyle söylemiştim), eşşek sıpasıı, ben çok yakışıklıyım :) çok komik oluyorlar kpnuşurken:) şimdi sırada şampiyon cim bom ve babacım hoşgeldin var. İnşallah öğrenir

3 5 tane tek kelimeyi rahat soyleyebiliyorsa 2 kelime ogretin sonra cumleye kadar yolu var :) benim ufaklikta sizinkine benziyor suan nasil konusuyorum ben hayret bisey diyor selamun aleykum diyor :)

Öneri kelime olarak şampiyon cim bom bom olabilir :) Eski kelimeleri de ara sıra tekrarlayarak yeni kelimeler öğretebilirsiniz. kuşum 8 aylik ama hala yeni kelimeler öğreniyor. Ne kadar devam eder bu ogrenme sureci bilmiyorum ama çok da acele etmeyin. Kelimeleri net soylemeye dikkat edin.

Bizim kuş da 4-5 aylık şu an cümle kuruyor artık. Sırayla öğrettiğim kelimeler şunlar. Cici kuş, aşkım, barış barış barış(üst üste 8-9 kez söylüyor çünkü öyle söylemiştim), eşşek sıpasıı, ben çok yakışıklıyım :) çok komik oluyorlar kpnuşurken:) şimdi sırada şampiyon cim bom ve babacım hoşgeldin var. İnşallah öğrenir

evet arkadaşlar çok acele etmekte istemiyorum. Şuanki tek kelimeleri pekiştirsin iyice. 4 aylık kuşum. [MENTION=13994]Snm232323[/MENTION] hocam aşkım, şekerim bunları bende öğretmeyi düşünüyorum. eşşek sıpasıyla ben çok yakışıklıyımda güzelmiş :)

4 aylıkmış tam güzel öğrenme zamanı sabah akşam söyleyin ama tek bir kelime. Kafası karışmasın. Nedense bizimkisi aşkım ı çok zor öğrendi. Ben çok yakışıklıyım ı 2 gün söyledik nasıl öğrendi anlamadık. Haftalarca aşkım dedim anca öğrendi. Yani zorlanacağını düşünmeyin gayet güzel söylüyorlar:)) kuşunuza maşallah bu arada. Resmini paylaşın bi görelim. Bizimkinin konuşurkenki videosu var bakarsınız olmadı.

Son düzenleme:
Geri