Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunda nezle.

hayvansever1

Meraklı Üye
Yeni aldığım yavru muhabbet kuşu iki gündür kötü durumda. Nefes alırken baya zorlanıyor ve sürekli ağzından garip sesler çıkartıyor, gözlerinde de akıntı var gibi. Nasıl kendine getirebilirim, bu şekilde bekleyip geçmesini beklemem imkansız bir durum mudur? Yardımlarınızı bekliyorum, lütfen..

Bi kanatlı veterinerine götürseniz. Geçmesini beklerseniz kaybedersiniz zaten. Biz ilaç söyleriz ama veterinerin tedavi etmesi daha doğru. Bu sürede sıcak tutun. Yem yemiyorsa siz beslemelisiniz. Dışkısında değişik varmı kontrol edin.

Bi kanatlı veterinerine götürseniz. Geçmesini beklerseniz kaybedersiniz zaten. Biz ilaç söyleriz ama veterinerin tedavi etmesi daha doğru. Bu sürede sıcak tutun. Yem yemiyorsa siz beslemelisiniz. Dışkısında değişik varmı kontrol edin.

Yem yemesinde ve dışkısında hiç bir sıkıntı yok şuanlık, sadece tünekte sürekli uyur bir vaziyette, dışarı çıktığında da yarı hareketli yarı durgun.

Sıcak yerde tutun, kuştan anlamayan veterinerler genelde vitamin verip yollarlar. Vitaform bulursan suluğuna mercimek tanesi kadar koy, her gün tazele en fazla 5-7 gün kadar kullanabilirsin. Geçmiş olsun. Benim fikrim kuş yeni olduğu için biraz çekingen duruyordur.

Kuşlar hastlıklarını son haddeye kadar gizlerler. Uyuklaması da iyi bişey değil. Aviatım alın. İki damla kadar suyla seyrelterek insülin şırıngasıya verin isterseniz. Tabi önceden de dediğim gibi veteriner en iyisi.

Sıcak yerde tutun, kuştan anlamayan veterinerler genelde vitamin verip yollarlar. Vitaform bulursan suluğuna mercimek tanesi kadar koy, her gün tazele en fazla 5-7 gün kadar kullanabilirsin. Geçmiş olsun. Benim fikrim kuş yeni olduğu için biraz çekingen duruyordur.

Evet çekingen ama sürekli hapşurup duruyor gibi ve ağzını açıp kapatıp ses çıkartıyor. Burnundan akan sıvı yüzünden de sürekli kafese sürtünüyor. Cevabın içinde sağolasın Levent Abi. Dediğiniz gibi veterinerde yok şuan bulunduğum yerde kuştan anlayacak, umarım düzelir.

Geri