Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunda Yeşillik Yeme

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Merhaba arkadaşlar.Benim kuşum neredeyse 3 aylık olacak yeşilliğin çok sağlıklı olduğunu duydum vermeye karar verdim geçen gün elma rendeledim ama dönüp bakmadı bile şimdi maydanoz falan vermeyi düşünüyorum.3 aylıkken yeşillik yemesi normal midir,ona göre verecegim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:02 -->-> Daha önceki mesaj 19:36 --

Arkadaşlar?

Maydonoz(sapı hariç), avokado, patlıcan, soğan haricinde hertür meyve sebzeyi verebilirsiniz. Yeşilliklerin ishal yaptığını söyleyenler olabilir bu kesinlikle doğru değil. Yeşilliklerin, meyvelerin sulu yapılarından dolayı dışkıları sulu olur buda normaldir.

her kuşun sevdiği meyve sebze farklı oluyor önceki yavru muhabbet kuşlarım havuç ve yumurtaya bayılıyorlardı şimdi tek erkeğim ve bir çift muhabbet kuşum var tek olan havuç yumurta karışık mama ve elma yemiyor sadece nane ve semiz otu yiyor çiftler ise maşallah ne versem yiyor yeni aldım onları da zaten. bu konuda levent abiye katılıyorum fazla meyve zebze ishale neden olur sulu yapısından dolayı hafta da 2 gün eğer mama da veriyorsanız 1 gün sebze ve meyve verebilirsiniz.kuşunuza farklı meyve ve sebzeleri vererek tepkilerini ölçün hangisini sevdiğini anlarsanız yemediklerini vermezsiniz ziyan olmasın saygılar.

marul ve pazı yaprağına bayılırlar +pazı yaprağı yağlanmayıda azaltır

Haftada 1, en fazla 2 kez verilebilir.
Daha fazlası aşırı ishal yapar.

İshal yapmaz Levent Bey. Araştırdım ben bunu. İshal olsaydı benim kuşlarım 50 kere ishal olurdu. Hergün başka bir yeşillik veriyorum hiçbişey olmuyor.

Maydonoz(sapı hariç), avokado, patlıcan, soğan haricinde hertür meyve sebzeyi verebilirsiniz. Yeşilliklerin ishal yaptığını söyleyenler olabilir bu kesinlikle doğru değil. Yeşilliklerin, meyvelerin sulu yapılarından dolayı dışkıları sulu olur buda normaldir.

Maydanozun kendisi zararlı mı kuşlar için?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:32 --

marul ve pazı yaprağına bayılırlar +pazı yaprağı yağlanmayıda azaltır

Çok teşekkür ederim,deneyeceğim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:35 -->-> Daha önceki mesaj 00:33 --

her kuşun sevdiği meyve sebze farklı oluyor önceki yavru muhabbet kuşlarım havuç ve yumurtaya bayılıyorlardı şimdi tek erkeğim ve bir çift muhabbet kuşum var tek olan havuç yumurta karışık mama ve elma yemiyor sadece nane ve semiz otu yiyor çiftler ise maşallah ne versem yiyor yeni aldım onları da zaten. bu konuda levent abiye katılıyorum fazla meyve zebze ishale neden olur sulu yapısından dolayı hafta da 2 gün eğer mama da veriyorsanız 1 gün sebze ve meyve verebilirsiniz.kuşunuza farklı meyve ve sebzeleri vererek tepkilerini ölçün hangisini sevdiğini anlarsanız yemediklerini vermezsiniz ziyan olmasın saygılar.

Teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:36 -->-> Daha önceki mesaj 00:35 --

Haftada 1, en fazla 2 kez verilebilir.
Daha fazlası aşırı ishal yapar.

Teşekkürler dikkat ederim :)

Maydonoz küçük papağanların boğazına yapışabiliyor. O nedenle verilmemeli. Ama daha önce de söylediğim gibi yeşillik ishal yapmaz. Tabi herşeyin fazlası zararlı.

Kafesin tellerine marul, elma, armut gibi yeşillikler takabilirsiniz haftada 2-3 defa verince pek sorun olmuyor herşeyde olduğu gibi bununda fazlası zararlı.

Ben hiç vermiyorum yeşillik anında ishal oluyorlar onun yerine yumurtalı mama hazırlıyorum

Ben hiç vermiyorum yeşillik anında ishal oluyorlar onun yerine yumurtalı mama hazırlıyorum

sağlıklı olduğunu duydum ama tabi ishal yapıyorsa orası ayrı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:35 -->-> Daha önceki mesaj 13:34 --

Kafesin tellerine marul, elma, armut gibi yeşillikler takabilirsiniz haftada 2-3 defa verince pek sorun olmuyor herşeyde olduğu gibi bununda fazlası zararlı.

Teşekkkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:36 -->-> Daha önceki mesaj 13:35 --

Maydonoz küçük papağanların boğazına yapışabiliyor. O nedenle verilmemeli. Ama daha önce de söylediğim gibi yeşillik ishal yapmaz. Tabi herşeyin fazlası zararlı.

Teşekkürler vermeyi düşünüyordum iyi ki vermemişim

Ben her gün taze nane veriyorum kuşlarıma severek yiyorlar birde bi yerde okuduğum göre nane ishal kesermiş denedim ve gerçektende kesti ama her kuşa aynı etkiyi yapar mı bilemem

Geri