Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşundan En Az Zarar Etmenin Yolları

Kalolumbo

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Ben muhabbet kuşu beslemeyi ve üretmeyi çok seviyorum ama çok çoğaldıkları zaman kuşçulara götürüpte satsam tanesini 10TL'ye alıyor ve ben de bu işten zarar etmekten korkup, gönül rahatlığıyla kuş besleyemiyorum. Siz Sevgili Hobidaşlarımdan bu konuda bilgi rica ediyorum, yardımlarınıza teşekkür ediyorum.

Merhaba Arkadaşlar;

Ben muhabbet kuşu beslemeyi ve üretmeyi çok seviyorum ama çok çoğaldıkları zaman kuşçulara götürüpte satsam tanesini 10TL'ye alıyor ve ben de bu işten zarar etmekten korkup, gönül rahatlığıyla kuş besleyemiyorum. Siz Sevgili Hobidaşlarımdan bu konuda bilgi rica ediyorum, yardımlarınıza teşekkür ediyorum.
Dostum yapacak birsey yok. Bu gonul isi. 10 lira da degil 17 veya 18 lira su anda yavrularin fiyati alis pet shoplarda. Kaldi ki zarar etmeden gonul verdigin bu hobiyi zor yaparsin. Iki yolu var. Ya cok fazla takimin olacak ve surekli toplu yavrulari vereceksin. Ya da Iyi kandan gelen show takimlar ve yavrulari ancak sana para kazandirir. Yoksa yemleri, vitaminleri, mamalari genelde kucuk hobicilere zarar ettirir.

Ben, bakanlıklardan belge vesaire almadan kaç takım üretebilirim?
ve yavruları toplu satınca nasıl ve neden zarar etmeyeceğim?

Çünkü toplu alımda daha ucuza alır diye düşünüyorum ben.

Bir sürü üretici var, onlar nasıl zarar etmiyorlar?

Geri