Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunu Alıştırma

Ahmet Kılıç

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 1-1.5 ay önce aldığım muhabbet kuşum bana bir türlü alışamadı.Kafesin içine elimi sokunca kaçacak delik arıyor.Elime almak istiyorum bir türlü yakalanmıyor.Arada bir tutmayı başarırsam salonda serbest bırakıp uçmasını sağlıyorum.Bu konuda neler yapabilirim.Yardımlarınızı bekliyorum :)

skx9v.jpg

Son düzenleme:
abi ne yaptın ya kuşu korkutmuş sun ilk önce kafes dışından elini yaklaştırır sın bir hafta kadar sonra elini kafesin içine koyar hareketsiz bekleterek alıştırırsın ama sakın hızlı hareket ederek yakalama bu onu korkutur eline yem koyarak alıştırma imkanında varr

Muhabbetlerin en sevmediği işi yapıyorsun tutulmayı hiç sevmezler, bırak o senin eline çıksın sen yakalama.

ilk önce merhaba kardeşim kuşun yavrumu ilk önce yaşı çok önemli yetişkin bir kuş olmuşsa alıişması biraz zor lakin kuş yavru ise sen korkutmuşsun siteden biraz araştır bak muhabbet kuşu hakkında genel bilgiler içerisinde aradıkların var korkutma kuşu

ilk önce merhaba kardeşim kuşun yavrumu ilk önce yaşı çok önemli yetişkin bir kuş olmuşsa alıişması biraz zor lakin kuş yavru ise sen korkutmuşsun siteden biraz araştır bak muhabbet kuşu hakkında genel bilgiler içerisinde aradıkların var korkutma kuşu

Kuş 2-2.5 aylık civarında.Önceden böyle değildi son 1-2 haftadır böyle davranmaya başladı.:confused:

Son düzenleme:
Geri