petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kusunu iade etmek

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mab82x tarafından 3 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. mab82x

mab82x Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar muhabbet kusunuzu alismiyor, sevdirmiyor veya cok bagriyor diye, hic aldiginiz yere geri verdiginiz oldu mu?

Benim iade etme imkanim yok, ama olsada yapmazdim sanirim. Öyle yada böyle kabullendim. Bir de etik bir davranis degil bence (istisnalar olabilir tabiki).

Sizlerin bu konu hakkindaki fikirlerini merak ediyorum.

2. behcetik

behcetik Guest

kardeşim şuan benim ki galiba alışmayan cinsten 3 hafta oldu elime çıktığı yok ama iade falan asla düşünmüyorum sabır sabır sabır :D

3. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ben vergim ben çift tutumuyolar diye verdim 10 tl üçüret istiyorlar kuşçu tanıdık olunca bedavaya değiştirdim :)

4. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben asla asla asla evime gelmiş bana bir şekilde ulaşmiş bir kuşu ya da herhangi bir hayvani iade etmem degiştirmem..
    Bu bana hiç etik gelmiyor...
    Bu dünyada bir hayvana dahi fazladan sevgi mutluluk verebileceksem ne mutlu bana

Biraz elini taşin altina koymak lazim diye düşünüyorum

İşine gelmeyince götürüp degiştireyim veya iade edeyim mantigina sinir oluyorum
    Konuya degindiginiz için ayrica teşekkür ederim arkadaşim

5. soylu26

soylu26 Guest

bende bir çift muhabet kuşu aldım bir sene oldu dişi ele gelyor erkek hem huysuz hemde çok gürültü yapıyor.
    ne yaptıysam ne etsiysem bir türlü uysal olmadı ve bazen dişide rahat vermiyor ara sıra dişiyi dövüyor...
    böyle aksi bir kuş görmedim ama iade etmedim bakıyorum 1 sene oldular...

6. mab82x

mab82x Member

Beğenileri:
    0
    Birbirlerine zarar vermelerinde belki hos görülebilir. Ama ben olaya söyle bakiyorum. Misal bir ailenin üc evladi var, biri huysuz veya aksi olunca degistirme imkani yok :) Yani öyle kabulleniliyor, olaya o acidan bakiyorum, onun icin bende etik bulmuyorum

7. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Rahat 50 tane oyle değiştirmişimdir, ilk heves ettiğim zaman, artık kuşçu ile ahbab olduk, üstümde para olmasa da hoşuma giden bir kuş olunca alıyorum parasını sonra,veriyorum :):)

8. Mehmet GÜLER

Mehmet GÜLER New Member

Beğenileri:
    1
    bizim burada değiştirmeye kalkınca kafesi komple istiyorlar sanki :))

2 yawru getir bi eke dişi vereyim diyo :)

9. Abdurrahman CENGİZ

değiştirme olayında üste para isterler genelde tanıdık biri olursa belki almazlar

10. Seda Kurşunlu Çal

Ben kuscuya asla geri vermem. Bir kusumu iyi bakacagina emin oldugum arkadasima verdim ve kendime baska kus aldim

Sayfayı Paylaş