Karadeniz Pet

Muhabbet kusunu iade etmek

mab82x

Yeni Üye
Arkadaslar muhabbet kusunuzu alismiyor, sevdirmiyor veya cok bagriyor diye, hic aldiginiz yere geri verdiginiz oldu mu?

Benim iade etme imkanim yok, ama olsada yapmazdim sanirim. Öyle yada böyle kabullendim. Bir de etik bir davranis degil bence (istisnalar olabilir tabiki).

Sizlerin bu konu hakkindaki fikirlerini merak ediyorum.

kardeşim şuan benim ki galiba alışmayan cinsten 3 hafta oldu elime çıktığı yok ama iade falan asla düşünmüyorum sabır sabır sabır :D

ben vergim ben çift tutumuyolar diye verdim 10 tl üçüret istiyorlar kuşçu tanıdık olunca bedavaya değiştirdim :)

Ben asla asla asla evime gelmiş bana bir şekilde ulaşmiş bir kuşu ya da herhangi bir hayvani iade etmem degiştirmem..
Bu bana hiç etik gelmiyor...
Bu dünyada bir hayvana dahi fazladan sevgi mutluluk verebileceksem ne mutlu bana

Biraz elini taşin altina koymak lazim diye düşünüyorum

İşine gelmeyince götürüp degiştireyim veya iade edeyim mantigina sinir oluyorum
Konuya degindiginiz için ayrica teşekkür ederim arkadaşim

bende bir çift muhabet kuşu aldım bir sene oldu dişi ele gelyor erkek hem huysuz hemde çok gürültü yapıyor.
ne yaptıysam ne etsiysem bir türlü uysal olmadı ve bazen dişide rahat vermiyor ara sıra dişiyi dövüyor...
böyle aksi bir kuş görmedim ama iade etmedim bakıyorum 1 sene oldular...

Birbirlerine zarar vermelerinde belki hos görülebilir. Ama ben olaya söyle bakiyorum. Misal bir ailenin üc evladi var, biri huysuz veya aksi olunca degistirme imkani yok :) Yani öyle kabulleniliyor, olaya o acidan bakiyorum, onun icin bende etik bulmuyorum

Rahat 50 tane oyle değiştirmişimdir, ilk heves ettiğim zaman, artık kuşçu ile ahbab olduk, üstümde para olmasa da hoşuma giden bir kuş olunca alıyorum parasını sonra,veriyorum :):)

bizim burada değiştirmeye kalkınca kafesi komple istiyorlar sanki :))

2 yawru getir bi eke dişi vereyim diyo :)

değiştirme olayında üste para isterler genelde tanıdık biri olursa belki almazlar

Ben kuscuya asla geri vermem. Bir kusumu iyi bakacagina emin oldugum arkadasima verdim ve kendime baska kus aldim

Geri