Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşunu Zaptedemiyorum

burakomurtak

Yeni Üye
Öncelikle yeni yılda mutluluklar diliyor iyi ve iyi dileklerimi sunuyorum :p Soruma gelirsek 2 ay önce bi muhabbet kuşu almıştım o zaman hiç anlamıyorum kuştan falan baştan büyük dişi seçmişim neyse sonra değiştirdim yavru erkek aldım falan iyi güzel aldıgım yere nasıl kolay alışır dedim adam direk kanatlarından 3er tane tüy kopardı bi anda bilsem izin vermezdimyaptı işte kuş 1 ay uzun mesaje uçamadı falan böyle çabucak alışırmış amahiç iyi değildi yaptıgı, sonra zaman geçti kanatları düzeldi 3 haftadır uçuyor normal bi şekilde fakat ben bunun kafesini hiç kapatmadım hep ilglendim kafesi hep açıktı yani ben kafesinden çıkartırdım o geri girerdi 2 hafta öncesine kadar şimdi bana alıştı çok güzel yine kafesi kapatmıyorum ama sürekli omuzumda bilgisayar başında çok duruyorum srekli monitörün üstünde duruyor yada omuzuma geliyor kablolarla oynuyor parmagımı kemiriyor oyun yapıyor galiba hiç acıtmıyor sadece kemiriyor gibi zorla uzun süre tuttugum zaman acıtan ısırıklarını biliyorum çünkü onlardan değil bide arada çok coştugu zaman klavyenin üstünde yem taneleri görüyorum ağzından yem çıkartıyor bu dişiye kur yaparkenki gibi sanırım banamı kur yapıyor anlamadım neyse yani öyle yukarlarda durupda yakalayamama durumum yok sürekli başımda omuzumda güzelde sonuçta kuş yani pislemesi sıkıntı oluyor bazen oyun oynarken çok rahatsız ediyor engelliyor bile diyebilirim farenin tekerleğini ırısıyor falan ötüyor ses duyunca çok yüksek sesle bende arada kafese koyup kapagını kapıyorum bu sefer deliriyor kafeste bi sağıda bi soluna uçuyor kafesin içinde bakıyorm yanına gidince duruyor üzülüyorm sonra açıyorm gene aynıız ne yapabilirim buna yardım edin kafesine kapatmamın zararı varmı içerde çok kıvranıyor gibi hissediyorum şuan bile omuzumda saçlarımla oynuyor :S

:D aynı özelliklere sahip kuştan bizim biraderde var dışarı omzuna alıyor kuş gidiyor laptobun ekranına konuyor kamera deliğini kemiriyor sürekli :)
Hele ki balkona yazın cıkartıyoruz elinden gelse kafesi açıp kaçacak zaptedemiyoruz

Kardeşim bndede şuan 15 aylık erkek var baya konuşuyor önüne gelene kur atıyo masa ayağına soba borusuna kalem başına elimize bunlar normal şeyler kuş kızışyo haliyle kuş görmediği için sağa sola kur atıyo eğer kuşunu seviyosan o yaptıklarına katlanıcan benimki yeri geliyo dudağımı yalıyo yeri geliyo ısıryo ama sesimi çıkarmıyorum korkmaması için

kafese kapatmamalımıyım yani açıkmı durmalı hep

Aslinda anlattiginiz seyler bi bakimdan olumlu, guzel seyler kusunuz ne guzel alismis size, sizinle vakit gecirmek istiyor. Bizimki de oyle, 7 aya yakin suredir bizimle ve daha bi kere bile avizeye perdeye falan konup kacmak istemedi hep bizim omuzlarimizda bizimle vakit gecirip bizimle oynuyor, gunun buyuk bi cogunlugunu bizimle geciriyor diyebilirim. Eger kafesinde daha cok vakit gecirmesini istiyorsaniz genis bi kafes alin ve icine aynasiz bi salincak alin, salincagi cok seviyorlar ama size tavsiyem kusunuzla daha cok vakit gecirin, aranizdaki bag olustugunda sizden biri gibi oluyorlar. :)

şuan ne kadar yakın olduğumuzu tahmin bile edemezsin sağolsun hiç hissettirmiyor yokluğunu :D işin garibi evet salıncağı seviyorlar fakat bikaç kere salıncak aşağıya düştü kafesin tabanına herseferinde geri astım tepeye çıktı duruyo onda tamam diyorum sonra 10dk geçiyo bakıyorum yine yerde takip etim bigün kafesin üstüne çıkıyo gagasıyla çıkartıyo onu bunu 10 kere yaptım 10undada aynı şeyi yaptı :D

Burak kardes kusu ilk aldiginizda ucamazken elinize nasıl alistirdiniz. Parmagina alinca ucmaya calisip dusmuyormuydu. Alistirmak için tavsiyeleriniz varmı. 2 gun oldu benimde kanatlari cekili. Dışarı cikarmiyorum sabit duruyor 3 saattir. Yem bile yemiyor.

benımkilerde öyle bir sorun yok. sizden ilgi isteye bilir...

Geri