Karadeniz Pet

muhabbet kuşunun beslenme programı

Okumadım diyenlere inat sonuna kadar okudum :D
Paylasım için tesekkürler :)

Bak o kadar soruları cevaplıyorsun ben soru sormuşum hiç görmemişsin çık çık çık:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Ama peyniri çok seviyordu şimdi vermeyeceğim demek :(:(

Yok kuşlara ağır geliyorda Baileys tam bir vodka manyağı ben içerken kokusunumu alıyor napıyor yemek tasına 1 bardak koymadan rahat vermiyor bana içinede biraz süt koydukmu 20 dk sonra Baileys dünyada yok sabaha kadar uyuyor :D

Yok est. kızılcak birşey yok :)

İlker kendine benzeteceksin hayvanı. :D Dava açar alır sahiplenirim. :D :D

Yok kuşlara ağır geliyorda Baileys tam bir vodka manyağı ben içerken kokusunumu alıyor napıyor yemek tasına 1 bardak koymadan rahat vermiyor bana içinede biraz süt koydukmu 20 dk sonra Baileys dünyada yok sabaha kadar uyuyor :D

Yok est. kızılcak birşey yok :)

Baileys uuu harikaymış birde bu adda hafif bi alkol var ordan mı aldın ismi kuşa verdin :D valla meraktan soruyorum:D

Baileys uuu harikaymış birde bu adda hafif bi alkol var ordan mı aldın ismi kuşa verdin :D valla meraktan soruyorum:D

:D Frekanslarda bir sorun olmuş sanırım Baileys kuş değil benim köpeğim sitede konusu var Cipsy ve Baileys'ın bu arada evet hafif alkol kategorisinde bir içki genelde bayanların sevdiği bir içki olduğu için bende kızımın adını Baileys koydum

:D Frekanslarda bir sorun olmuş sanırım Baileys kuş değil benim köpeğim sitede konusu var Cipsy ve Baileys'ın bu arada evet hafif alkol kategorisinde bir içki genelde bayanların sevdiği bir içki olduğu için bende kızımın adını Baileys koydum

aaa şey karıştırdım herbişeyi :D oy yerim ben onu hayvanları çok seviyorum çok:eek:

kaynatılmış tavuk yumurtası kabuğu'nda ciddi misiniz? Ve bunu ne şekilde vermeliyim? Parçalıyım mı yani toz haline fln getiriyim mi yoksa direk veriyim o parçalar mı?

kaynatılmış tavuk yumurtası kabuğu'nda ciddi misiniz? Ve bunu ne şekilde vermeliyim? Parçalıyım mı yani toz haline fln getiriyim mi yoksa direk veriyim o parçalar mı?

Yumurta kabuğu onlar için kalsiyum kaynağıdır. :) Genelde ben mamalarının içine rondadan geçirip koyuyorum ama direkte verebilirsiniz bence onlar zaten parçalar.

Muhabbet Kuşununun Beslenme Programı

Hergün : Taneli yemler, Ay çekirdeği, yeşil yemler (yıkanmış olarak), Meyve, Taze Su

Haftada : Taze ağaç dalları, mineraller (kaynatılmış tavuk yumurtası kabuğu)

Arada Bir : Kuru ekmek, peksimet, pişmiş patates, yassı makarna, yağsız, pişmiş et, pişmiş yumurta sarısı, yoğurt, ılık meyve çayı ve meyve suyu

Tüy Değiştirme ve Hastalıkta: Multivitamin + B Vitamin

Dişi Muhabbet Hamileyken :Yemlere ilaveten çimlendirilmiş yemler, yumurta sarısı, havuç, peksimet, bayat beyaz ekmek, yağsız sütle karıştırılarak yumuşak bir yem oluşturulmalı ve kuşa verilmelidir. Mineral olarak Kalsiyum ve fosfor verilir. Ayrıca magnezyum, natrium, demir, bakır, çinko gibi karışımları içeren minareler de, su veya yemlere karıştırılarak verilmelidir. Yemlerin devamlı olarak değişik, taze ve vitaminli olarak verilmesi çok yararlı olacaktır.

Yasak olan yiyecekler : Bonbon, sucuk, yağlı peynir, kızartma et, alkollü içecekler, tatlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak tutmak gerekir.

Yem ve su kaplarının; her gün sıcak su ile yıkanması ve haftada bir genel temizlik yapılması sağlıklı beslenme açısından da çok önemlidir.

kısa halde toparlayıp yazdım

Selen Hanım paylaşım için teşekkürler fakat bu renkli ve altını çizdiklerim kuşlarımız için çok zararlı şeyler... Bunları kullanmamanızı öneririm.. Teşekkürler Saygılar..

Geri