Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun cinsiyetini ceresinden başka öğrenebilir miyiz

Ya bu kuş bildiğin dişi gagası beyaz- kahve

Abi bu kuşun cinsiyeti ne baksana yorumlara yarısı dişi diyo yarısı erkek en iyisi bi veterinere götürüyüm
Çok sağaolun

Kardeşim levent abi de dişi demişti bu kuşa. Çok büyük ihtimal dişi bu. Zaten şimdilik pek bi önemi yok. Bu kuş en fazla 2.5–3 aylık.yanına iki üç aya eş alırsın o zamana kadar kesinleşir cinsiyeti :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:51 -->-> Daha önceki mesaj 02:45 --

3 Aylıjk bi kuşum var Bendw yapsam öyle alışrmı? aksamdan alsam sabah yedirsek misal
Beyler alıştırmak için hayvanı çok aç bırakmayın. Eziyet olur. Emin olun 2 saat aç.bırakmak yeterlidir sizin için. Ben 1 saatte halletmiştim. Unutmayalım bu kuşlar 24 saat aç kaldıkları takdirde ölüyorlar. Düz mantık düşünürsek bile 6–7 saat bu hayvanların aşırı acıkması ve hastalanması için yeter de artar bile. Evcil hayvanlar Allah 'ın bize emanetidir. Doğada olsa Allah rızkını eksik etmez verir. Ama kafeslerimizde bize emanetler. Saygılar sevgiler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:55 -->-> Daha önceki mesaj 02:51 --

kardeşim sabah sekizden öğlen 4 e kadar yemini vermedim. sonra elime yemi aldım ve kafese soktum tabi kafesin kenarına tırmandı bikaçdakika bekledikten sonra elime birden atladı.5 dakikada öyle bekledikten sonra yemi yemeye başladı bende öyle öyle alıştırdım
Kardeşim sabah 8 den 4 e kadar demişsin. Bu kuşlar 24 saat açlıktan sonra ölüyorlar. Dikkatli ol derim ben bu işi bir saat aç bırakmayla halletmiştim. Eziyettir. Ağır konuştuğumu düşünüyorsan hakkını helal et kusuruma bakma ama hal böyle...

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Bence erkek ama en kolay anlama yolu bence azgın bir erkek kuş ile aynı kafase atmak.
Valla azgın erkek 10 günlük dişi kuşa bile sarkıyor:)

Erkek kuş İlgilenmiyorsa büyük ihtimal erkek demektir.

kuşun ceresi pembe nasıl dişi? erkek bu kuş o azcık beyazlığa aldanmayın

Kardeşim levent abi de dişi demişti bu kuşa. Çok büyük ihtimal dişi bu. Zaten şimdilik pek bi önemi yok. Bu kuş en fazla 2.5–3 aylık.yanına iki üç aya eş alırsın o zamana kadar kesinleşir cinsiyeti :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:51 -->-> Daha önceki mesaj 02:45 --

Beyler alıştırmak için hayvanı çok aç bırakmayın. Eziyet olur. Emin olun 2 saat aç.bırakmak yeterlidir sizin için. Ben 1 saatte halletmiştim. Unutmayalım bu kuşlar 24 saat aç kaldıkları takdirde ölüyorlar. Düz mantık düşünürsek bile 6–7 saat bu hayvanların aşırı acıkması ve hastalanması için yeter de artar bile. Evcil hayvanlar Allah 'ın bize emanetidir. Doğada olsa Allah rızkını eksik etmez verir. Ama kafeslerimizde bize emanetler. Saygılar sevgiler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:55 -->-> Daha önceki mesaj 02:51 --

Kardeşim sabah 8 den 4 e kadar demişsin. Bu kuşlar 24 saat açlıktan sonra ölüyorlar. Dikkatli ol derim ben bu işi bir saat aç bırakmayla halletmiştim. Eziyettir. Ağır
konuştuğumu düşünüyorsan hakkını helal et kusuruma bakma ama hal böyle...

yok kardeşim neden öye düşünüyüm. ben biraz acemiyim. sen benim kusuruma bakma

Kardeşim burun deliklerinin etrafı kahverengi. Mavilik desen hiç yok kenarlar yavru olduğu için pembemsi ?

yavru kuşların ceresi insanı kandırabilir
ama dikkatli bakasan anlayabilirsin dişi kuşların pembe ve mor tonları olmaz bazen erkek kşun burun etrafı tam mavi olsa bile delikleri kenarı beyaz olabilir
burda değerlendiriken kuşun ceresinde bazı kalıplamşmış belirtilere bakmak yerine genel olarak bakarsanız tahmin etmek kolay olur
ben erkek olduğuna o kadar eminimki
bu kuş dişi çıksın ilerleyen günlerde arkadaş paylaşırsa ben buraya yorun yazmayı bırakırım bu kadar iddaa ediyorum . SEN....

ama dikkatli bakasan anlayabilirsin dişi kuşların pembe ve mor tonları olmaz bazen erkek kşun burun etrafı tam mavi olsa bile delikleri kenarı beyaz olabilir
burda değerlendiriken kuşun ceresinde bazı kalıplamşmış belirtilere bakmak yerine genel olarak bakarsanız tahmin etmek kolay olur
bu kuş dişi çıksın ilerleyen günlerde arkadaş paylaşırsa ben buraya yorun yazmayı bırakırım bu kadar iddaa ediyorum . SEN....

çok sağol abi bende bekliycem netleşene kadar sonra sana mesaj atarım

% 78 erkek gibi... ama henüz hemen belli olmaz daha çok küçük sanırım...

Son düzenleme:
çok sağol abi bende bekliycem netleşene kadar sonra sana mesaj atarım

Tamam bekleyecem msj ve imkanın varsa fotorafta ekle
ve şunu gözlemle erkek kuşun ceresi kesinlikle kahverengi ve beyaz tonlarına dönmez mor pembe ve enson mavi ve koyu mavi olur geliim bu şekilde olursa sıkıntı yok
dişi kuş ise beyaz tonlardan bazen mavi bazen kahverengi ve enson kahve rengi olarak kalır dişi kuşun belirgin özeliği tam burun deliklerinin etrafının belirgin beyaz olmasıdr ama bunun yanında yine biraz beyaz pembe ve mor tonlar varsa bu erkek olduğuna delalet eder.
imkanın varsa şimdide bir foto eklermisim flashsız bakalım cereye

Tamam bekleyecem msj ve imkanın varsa fotorafta ekle
ve şunu gözlemle erkek kuşun ceresi kesinlikle kahverengi ve beyaz tonlarına dönmez mor pembe ve enson mavi ve koyu mavi olur geliim bu şekilde olursa sıkıntı yok
dişi kuş ise beyaz tonlardan bazen mavi bazen kahverengi ve enson kahve rengi olarak kalır dişi kuşun belirgin özeliği tam burun deliklerinin etrafının belirgin beyaz olmasıdr ama bunun yanında yine biraz beyaz pembe ve mor tonlar varsa bu erkek olduğuna delalet eder.
imkanın varsa şimdide bir foto eklermisim flashsız bakalım cereye

Son noktayı koymuşsun abi :)

Bu kadar abartmaya gerek yok memleket meselesi değil. Rahat ol :) İlerleyen günlerde arkadaş paylaşır zaten ne olduğunu. Ben neden bi tahminin yanlış diye yorum yapmayı bırakayım ya :) :) :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:31 -->-> Daha önceki mesaj 02:23 --

Arkadaş konuyu daha önce de açmıştı. Yine dişi demiştim. Emin olmak için de Levent acar a sormuştum. İşte onun yaptığı yorum. İstersen geçmiş konularda aratma yapabilirsin kardeş. Konu sahibi arkadaş hatırlar yorumlarımızı.

Son düzenleme:
Kuş kesin olarak erkektir beyler.. Göz alışkanlığı olan her kuşcu tek bakışta görebilir bunu. Yukarda da denildiği gibi bazı kuşlar bazı kalıplara sığmaz..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri