Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun hızlı hızlı nefes alması

mikaelaykut

Yeni Üye
Merhaba,

Yaklaşık 1 yaşında erkek muhabbetimiz hava akımına maruz kalıp geçenlerde ishal oldu çay ve kanarya yemi ile şimdi biraz düzeldi ancak arada bir uyuklar gibi kalıyor.En önemli sorunu ise uçup konduktan sonra nefes nefese kalıyor kanatlarını salıyor.Eskiden böyle bir problemi yoktu gayet çevik uçup oyunlar oynuyordu.Şimdi yine uçmaya istekli ama dediğim gibi nefes nefese kalıyor, kendini şişiriyor.:confused::(Her hangi bir yağlanma durumu da yok.

Normalde hep dışarı salıyoruz, eşi de var onda şu an bir problem yok.

Eğer bu konuda bir tecrübeniz varsa ya da veteriner olan varsa yardımcı olabilir mi?

Şimdiden çok teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:59 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

hiç bilen yok mu, gözümün önünde acı çekiyor gibi çok üzüyorum :(((((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:53 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

:( bugün uçmaya çalışırken yere düştü, hala uçtuktan sonra çok hızlı nefes alıp veriyor, dişiyse normal, yani anormal nefes alışverişi

Tuye girmiş olabilir mi zamanla duzelecektir hızlı nefes alıp vermesinden bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, bu durum nasıl bilmiyorum ama çok kaşınıp tüy çıkarıyor, inşallah bu yüzdendir

tekrar teşekkürler

Geri