Karadeniz Pet

muhabbet kuşunun konuşması

Münadi YALÇIN

Yeni Üye
kusura bakmayın rahtsız ediyorum 3- 3,5 aylık kusum hemen hemen 1 aydır bende bu son bı hafta kafesı actıgımda hiçbir eğitim vermediğim halde kusum elime geliyor sonra omuzumda gogsumde kollarımda geziyor sonra tekarar kafesıne gidip 1 2 dk sonra tekrar elıme geliyor elımde gezıyor dediğim gibi hiçbir sekilde eğitim vermeden bunları yapıyor her gun bu sekılde salarsam konusması acısından bı sorun olurmu yoksa konusması ıcın 2 3 gunde birmi salayım benı gorunce kafesten dısarı cıkarmamı ıstıyor dısarı cıkınca elıme gelince konusuroyrum onla daha dogrusu soylemesı ıstedıgım kelimeyi tekrarlıyorum ıkıncı kusum tek benım elıme gelmıyo kım cagırırsa veya elını uzatırsa gıdıyor yabancılık cekmıyor ılk gordugu kısının elıne bile gidiyor ama sesimi duyunca baskasının elinden tekrar bana geliyo konusmasını istediğim kelimeyi kusa soyleyınce mırıldanıyor ama bu son ıkı gundur soyletmek ıstedıgım kelıme soyleyınce tepkısı daha degısık olmaya basladı boyle karından sesler cıkartmaya basladı ötüş şeklinde karısık sesler cıkartmaya başladı kuşum konusurmu veya konusması ıcın hangi metodları deneyeyım ne zaman konusmaya başlar yardımlarınız için şimdiden tşkler..muhabbet kuşumun cinsiyeti erkek

Samimi bir kuşa sahip olduğun için şanslısın. Bu kadar insana yakın bir kuşu her gün salabilirsin bence. Bunun konuşma kabiliyetine etkisi olmaz. Ancak güvenlik tedbirlerini unutma. Sürekli kapısı açık duran kuşun ömrü kısa olur. Hergün belli saatlerde açabilirsin. Hava akımında bırakma, yere koltuğa konma huyu varsa dikkatli ol ezilmesin. Kuşun olduğu mekanda çay, çorba vs. sıcak şeyler tüketirken çok dikkatli olunmalı zira insana yakın olmanın bedelini yanarak ödemesin. Ayrıca kuşlar için zehirli bitkiler ortamda varsa bu da ayrı bir risk. En büyük risk de açık pencereden kaçmasıdır. Gördüğüm kadarıyla sık yaşanan bir durum. Pencerelerde sinek teli yoksa daha da risk artıyor.

bulunduğu ortamda bitki yok dediğiniz gibi camlarda sineklik var koltuga kanepeye pek konmuyor elime omuzuma sürekli geliyor sadece işimden dolayı aksamları 9,30 ile 12,00 arası genellıkle 2 saat ilgileniyorum konusmasıda dediğim gibi daha once soyledıklerımı benden sonra mırıldanıyordu son ıkı gun ıse mırıldanmanın yanında değişik sesler de cıkartıyor karından ötüşe benzer acaba konusmayamı calısıyor anlamıyorum eger konusmaya başlıyorsa ne kadar süre içerinde net konusur

Zaten taklit yaparken karnından konuşur gibi konuşurlar. Sanırım konuşmaya yetenekli bir kuşunuz var. Belli kelimeleri sürekli ona tekrar ederek konuşmasını teşvik edebilirsiniz. Ne kadar sürer, ne kadar net konuşur bunlarla ilgili net bir şey söylenilemez. Kuşa ve şartlara göre değişir. 2-3 kelime konuşan var, 20-30 kelime konuşan var, hiç konuşmayan var..

Zaten taklit yaparken karnından konuşur gibi konuşurlar. Sanırım konuşmaya yetenekli bir kuşunuz var. Belli kelimeleri sürekli ona tekrar ederek konuşmasını teşvik edebilirsiniz. Ne kadar sürer, ne kadar net konuşur bunlarla ilgili net bir şey söylenilemez. Kuşa ve şartlara göre değişir. 2-3 kelime konuşan var, 20-30 kelime konuşan var, hiç konuşmayan var..

mert hocam ilgi alakanız için tşkler ederim ALLAH razı olsun genelde ilgilendikçe kelime tekararı yapıyorum simdilik tek bi kelime üzerine yoğunlaşıyorum peki günde 2 saat ilgi yeterli olurmu 2 saat ilgilenebiliyorum buda yeterli gelirmi

Çalışan insanlar için zaten daha fazla ilgilenmek pek mümkün olmaz. Ben 6 ayda sadece adını öğretebildim ama konuşması üzerine çok yoğunlaşmadım. Çoğu insan benden daha başarılıdır bu konuda. Bir şey soracam, gün boyu evde yanlız mı kalıyor?

Son düzenleme:
Çalışan insanlar için zaten daha fazla ilgilenmek pek mümkün olmaz. Ben 6 ayda sadece adını öğretebildim ama konuşması üzerine çok yoğunlaşmadım. Çoğu insan benden daha başarılıdır bu konuda. Bir şey soracam, gün boyu evde yanlız mı kalıyor?

Yok hocam evde yalnız kalmıyo kafe tv ye yakın bide evde küçük kızım var yalnız kaldığı pek soylenemez hocam

Evde siz yokken de canlılığın olması iyi haber. Aksi durum kuş için zor olurdu. Ne zaman ne kadar konuşur tahmin etmek zor. Kuşun kabiliyetine ve sizin azminize bağlı biraz da. Erkek kuşların bu işe daha yatkın olduklarına dair yaygın bir kanı var. O bakımdan şanslısınız. Konuşturma teknikleri için forumun ilgili bölümlerinde açılmış başlıklar var. O başlıklardan teknikler öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin.

Evde siz yokken de canlılığın olması iyi haber. Aksi durum kuş için zor olurdu. Ne zaman ne kadar konuşur tahmin etmek zor. Kuşun kabiliyetine ve sizin azminize bağlı biraz da. Erkek kuşların bu işe daha yatkın olduklarına dair yaygın bir kanı var. O bakımdan şanslısınız. Konuşturma teknikleri için forumun ilgili bölümlerinde açılmış başlıklar var. O başlıklardan teknikler öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin.

Sağolun hocam ALLAH razı olsun yardımınız için bende kuşum için ilgi alakayı kesmeden aynı şekilde devam edecem konuşmasada kuşumun canı sağolsun bakımını üstlenmişsem elimden gelenin en iyisini yapmaya calısacam artık konusmasıda kısmet diyelim bana alısdı omuzuma konması elıme gelmesi bile insana mutluluk veriyor konusursa ne ala konusmasada canı sağolsun tüyü kadar ömrü olsun :)

Geri