Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuyla Arkadaş Olabilmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Muhabbet kuşları, neşeli, akrobatik, sevecen, sıcakkanlı ve şaşırtıcı küçük kuşlardır. Onların dostluklarını kazanmak için, zekice yaklaşarak ilgisini çekin. Zaten çoğunlukla onlar sizden önce size yaklaşacaklardır. Ancak bu narin vücuttaki eğlendirici kişilik, ona kaba davranmanıza asla müsaade etmez.

Bir çok muhabbet kuşu, omuzlarınızda vakit geçirmeyi çok sever. Bu özelliklerine rağmen genellikle kucaklanacak, okşanacak hayvanlardan değildirler.

Ama ara da bir başlarının kaşınmasından da hoşlanırlar.

Muhabbet kuşları, kendilerine her gün dokunulmasını isterler. Eğer dokunuşlarınızı yeterli bulmazlarsa utangaç, vahşi ve bazen de yaramaz olabilirler.

Çift kuşlar insanlara alışmazlar onlar birbirleriyle ilgilenirler Enes ustam.

selamlar benim kuş 5 aylık aldım ele gelmiyor. kaçıyor. hergün nasıl dokunuruz o zaman. bazen yakalayıp sevmek mi lazım ?? bazısı da diyor sakın ele alma hangisi doğru? teşekkürler

Ele alışmayan kuşu yakalamak sizden daha fazla uzaklaşmasına neden olur.

Ustam benim kuşlar çift ama ben her gün salıp uçurup onlarla oyun oynayıp konuşuyorum fakat bunlar acayip yaramaz bunlar nasıl uslanır :D

selamlar benim kuş 5 aylık aldım ele gelmiyor. kaçıyor. hergün nasıl dokunuruz o zaman. bazen yakalayıp sevmek mi lazım ?? bazısı da diyor sakın ele alma hangisi doğru? teşekkürler

Ele alışmayan kuşu yakalamak sizden daha fazla uzaklaşmasına neden olur.

++++++++++++

Ustam benim kuşlar çift ama ben her gün salıp uçurup onlarla oyun oynayıp konuşuyorum fakat bunlar acayip yaramaz bunlar nasıl uslanır :D

Ustam varsın öyle olsunlar durgun ve hasta olmalarından iyidir :)

benim muhabbet kuşu ele gelmiyor kafesten çıkarıyorum günlük fakat kafesine dönmüyor bende yakalamak <zorunda kalıyorum ne yapmam lazım bide sabahları kafesin kapısını zorlayp ötüyor ama diger saatlerde ötmüyor

valla benim kuşum kafeste deliriyor. ve evimizde bugün 4.günü :)
elimize alıyoruz yanıma getiriyorum hemen kolumun altına girip yatıyor ve kendisinin okşanmasına bayılıyor.

çok hoş canlılar gerçekten bakışları duruşları çok ama çok farklı

Her gün elime alıp öpüyor, okşuyorum. Başının kenarını okşamamı seviyor ama yaramaz bir kuş. :D Yalnız tek sorunum konuşmaya başlasa ve azcık ısınsa da hala üstümüze konmaması. Belli yerlere konuyor bunun dışında hiçbir yere konmuyor. :(

Sese duyarlı. Konuşma duydu mu hemen başlıyor konuşmaya. Bir de deli deli uçuyor. İlk uçuş deneyimi arasında geri geri uçmak ve pinpon topu gibi sağa sola vurması da var. :D

Muhammed abi biz yeni kuş sahibiyiz 30-35gunluk bi yavru aldık aldığımızın 2.gunu ama bize karsı soğuk biz onu gözlemlerken hiç kıpırdamıyor durgun ama uzaklasınca biraz hareketlenişyor biz yanındayken hiçbir şey yapmıyor elimize alıncqa ısırıyor cinsiyeti belli değil ne yapmalıyız yardım edersen sevinirim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri