Muhabbet psikolojisi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Eylülünmemoşu tarafından 14 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Eylülünmemoşu

Eylülünmemoşu Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Merhabalar,bundan 10 ay önce kadar erkek bir muhabbet kuşu edindik.Şuan 1yaslarinda.
    8ay kadar bizimle yaşadı ortalama 8-10kelime öğrendi.
    Bir ay önce mecburi şartlardan dolayı ablam erkek olan kuşunu bize getirdi ve haliyle kaynastilar.Kafesleri ayrı ama uçarken birlikteler saldıgımiz zamanlar.
    Bize ait olan kuş (ki bana okadar bağlıydı)bende 1 hafta tatile gidip geldikten sonra pek bir bagimiz kalmadı.
    Sonradan gelen kuşu evden gondersek konuşmayı unutan kuşumuz tekrar eski haline döner mi yoksa depresyona mı girer bilemiyorum.
    Aynı şey diğer kuş içinde gecerli.
    Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz?

2. albinom22

albinom22 Profesyonel

Beğenileri:
    217
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Eski haline donmez sizden hala kacar. Kendi ırkından bir kuş geliyor sonuçta normal.

3. Hulyaa

Hulyaa Profesyonel

Beğenileri:
    145
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    5 ile 10 tane
    Konusmayi ogrenen kus kolay kolay konusmasini unutmaz hemde bu kadar kisa surede. Benim erkek kusumda es oldu aylardir birlikteler ve disiye kur yaparken bile konusuyor unutmadi yani. Beni goruncede deli gibi konusmaya basliyor salinca elime gelir ustume konar. Diger kus evden gittikten sonra haliyle uzulur. hersey kendi cinsine daha baglidir. Ama yine ayni ozen ve ilgiyle aranizi duzeltme sansiniz var fakat biraz zaman alir tabi.

Sayfayı Paylaş