Karadeniz Pet

Muhabbet üretemeyicisi oldu adımız (: Detaylı konu

justaspike

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba öncelikle, evimde en güneş alan odayı kuşlara ayırdım ve 6 adet kafesim var. Muhabbet kuşlarını alalı 2 ay oldu, son bir aydır müthiş derecede kur davranışları var fakat yuvaya girip çıktıklarını hiç görmedim. Su, yem, mama, vitamin, havuç ve yumurtayı hiç eksik etmedim. 10 gün öncede Versele laganın yemini mamasını ayrıca dazym 256 ve bira mayası aldım ve kullanmaya başladım. Fakat benim sıkıntım kuşlarımın çifleşmemeleri. Daha ne yaoabilirim 2 ay beklemek için yeterli bir süremi yoksa değişikliğemi gitmek lazım. Muhabbetten soğumak üzereyim. Ötsün diye aldığım kanarya aldıktan beş gün sonra yumurtladı ve eminin 2. dişi kanaryamda yumurtlayacak ama muhabbetlerde tık yok, ben muhabbetten yavru almak istiyorum. Öneri ve eleştirilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Maşallah.Siz yapılacak herşeyi yapmışsınız.Gerisi onlara kalmış.Belki bir müddet sonra ayırma yöntemini deneyebilirsiniz.

2 ayda ancak ortamına alışıyor hayvanlar, bence biraz daha zaman tanımalısınız. ben aylarca bekledim en son beklemeyi bırakıp fazla ilgilenmeyip oluruna bıraktığımda yumurta geldi.

Arkadaşın dediği gibi
oluruna bırak zamanı gelince
onlar yapar
Mamasını suyunu yemini
eksik etme yeter
2 ay bazen kısa
bazende uzun bi zaman
kuş tan kuşa değişiyor

hocam kuşlarınız eş tutmuş durumdamıydı nereden almıştınız ?

Kuşları eş aldım eş olma konusunda sıkıntı yok zaten herşey var çifleşme ve yuvaya girme yok :)
İlgide sadece sandalyemi atıp izliyorum o kadar. Neyse bekleyecez caresi yok

Kuşlarınız çok güzel maşallah inş en kısa sürede yavru alırsınız ortamı ısıtmak için bir şey kullanıyor musunuz?

üzücü bir durum , en azından bir çift çiftleşirse işler açılacaktır diye umuyorum , bence daha önceden çiftleşmiş yumurtalamış bir çift alın ilinizden bir üreticiden , çiftleşme sesi kuşları cezbediyor , garanti .

çifleşmiş çift almak istemiyorum yeterince para harcadım zaten :) tecrübe olsun biraz bakalım. Sabır ediyoruz hayırlısı bakalım herkese tşk.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:00 -->-> Daha önceki mesaj 11:59 --

Ortam zaten sıcak tahmini 23 derece falan merkezi sistem var

Herşeyin başı sabır yeşil dişiniz hazır gibi kısa zamanda yavru alırsınız

Aynı dertten muzdaribim. Evin en sakin köşesinde, tertemiz ortamlarında opüşüp koklaşıyorlar ama yuvanın yakınından bile geçmiyorlar :)

Benimde iki muhabbet kuşum var dışı erkek olmak üzere hic kavga etmiyorlar beraber hareket ediyorlar ama bi öpüşme bi kasima yani çiftleşme belirtileri yok iki aydir

2 ay neki ben 1 yıldan fazla bekledim söylenen hrşeyi yaptım daha yeni yuvalığa girmeye başladı dişi kuşum..

Kendime bakmıyorum o kadar nankör mübişler :)

Sabır meselesi. Evet biraz zor oluyor ilk çiftleşmeleri. Ama ilk olduktan sonra da bıkabiliyorsunuz.

walla dostum aynı sıkıntı bendede war kur yapıyolar öpusuyolar ayak atıyodular sımdı hıc bır tık yok :)))