Karadeniz Pet

Muhabbete Kuşum Çok Hasta ACİL YARDIM!

T

tbirol34

Guest
Arkadaşlar muhabbet kuşumun sırtında şişlik var fotoğrafını birazdan paylaşacagım.
Yaklaşık 2 haftadır bu şekilde ama son 2-3 gündür uçamıyor düşüyor.
Veterinere gittim almak istedi o kısımı kesmek istedi ama ölebileceğinden dolayı gönlüm razı olmadı. 2 tane antibiyotik verdi birini 5 gün kullandım diğerini günde 1 kere olarak kullanmaya devam ediyorum.Yine günde 1 kere olarak o bölgeye krem verdi fucidin ilaç sürüyorum. Ama tedavi yanıt vermiyor. Allah rızası için çözüm arıyorum. Fikirlerinizi tecrübelerinizi paylaşırmısınız benimle. Daha önce böyle bir şey başına gelen oldumu? Kardelenimi kaybetmek istemiyorum

10330267_578626708903379_1748912953330152493_n.jpg

10255810_578626718903378_6118488206569750946_n.jpg

10336828_578626928903357_3965908890966502094_n.jpg

10314671_578626735570043_3106499779832532270_n.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok geçmiş olsun.ilk defa görüyorum böyle birşeyi. daha tecrübeli olanlar mutlaka yardımcı olacaklardır. tekrar geçmiş olsun.

Teşekkür ediyorum. Bu ilk zamanları veterinerden sonra daha kötüleşti akşam son halini cekip tekrar paylaşacagım. Yardım arıyorum. Bu kadar muhabbet kuşu besleyen var ama tedavisini geçtim kuştan anlayan bi tane bile veteriner yok en yakını avcılar :(

Daha önce başıma gelmedi ama kimsenin başınada gelmesin bu durum çok kötü olmuş , geçmiş olsun .

Eğer güvendiğiniz bildiğiniz veteriner ise gereken neyse yapılmalı bence , ameliyattan yana değilim fakat ilacla bunun düzeleceğini sanmıyorum.

çok geçmiş olsun.ilk defa görüyorum böyle birşeyi. daha tecrübeli olanlar mutlaka yardımcı olacaklardır. tekrar geçmiş olsun.

Daha önce başıma gelmedi ama kimsenin başınada gelmesin bu durum çok kötü olmuş , geçmiş olsun .

Eğer güvendiğiniz bildiğiniz veteriner ise gereken neyse yapılmalı bence , ameliyattan yana değilim fakat ilacla bunun düzeleceğini sanmıyorum.

Gittiğim veteriner daha önce müdahele ettiği kuşların öldüğünü genelde dayanamadıklarını söyledi. Kaybetmek istemiyorum.

Gittiğim veteriner daha önce müdahele ettiği kuşların öldüğünü genelde dayanamadıklarını söyledi. Kaybetmek istemiyorum.

o zaman boşverin cünkü benim kuşta 2 hafta öncesi bir ameliyat oldu yumurta tıkanmasından dolayı ve 2 - 3 gün sonra vefat etti. Ameliyattan sonra kuşlar şoka giriyor ve o şoku atlatamıyor halsiz oluyorlar yem yememe su içmeme gibi durumları oluyor ve sonra bir bakıyorsun kafesin dibinde ölü buluyorsun .

Malesef eger veteriner müdahale ettiği kuşların öldüğünü söylüyor ise doğrudur. Çünkü benim kuşta ameliyattan sonra 1 - 2 gün yaşadı.

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun , bu şekilde de fazla dayanacağını sanmıyorum , en iyisi iyi bir veterinerde şiş olan kısmın alınması , çünkü alındığında hiç değilse bir yaşama umudu var , bu şekilde pek yaşayamaz . Koca karı yöntemleri söyleyenler olacaktır ama , inanmayın bu o tip bir durum değil , en yakın zamanda müdahale edilmesi gerek , hayvanın acısını durdurun acı çekmemesi için elinizden geleni yapın ve bence en yakın zamanda da müdahale ettirin o kısıma.
Tekrar geçmiş olsun.

Cok gecmis olsun cok uzuldum kardelene :(

Anlayan veterinerleri gezmekte yarar var..
Burda bi konumuz var iyi veterinerleri paylasiyoruz bi bakin isterseniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...miz-veteriner-hekimleri-paylasalim-17819.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:42 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

o zaman boşverin cünkü benim kuşta 2 hafta öncesi bir ameliyat oldu yumurta tıkanmasından dolayı ve 2 - 3 gün sonra vefat etti. Ameliyattan sonra kuşlar şoka giriyor ve o şoku atlatamıyor halsiz oluyorlar yem yememe su içmeme gibi durumları oluyor ve sonra bir bakıyorsun kafesin dibinde ölü buluyorsun .

Malesef eger veteriner müdahale ettiği kuşların öldüğünü söylüyor ise doğrudur. Çünkü benim kuşta ameliyattan sonra 1 - 2 gün yaşadı.

Aa senin kus oldu mu arkadasim basin sagolsun yaa cok uzuldum:(
Burda konu acmistin sanki oyle hatirliyorum
Of ne kotu bisey yaa insan yikiliyor:(

Son düzenleme:
Cok gecmis olsun cok uzuldum kardelene :(

Anlayan veterinerleri gezmekte yarar var..
Burda bi konumuz var iyi veterinerleri paylasiyoruz bi bakin isterseniz:
http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...miz-veteriner-hekimleri-paylasalim-17819.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:42 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

Aa senin kus oldu mu arkadasim basin sagolsun yaa cok uzuldum:(
Burda konu acmistin sanki oyle hatirliyorum
Of ne kotu bisey yaa insan yikiliyor:(

Aynı doktor daha önce kuşları tedavi ederken öldü diye dava edilmiş size kalmış göze alıosanız yaparım dedi. Ama acı çemez böylede ilacla tedavi ile yaşar dedi. Keyfi yerinde agrı acı çekerken kuşların hallerinden biliyorum acı çektiğini sanmıyorum. Fakat son zamanlarda uçamadığı için canı sıkkın o kısımda kremli durdugu için rahatsız oluyor. Düzenli yıkayamıyorum halsizleşir kötüleşir diye orayı kulak pamukçuğu ile siliyorum.

Veterinerlerle devamlı telden konuştum hepsine tek tek götürüp muayene ettirmekte hayvanı yoruyor. Çünkü affedersiniz ama hayvanca muayene ediyorlar. Bu hayvanlar hassas hemen korkuyor heyecanlanıyorlar. Ama emin ollabilsem gerçekten iyi tedavi edebilicek bi veteriner olduğuna alıp götürücem gerçekten.

Aynı doktor daha önce kuşları tedavi ederken öldü diye dava edilmiş size kalmış göze alıosanız yaparım dedi. Ama acı çemez böylede ilacla tedavi ile yaşar dedi. Keyfi yerinde agrı acı çekerken kuşların hallerinden biliyorum acı çektiğini sanmıyorum. Fakat son zamanlarda uçamadığı için canı sıkkın o kısımda kremli durdugu için rahatsız oluyor. Düzenli yıkayamıyorum halsizleşir kötüleşir diye orayı kulak pamukçuğu ile siliyorum.

Veterinerlerle devamlı telden konuştum hepsine tek tek götürüp muayene ettirmekte hayvanı yoruyor. Çünkü affedersiniz ama hayvanca muayene ediyorlar. Bu hayvanlar hassas hemen korkuyor heyecanlanıyorlar. Ama emin ollabilsem gerçekten iyi tedavi edebilicek bi veteriner olduğuna alıp götürücem gerçekten.

Evet anliyorum sizi,, insan evladinin hastaligi gibi kendi caninda hissediyor o kusun acisini:((
Ama veteriner anlamak icin iyice muayene etmek zorunda malesef..
Bu size verdigim konudaki veterinerlerle bi gorusun isterseniz telde
Umarim cok aci cekmez bu garibim
Gecmis olsun..:(

Bir onceki yorumumda paylastigim konuyu okuyun orada iyi veterinerleri paylasiyoruz..

Son düzenleme:
Geri