Karadeniz Pet

Muhabbetim Kızışma döneminde mi?

• Konbuyu başlatan seda Gorkey
  • Başlangıç tarihi
S

seda Gorkey

Guest
Benim kuş bu aralar delirmis gibi sanki. Konusmaya çalışıyor diye düşünüyordum ama aynadaki tüneğinde kendisyle konusup çiftleşme hareketini yapıyor. Bağıra bağıra ucuyor ve cok hırçınlaştı. Elime gelince ısırıyor. Tüy değiştiriyor. Acaba çiftleşmek mi istiyor? 5 aylık bir kuş bunlar neyin belirtisi?

foto atın kızgın mı bakalım bu arada kafeste ayna olunca kuş onu eşi gibi görüyor ve sizi terk ediyor :) 5 aylık biraz genç kuş 7-8 aylık olunca eş alırsınız bu arada kuş ele alışkın mı ?

kesinlikle kafesin içine ayna koymayın sinirli olurlar ve %90 konuşmazlar.

99EJn5.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:37 -->-> Daha önceki mesaj 01:29 --

ay0kP2.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:40 -->-> Daha önceki mesaj 01:37 --

Cevaplar için teşekkür ederim. Evet Resul bey kuş ele alıştı ama eskiden ısırmaz dı şimdi çok hırçın. Her aksam saliyorum uçuyor. Ama hiç meyva veya yeşillik yemiyor.

bende de aynı sıkıntı var seda hanım kuşunuz tüyde 1-2 ay sonra yanına eş alabilir siniz

Kuşunuz tüye girmiş vitamin mineral damlatın suyuna yulaf karıştırın yemine biraz, eğer istiyorsanız yanına dişi alabilirsiniz erkek kuşlar 5-6 aylıktan itibaren çiftleşme hareketleri yapıyorlar genelde bendekiler hep öyle yani :)

tüy dönemi onemlıdır kuşlar için buyuzden ölen bile oluryor tüyden cıkamdıgı için o yuzden kuş tüyden cıksın kendini toparlasın ondan sonra zeten kızgınlaşmaya da başlar ve daha neşili olur tüy döneminde agır ve kızıştırıcı yemler verılmez daha cok yulaf agırlı yem ve sade darı kullanak kuş için cok önemlidir

Geri