Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

maden suyunu eskiden bitkili akvaryumum varken yapıyordum ama kuşlara hiç vermedim. Ben de veririm haftasonları. şu size bahsettiğim yemin sırrına hala ulaşamadım. belki bugün fabrikada yolum o bölüme düşerse abiye sorarım
tamam beklıoz :D

maden suyunu eskiden bitkili akvaryumum varken yapıyordum ama kuşlara hiç vermedim. Ben de veririm haftasonları. şu size bahsettiğim yemin sırrına hala ulaşamadım. belki bugün fabrikada yolum o bölüme düşerse abiye sorarım
sor bakalım acayip merak ettim şu formülü öğren artık inaşallah doğru verir formülü :D

sor bakalım acayip merak ettim şu formülü öğren artık inaşallah doğru verir formülü :D

hususi gittim sormaya söylemiyor yaa.. :confused::mad:
1 kg paket kuş yeminin içine yarım kilo sade kanarya yemi, yarım kilo yulaf, küçük paket nijer koy yeter dedi. benimkine ben 8-9 çeşit tohum koyuyorum sen uğraşamazsın dedi. hazır mama yem filan koyuyomuş sonra başka tohumlar. oranları karıştırırsın boşver yapacağın zaman söyle denk gelirse ben veririm sana diyo. bütün fabrika kuşçu, yem satıyor bu adam millete o yüzden söylemek istemiyor bence.
ama şunu söyledi. en önemlisi buğdaymış. normal marketten alınan buğday olmazmış. kuşçudan alınacakmış. 2-3 kere yıka suyunu iyice süz. kağıt peçeteye koy iyice kurusun nemli bile olmayacakmış. 1gün beklesin sonra ayrı bi yemliğe koy yemeseler bile dursun önlerinde muhakkak az az yerler dedi. tüm üretimcilere bak söylemezler ama üretim yaptıkları kuşlara kesin buğday veriyorlar dedi. mesela normal yem verme buğday ver okadar diyorum dedi.

hususi gittim sormaya söylemiyor yaa.. :confused::mad:
1 kg paket kuş yeminin içine yarım kilo sade kanarya yemi, yarım kilo yulaf, küçük paket nijer koy yeter dedi. benimkine ben 8-9 çeşit tohum koyuyorum sen uğraşamazsın dedi. hazır mama yem filan koyuyomuş sonra başka tohumlar. oranları karıştırırsın boşver yapacağın zaman söyle denk gelirse ben veririm sana diyo. bütün fabrika kuşçu, yem satıyor bu adam millete o yüzden söylemek istemiyor bence.
ama şunu söyledi. en önemlisi buğdaymış. normal marketten alınan buğday olmazmış. kuşçudan alınacakmış. 2-3 kere yıka suyunu iyice süz. kağıt peçeteye koy iyice kurusun nemli bile olmayacakmış. 1gün beklesin sonra ayrı bi yemliğe koy yemeseler bile dursun önlerinde muhakkak az az yerler dedi. tüm üretimcilere bak söylemezler ama üretim yaptıkları kuşlara kesin buğday veriyorlar dedi. mesela normal yem verme buğday ver okadar diyorum dedi.
vaybe onu deneyelım ozaman okadar faydalıysa dıer soledı karısımları ben zaten yapıp verıorum yemım karısık ıcınede bısıler eklıom gene ama o bugdayı denıcem :D

acaba akşam yem vermeden önce havuç mu taksam tellere. açlıktan saldırıp iyice yesinlerr ondan sonra yem vereyim?

şakır :D benım aldım dısı varya cek dıl bence hollanda cek okadar ırı olmaz cek hollanda kırması olabılır bıde lutıno kandan gelme dedı adam 75e verdı yanında buyuk boy papagan kafesıde verdı saglam :D nedıosun

sende varya ne alsan yanında bişey veriyorlar. bence sen hanımı kandırıyosun hediye verdi para vermedim diye sonra kendi yalanına inanıp gelip bizede aynısını söylüyosun :D geçengün yuvalık şimdi kafes :D :D benim dişide iri. bana da jumbo kırması bunun babası dedi. ki öyledir. seninkide öyle olabilir
yumurta maması yemiyolarki :S

sende varya ne alsan yanında bişey veriyorlar. bence sen hanımı kandırıyosun hediye verdi para vermedim diye sonra kendi yalanına inanıp gelip bizede aynısını söylüyosun :D geçengün yuvalık şimdi kafes :D :D benim dişide iri. bana da jumbo kırması bunun babası dedi. ki öyledir. seninkide öyle olabilir
yumurta maması yemiyolarki :S
benım dısı kırık bence ya hollanda yada cek hollanda kırması falan lutıno kanı var dedı adam kafes papagan kafesı adam uretım yapıor kafes bosda duruodu lazım dıldı hedıem olsun dedı valla :D 75 e aldım kus ve kafesı sanslıyım bazen :D benım kusların hepsı yumurta maması yıyor cok sukur baslarda yemıordu cogu bırbırlerınden gore gore alısdılar dun mama koydum 1saat ıcınde bıtmısdı tum kafesdekıler :D

bayaa iyi almışsın ozaman evet.
aslında tam sırası zil zurna karınları aç olacak akşam kesin yerler açlıktan... deneyeyim bu akşam yumurta mamasını yine. sen nasıl yapıyorsun içine ne katıyosun?

bayaa iyi almışsın ozaman evet.
aslında tam sırası zil zurna karınları aç olacak akşam kesin yerler açlıktan... deneyeyim bu akşam yumurta mamasını yine. sen nasıl yapıyorsun içine ne katıyosun?
aynen bazen sanslıyım :D dene sen bıkmadan yap ver mutluka bakıcaklar tadına ben ole alısdırdım ılk cıftı sonra dıerlerıde onlardan gorup yedı zaten ben ıcıne haslanmıs yumurtanın sarısı beyazı kabugu bebe buskuvısı ve havuc koyuyorum ama havucun suyunu peceteyle al mutlaka ıslak kalmasın yemıyorlar

hmmmm acaba benimkiler o yuzdenmi yemiyorlardı.. ben suyunu almıyordum. tamam bu akşam deniycem. çok uğraşamam ama haftada 1 anca verebilirim ben

tmm aynen öyle yapıcam bu akşam
bende haşlanmış yumurta kabuk bebe büskivi bukadar bende zor alıştırdım belki varya 15 sefer dökmüşümdür sen bu akşam mama yap cok az yem sep mamaya ver kesin yemeleri lazım ben öyle alıştırdım akılı yemli cıkar bak nasıl yiyolar :D