Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Ömer Bey zamana bırakın ve mümkünse artık yumurtalara ellemeyin şöyle bir örnek vereyim bir çiftim yumurtlamıştı 4 tane mi ne sonra epey bi zaman sonra 1 yumurta daha geldi bir gün gittim baktım bi yumurta dışarı da kafese atmışlar aldım tekrar koydum yuvaya yavrular çıkmaya başladı bir yumurta son yavrudan 6 gün sonra çıkmıştı yani neylerse mevlam eyler mevlam eylerse güzel eyler yem su verin ve gerisini onlara bırakın
haklısınız artık karısmıorum zaten suphelendım yumurtaların gunlerı yaklasıor bakalım mevlam ne eyleyecek ınsallah hersey guzel olur emek cok bosa gıtmez ınsallah :) saolun ornek ve ılgınız ıcın sıparıs ettıgım 3 katlı kafesde geldı az once kurup kusları yerlesdırdım dıer cıftlerı cok guzel kafes baya hosuma gıttı resmını atarım bıara herkeze tavsıye ederım okafesı :) okadar masraf yapıorum bakalım karsılıgı neolucak gercekden bu ısı tıcaret ıcın yapmıorum sadece hobı amaclı urettım kuslarıda cok fazla kusum olmadıgı surece satmayıda dusunmuorum en fazla ese dosta hedıye ederım :)

ama bu gidişle çok fazla kuşun olacak :D güle güle kullan kafesi. yumurtalı çifti taşımadın dimi?

ama bu gidişle çok fazla kuşun olacak :D güle güle kullan kafesi. yumurtalı çifti taşımadın dimi?
saol kardesım olsun olsun sıkıntı yok ben bakarım :D yok onlar zaten 2 katlı kafesde onlarınkınıde alalı 1 ay oldu olmadı daha yenı ben dıer cıftlerı gecırdım yavrusu olenı lutınoları bıde jumbo hollandayı

anladım :) şimdi bir sürü kafes boşa çıktı yarın ilanlara yorumlarını, araştırmalarını görürüz bol bol :D

anladım :) şimdi bir sürü kafes boşa çıktı yarın ilanlara yorumlarını, araştırmalarını görürüz bol bol :D
hahahha yok be hırsızlık olayı oldu benım ısler ters duz oldu kredı parasını borcla odedım sımdı bısı alcak durumum yok 3 kafes bosda 1 tanesı salma ama para yok :D

salmaya yavruları koyarsın işte. yavru büyütme kafesin olur. sana çünkü salma gerekecek yakında. kötü oldu ya şimdi az ama yinede borcu kapatmakla uğraş. borçtan korkuyorum ya benimde azcık borcum var onu vereyim derken kredi kartı çıkıyor ona veriyorum arabanın kaskosu sigortası çıkıyor onu ayarlıyorsun bişey bozuluyor :D az ama bi bitmedi gitti:mad: bi har vurup harman savuramadım 1 senedir :D

salmaya yavruları koyarsın işte. yavru büyütme kafesin olur. sana çünkü salma gerekecek yakında. kötü oldu ya şimdi az ama yinede borcu kapatmakla uğraş. borçtan korkuyorum ya benimde azcık borcum var onu vereyim derken kredi kartı çıkıyor ona veriyorum arabanın kaskosu sigortası çıkıyor onu ayarlıyorsun bişey bozuluyor :D az ama bi bitmedi gitti:mad: bi har vurup harman savuramadım 1 senedir :D
aynen ole yapcam :D haha vallahı bendede ole kredı kartı bıtmek uzere 2 taksıt kaldı kredı borcu daha 2 sene var ölme essem ölme :D bıde ev kırası var ben battım aglancak halıme guluom borcu aldım kısı annem yabancı dıl sıkıntı yok ıstedımde oderım annem odeme dıorda ıcım el vermıor ıhtıyacı olur dıe elım rahatlayınce oderım ınsallah

allah hepimizin bereketini arttırsın şükürler olsun halimize daha çok versin inşallah. ödeniyor bir şekilde ama habire yenisi çıkıyor. bi sıfırlanıpta bu ayda har vurup harman savurayım bekarkenki gibi olmuyor. :D muhakkak akıntıya karşı kulaç atacaksın yani :D uğraş dur.. tam bitti diyosun pat bişey almışsın, tatile gitmişsin yardırmaya devaammm :D piyangonun isabet etmesi şart :D

allah hepimizin bereketini arttırsın şükürler olsun halimize daha çok versin inşallah. ödeniyor bir şekilde ama habire yenisi çıkıyor. bi sıfırlanıpta bu ayda har vurup harman savurayım bekarkenki gibi olmuyor. :D muhakkak akıntıya karşı kulaç atacaksın yani :D uğraş dur.. tam bitti diyosun pat bişey almışsın, tatile gitmişsin yardırmaya devaammm :D piyangonun isabet etmesi şart :D
aynen ole kardesım durumu guzel ozetledın masraf cok maas az nolcak bızım halımız :D

ya da kuşları evinde başka bi kuş üreten birine vereceğiz bir süre orada kalacaklar. mesela ömere vericez 1-2 ay kalacaklar orda o curcunada onlarda ilk yavruları verdikten sonra alıp eve getiricez :)
ömer sen kuş oteli işlet :D Çiftleşmeyen kuşlarınız alınır 1-2 ay gibi bir süre misafir edilir yavrulattırılıp teslim edilir diye ilan aç :D
sevindim yumurtanın gelmesine çok şükür korkulacak bişey yokmuş senin de sıkıntın geçmiştir kardeşim :) sevindim
bu arada benim erkek sanki dişiye kur yapmayı bıraktı gidiyor yuvalığın kancasına kur yapıyor sürekli. azcık dişiye sonra hep yuvalığın takma teline :( nolcak böyle bilmiyorum
iyi fikir %100 katılıyorum :D

as kardesım benım 6 yumurta geldı 6 bucukda gıbı cok sukur sıkısma vardı ama yag surunce acıldı sanırsam yada ben telas eddım bosa onun harıcı baska bısı yok dıer kuslardan hala yumurta beklıorum :D yavru almak ıstıorsan en ıyısı yerlı ve cek kus hem bakıcı yem uretımı kolay
ben yumurta alsam boş dahi olsa tavuk keseceğim adak adadım tavuğu :D yavru almak şöyle dursun... zaten yerli bendekiler, sanırım bir erkeğim ingiliz... onlardan yumurta alsam sonra diğerlerini denemeyi düşünüyorum ama nerdeee... bu arada yazın balkonuma bir cennet papağanı alacağım, sesi heryerden duyuluyor, muhabbetler de sesine bayılıyor :)

bu arada size bir fikir danışayım, benim dişi geçenlerde ballı çucuk yedi, ondan beri boğazına yem takılıyor ve kafasını sallaya sallaya dışarı atıyor, aynısı yazın da olmuştu... sirke katsam suyuna bir faydası olur mu acaba?

durman kabahat direk sirkeli su ver. bir suluğa 10 damla kadar damlat ver tercihen elma sirkesi. verme kuşlara ballı çubuk. 3-4 gün gözlemle bakalım düzelme olacakmı

bu arada size bir fikir danışayım, benim dişi geçenlerde ballı çucuk yedi, ondan beri boğazına yem takılıyor ve kafasını sallaya sallaya dışarı atıyor, aynısı yazın da olmuştu... sirke katsam suyuna bir faydası olur mu acaba?
ya aynı sıkıntı bendede var benım kusda sureklı kusar gıbı yapıo ama kusmuo sırke ıyı gelıyor dedıler kat bende katıyorum sende kat dene

ben yumurta alsam boş dahi olsa tavuk keseceğim adak adadım tavuğu :D yavru almak şöyle dursun... zaten yerli bendekiler, sanırım bir erkeğim ingiliz... onlardan yumurta alsam sonra diğerlerini denemeyi düşünüyorum ama nerdeee... bu arada yazın balkonuma bir cennet papağanı alacağım, sesi heryerden duyuluyor, muhabbetler de sesine bayılıyor :)
ınsallah alırsın kardesım ınsallah yavruda goruruz hepımız

durman kabahat direk sirkeli su ver. bir suluğa 10 damla kadar damlat ver tercihen elma sirkesi. verme kuşlara ballı çubuk. 3-4 gün gözlemle bakalım düzelme olacakmı
gunay şakir kardesım :D bızım bakkala yem gelmıs karısık hemde 250 gram 2.50 kılosu 10tlye gelıor artık ta petshopa gıtmıcem bakkalda var super oldu bu :D

şakirrr yaşıyormusun sen kardeş :D