Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Maşallah maşallah.:)İnşallah kötü olaylar da tersine döner hepsi iyi olur.Sağlıklı ömürler.

Maşallah maşallah.:)İnşallah kötü olaylar da tersine döner hepsi iyi olur.Sağlıklı ömürler.
Cok Sagolun ınsallah :) bı guzel durumda yesıl dısımın 4 yumurta sıda dolu pazartesı cıkma sı lazım ınsallah bugun Flash ıle bakdım kıpır kıpırlar ınsallah bole devam sıkıntı cıkmaz :)

Kotu olaylar yanı sıra ıyı giden durumlarda bebısler buyu yor Guncel resimlerı koyuyorum Masallah :) rengine mavı beyaz demısdım ama lila yada mor beyaz oluyor sarıyuz olcak gıbı bide :) Masallah darısı olmayan herkezın basına ınsallah
Büyük yavru çok güzel bir şey olacağa benziyor Maşaallah

keyifler nasıl arkadaşlar? :)
benım fena degılde :D butcem olmadıgı ıcın jumbonun yanına kızgın yerlı dısı verdı bı komsu onu aldım yanına koydum es tutular opusme yem kusam kasıma kurlasma yuvaya gırme var dun aldım dunden bugune her belırtı var tek dusuncem cıftlesebılırlermı dısı tasıyabılırmı ? :D onun harıcınde yesıl dısımın yumurtası yarın veya carsamba kesın cıkması lazım yumurtanın ıcınde haraketlenme var flash ıle bakınca kısmetse cıkar ınsallah bıde ıyımı kotumu bılmıyorum ama bı haberım daha var yavrusu olan cıftım az once tekrar cıftlesdıgını gordum kucuk yavru daha 11 12 gunluk tekrar yumurtlarlarsa naparım bılmıom dınlendırıcekdım bıde kusları ama durmadılar ınsallah 2 3 haftaya yumurtlarlar da ozamana yavrular yeme duser en azından :/

keyifler nasıl arkadaşlar? :)
kus almıcam almıcam dedımya duramadım yıne bugun yem almaya gıttım petshopa kuslarada bakıordum ole baya ırı bı erkek gordum jumbo kırması cok buyuk ıhtımal veya ıngılız tam emın olamadım resmını yuklıcem bakarsınız aksama grı renkte 50 tl dedı hemen aldım orda fıyatlar sabıt cunku bende ucuz gordum aldım yanınada almısken bır es secdım guzel bı dısı resımlerını yuklerım aksama ınsallah hayırlısı olur bakalım memnun kalırım ınsallah :)

Ekli dosyalar

• 27335167_1798533673784155_1960382590_o.jpg
    27335167_1798533673784155_1960382590_o.jpg
    194.8 KB · Görüntüleme: 27
  • 27398094_1798533993784123_1137580805_o.jpg
    27398094_1798533993784123_1137580805_o.jpg
    157.8 KB · Görüntüleme: 26
  • 27399132_1798534037117452_1180367189_o.jpg
    27399132_1798534037117452_1180367189_o.jpg
    142.3 KB · Görüntüleme: 23
  • 27484304_1798533720450817_89438763_o.jpg
    27484304_1798533720450817_89438763_o.jpg
    179.7 KB · Görüntüleme: 25
kus almıcam almıcam dedımya duramadım yıne bugun yem almaya gıttım petshopa kuslarada bakıordum ole baya ırı bı erkek gordum jumbo kırması cok buyuk ıhtımal veya ıngılız tam emın olamadım resmını yuklıcem bakarsınız aksama grı renkte 50 tl dedı hemen aldım orda fıyatlar sabıt cunku bende ucuz gordum aldım yanınada almısken bır es secdım guzel bı dısı resımlerını yuklerım aksama ınsallah hayırlısı olur bakalım memnun kalırım ınsallah :)
kuş çok güzel valla ne diyeyim MAŞALLAHHH :) benim yavru kuş epey büyüdü bembeyaz çok tatlı, annesinden büyük olacak altına sığmıyor :) kırmızı göz sarı bir lutino aldım dişi, ama yuvalık bile takmadım, öylece dursun istiyorum... bunun dışında kuşları balkonda bakmayı planlıyorum az biraz havalar ısınsaydı, evin içinde olmuyor maalesef :( @Şakircan Şenşakrak kardeş nerelerdesin yahu;?

kuş çok güzel valla ne diyeyim MAŞALLAHHH :) benim yavru kuş epey büyüdü bembeyaz çok tatlı, annesinden büyük olacak altına sığmıyor :) kırmızı göz sarı bir lutino aldım dişi, ama yuvalık bile takmadım, öylece dursun istiyorum... bunun dışında kuşları balkonda bakmayı planlıyorum az biraz havalar ısınsaydı, evin içinde olmuyor maalesef :( @Şakircan Şenşakrak kardeş nerelerdesin yahu;?
cok sagol kardesım benım bebısde buyudu bugun 23 gunluk oldu buyugu 7 8 gun sonra ayırıcam anneden masallah senın bebısede benımkınede :D sakır bıraz yogunmus ıslerı ondan gıremıormus yakında donucem dedı beklıom bende ınsallah gelır kısa zamanda ozledık ıyıce Yuvalık neden takmadın tak hem alıssın hem yavru almakmı ıstemıon sen nedır :D benım yavrular hep yumurtada oluyor nedense 2 kusumdada aynısı oldu bu yesılınde 1 yumurtası kaldı saglam 13 gunluk oldu bugun bakalım 4 gun sonra cıkması lazım ınsallah en azından 1 yavru cıkarır acemılık atar sonrasında duzelır ınsallah kısmetımızde ne varsa o olsun hayırlısı :) balkon fıkrıde guzel havalar ısınınca onu yap hem temızlık acısından hemde acık hava kuslara faydalı ureme acısındanda katkısı cok

Masallah 6aylık albıno dısım de bugun yumurtladı cok sukur 2 kus daha var yumurtlayacak onlarda bu hafta yumurtlar inşallah :) sende ne var ne yok buarada yavruların resımlerınıde ekliyorum :)

Ekli dosyalar

• IMG_20180128_134928.jpg
    IMG_20180128_134928.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20180128_134924.jpg
    IMG_20180128_134924.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20180128_134907.jpg
    IMG_20180128_134907.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20180128_134846.jpg
    IMG_20180128_134846.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 22
Değerli forumdaşlarım, herkese hayırlı bol kazançlı haftalar.. Erkek kuşum 4 ay sonra tekrar tüye girdi. Kafasında çıkan yeni tüyler kanlı çıkıyor. Hal ve hareketlerinde bi anormallik yok. Sizce bir sorun var mı?

27337051_1155733164529082_6263414569801636670_n.jpg

Son düzenleme:
Masallah 6aylık albıno dısım de bugun yumurtladı cok sukur 2 kus daha var yumurtlayacak onlarda bu hafta yumurtlar inşallah :) sende ne var ne yok buarada yavruların resımlerınıde ekliyorum :)
hayırlı olsun çok sevindim :) ben kuşları yine ayırdım ama bu sefer son kez, olmazsa götürüp hazır çiftle takas edeceğim... Olmayınca olmuyor ama son çabam bu 2 kuşum için :(

cok sagol kardesım benım bebısde buyudu bugun 23 gunluk oldu buyugu 7 8 gun sonra ayırıcam anneden masallah senın bebısede benımkınede :D sakır bıraz yogunmus ıslerı ondan gıremıormus yakında donucem dedı beklıom bende ınsallah gelır kısa zamanda ozledık ıyıce Yuvalık neden takmadın tak hem alıssın hem yavru almakmı ıstemıon sen nedır :D benım yavrular hep yumurtada oluyor nedense 2 kusumdada aynısı oldu bu yesılınde 1 yumurtası kaldı saglam 13 gunluk oldu bugun bakalım 4 gun sonra cıkması lazım ınsallah en azından 1 yavru cıkarır acemılık atar sonrasında duzelır ınsallah kısmetımızde ne varsa o olsun hayırlısı :) balkon fıkrıde guzel havalar ısınınca onu yap hem temızlık acısından hemde acık hava kuslara faydalı ureme acısındanda katkısı cok

lutionoyu kendi haline bıraktım, diğer sarının yanında süs kuşu gibi duruyorlar... yavrulu çiftimin dişisi bugün erkeğin önüne yattı ama çiftleşemediler sanırım. Yavru 3 haftayı geçti, ne zaman ayırmalıyım dişiden? yeme nasıl alışacak bir de yuvaya yem mi koyayyım?

lutionoyu kendi haline bıraktım, diğer sarının yanında süs kuşu gibi duruyorlar... yavrulu çiftimin dişisi bugün erkeğin önüne yattı ama çiftleşemediler sanırım. Yavru 3 haftayı geçti, ne zaman ayırmalıyım dişiden? yeme nasıl alışacak bir de yuvaya yem mi koyayyım?
benım yavruda bugun 2 kere yuvadan atladı sonra gerı gırdı yeme dusmek uzere bugun 27 gunluk oldu 30 gunluk olmadan alma bıde sen ayırma bırak anne yuvadan atsın ve yuvaya dal darı koy dısarı tabanada yem koy aspur koy darı koy yavru tabana ınerse ordan yemeye calısır ayrıca baba da ona kırmayı ogretebılır ama kendın ayırıcaksanda 30 gunden once ayırma derim benım dısıde cıftlesıor devamlı buyuk yavru yeme dusucekde dıerı daha 21 gunluk ona vakıt var yeme dusmeden yumurtlamaz ınsallah ama bısı kalmadı yeme dusmelerıne ınsallah bu kulucka daha verımlı olur 2 mız ıcınde buarada albıno dısım 2. yumurtayıda yapdı bugun masallah yakında foto eklerım yavruların ve yumurtaların dıer yesıl kusunda altında 1 yumurta kaldı saglam bakdım flash ıle yasıor 2 gunu kaldı cıkmasına aksılık olmazsa 1 yavru alabılırım ondan yenı getırdım cıftte yumurtlamak uzere dısı ıyıce popo sırt sısdı durmadan cıftlesıorlar 7 aylık dısımde 3. kuluckaya gırıor yuva kazdı bıtırdı sımdı yuvada yatıor uyuyor bugun yarın oda yumurtlıcak ınsallah :) darısı olmayan ısteyen arkadasların basına ınsallah sende yavrunun resmını ekle merak edıyorum :)

hayırlı olsun çok sevindim :) ben kuşları yine ayırdım ama bu sefer son kez, olmazsa götürüp hazır çiftle takas edeceğim... Olmayınca olmuyor ama son çabam bu 2 kuşum için :(
hadı ınsallah olurda deısmeye gerek kalmaz guzel haberlerını beklıyorum yavrunun resımınıde ekle merakdayım :)