Karadeniz Pet

muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

çok rahatsız ediyorum kuşları, sürekli yuvaya bakıyorum, anne çok kızıyor bana :) ama elimde değil, tek yavru daha çıkar diye bir umutla bekliyorum. Bu arada benim vefasız dişilerden birini yuvada yakaladım eve geldiğimde :) belki de yumurtlar ama çiftleştiler mi hiç haberim yok....
aynı bensın bende oyle yapmısdım hepsı cıkana kadar sureklı bakmısdım :D
Bende cıftlerın eslerını degısdırdım albınonun mor esı yesıl dısıye attım albınoyuda yesılın esı mavıye attım super anlasıorlar suan yesıl dısı yuv a hazırlıor gunun yarısından fazlasında yuvada yuvayı kazıor bırbırlerıne kur yapıorlar
albıno ve mavı erkekde aynı sekılde boyle ıyı es tutacaklarını dusunmemısdım kısa zamanda yumurtaları beklıorum bakalım İnşallah kısa zamanda gelır :D

çok rahatsız ediyorum kuşları, sürekli yuvaya bakıyorum, anne çok kızıyor bana :) ama elimde değil, tek yavru daha çıkar diye bir umutla bekliyorum. Bu arada benim vefasız dişilerden birini yuvada yakaladım eve geldiğimde :) belki de yumurtlar ama çiftleştiler mi hiç haberim yok....
Bende cıftlerın eslerını degısdırdım albınonun mor esı yesıl dısıye attım albınoyuda yesılın esı mavıye attım super anlasıorlar suan yesıl dısı yuv a hazırlıor gunun yarısından fazlasında yuvada yuvayı kazıor bırbırlerıne kur yapıorlar
albıno ve mavı erkekde aynı sekılde boyle ıyı es tutacaklarını dusunmemısdım kısa zamanda yumurtaları beklıorum bakalım İnşallah kısa zamanda gelır :D
eslerı degısme sebebım bırbırlerınden uzak duruorlarda ozellıkle albıno ve mor spangle erkek degısım ıyı geldı yuvaya ılgı cok buyudu dısıler kudurdu erkeklere kur yapıorlar masallah :D

Ben bülbülleri verdim bugün:( İnşallah gittikleri yerde daha iyi olurlar.6Inci yumurtayı kırdılar.Niye yapıyorlar anlamadim
cok uzuldum ınsallah ıyı olurlar yumurta kırmaya alısan kusu vaz gecırmek zor oluyor :/
benım bulbuller 5 yumurtada kaldı ılk yumurta bugun 12 gunluk oldu ılk defa besledıgım ıcın nezaman cıkar fazla bılgım yok ama netten bakdım 14 15 gun arasında cıkar yazıordu yumurtalar dolu ınsallah cıkarlar yuvaları dar oldugu ıcın alıp bakma ımkanım az oyuzden kendı hallerıne bırakdım kısmette ne varsa o olur :)

cok uzuldum ınsallah ıyı olurlar yumurta kırmaya alısan kusu vaz gecırmek zor oluyor :/
benım bulbuller 5 yumurtada kaldı ılk yumurta bugun 12 gunluk oldu ılk defa besledıgım ıcın nezaman cıkar fazla bılgım yok ama netten bakdım 14 15 gun arasında cıkar yazıordu yumurtalar dolu ınsallah cıkarlar yuvaları dar oldugu ıcın alıp bakma ımkanım az oyuzden kendı hallerıne bırakdım kısmette ne varsa o olur :)
Nerden alıştılar nasıl alıştılar bilmiyorum valla:( Bugün aklıma geldi nijer mi çok geliyor acaba diye ama sanmıyorum.Bide tek yumurtada kalıyor hepsinde -.İkinci gelmiyor.O arada onu kırıyorlar.Bakalım inşallah orda yaparlar yumurtayı.Yapcak bişey gelmedi elimden.

Nerden alıştılar nasıl alıştılar bilmiyorum valla:( Bugün aklıma geldi nijer mi çok geliyor acaba diye ama sanmıyorum.Bide tek yumurtada kalıyor hepsinde -.İkinci gelmiyor.O arada onu kırıyorlar.Bakalım inşallah orda yaparlar yumurtayı.Yapcak bişey gelmedi elimden.
ınsallah orada yaparlar yavru cıkartırlar kuslarda onceden bu alıskanlık olabılır senın bılmedıgın ben petshopdan aldım bulbullerı cokda memnun kaldım Allaha sukur 5 yumurta 5 ıde dolu anne baba bır yatıor kuluckaya 2 gunde bır kontrol edıorum yumurtaları ellemeden ama cok sukur yumurtalara cok sahıp cıkıyorlar zorla kaldırmassam kalkmıyorlar bıle sende guvendıgın bıryerden yada petshopdan tekrar 1 cıft alabılırsın vazgecme bu ısden ben ayrı ayrı aldım es degıllerdı ama sonuc ortada kardesım sende pes etme

Ekli dosyalar

• 20180311_161625.jpg
    20180311_161625.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 14
eslerı degısme sebebım bırbırlerınden uzak duruorlarda ozellıkle albıno ve mor spangle erkek degısım ıyı geldı yuvaya ılgı cok buyudu dısıler kudurdu erkeklere kur yapıorlar masallah :D

sen de benim gibi kuşlarla çok oynuyorsun :(
hocam aslıda biraz akışına bırakmak gerekiyor sanki... eşleri ben de değişip duruyordum ama 1 sene hiçbir verim alamadım :;(

ınsallah orada yaparlar yavru cıkartırlar kuslarda onceden bu alıskanlık olabılır senın bılmedıgın ben petshopdan aldım bulbullerı cokda memnun kaldım Allaha sukur 5 yumurta 5 ıde dolu anne baba bır yatıor kuluckaya 2 gunde bır kontrol edıorum yumurtaları ellemeden ama cok sukur yumurtalara cok sahıp cıkıyorlar zorla kaldırmassam kalkmıyorlar bıle sende guvendıgın bıryerden yada petshopdan tekrar 1 cıft alabılırsın vazgecme bu ısden ben ayrı ayrı aldım es degıllerdı ama sonuc ortada kardesım sende pes etme
Ya bir çift de ben beslemek istiyorum ama o kadar muhabbetin içinde olurmu acaba

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada evimizin enküçük üyesi abileri ablaları ile anne yeni yumurta için yuvadan attı o yüzden yem kırmayı tam öğrenemedi dal darı da buna kalana kadar bitiyor bizde yan yana akşam keyfi yapıyoruz ben çay içiyorum o da yemek yiyor
72b61fcb0133530606263cfd56debae9.jpg

güzel haberlerim var :)
az önce yuvayı açtım kırık bir yumurta :D Allaahhh dedim :D bir baktım ki 3. bebemiz dünyaya gelmiş :) ilk ikisi büyüdüğü için pek bir küçük göründü gözüme 4 gün geriden geldi, diğer yumurtalar boş, ilk gerçek kuluçkamı almış oldum çok şükür, yarın doğum günüm bana en güzel hediyelerden birisi bu oldu... selamlar :)

az önce yuvayı açtım kırık bir yumurta :D Allaahhh dedim :D bir baktım ki 3. bebemiz dünyaya gelmiş :) ilk ikisi büyüdüğü için pek bir küçük göründü gözüme 4 gün geriden geldi, diğer yumurtalar boş, ilk gerçek kuluçkamı almış oldum çok şükür, yarın doğum günüm bana en güzel hediyelerden birisi bu oldu... selamlar :)
Tebrikler

sen de benim gibi kuşlarla çok oynuyorsun :(
hocam aslıda biraz akışına bırakmak gerekiyor sanki... eşleri ben de değişip duruyordum ama 1 sene hiçbir verim alamadım :;(
valla hocam dayanamıorum ellemeden cok sabırsızım :D
ben degısdım ama cok olumlu benım kıler cok guzel es tuttular yuvayla ılgılenıorlar sureklı dısı yuvaya gırıor erkekde ole ve yesıl dısının dıskısı buyumus sanırım cıftlesmısler dısı yuvayı kazıordu artık gırıp yatıor sadece cok umutluyum ıyıkı eslerı degısdırmısım bukadar cabuk beklemıordum olumlu sonuc almak masallah :D

Bu arada evimizin enküçük üyesi abileri ablaları ile anne yeni yumurta için yuvadan attı o yüzden yem kırmayı tam öğrenemedi dal darı da buna kalana kadar bitiyor bizde yan yana akşam keyfi yapıyoruz ben çay içiyorum o da yemek yiyor
72b61fcb0133530606263cfd56debae9.jpg

Maşallah Allah nazardan saklasın cok guzel sanırım cınsıyetıde erkek deısmezse cok guzel bır yavru :) benımde buyuk bebek 29 gunluk oldu anne 2 3 gundur sureklı cıftlesıor oda yumurtlıcak belı falan kırıldı kuyrugu atıyor ama yavruları hala beslıor cok ılgılı en kucuk yavru 32 33 gunluk olsun ayırıcam 3unude sımdılık daha vakıtlerı var :D anne zaten 2 haftaya anca yumurta bırakır tahmınımce ozaman kadar buyur bebeler dınlendırıcekdım aslında kusu ama 1 kulucka daha gecırsın sonra dınlendırıcem 2 ay kadar

Hayırlı olsun kardesım cok cok sevındım Masallah valla benıde cok mutlu eddın Dogum gununde kutlu olsun nıce mutlu saglıklı yıllara kardesım
Bendede muthıs bı gelısme oldu yesıl dısı mor spangle erkek cıftlesmısler sanırım dısı yuva kazıordu sımdı sadece ıcınde yatıor ve dıskısıda buyumus kuyruk da sallanıyor ınsallah yakın zamanda yumurtlar onlarda
Albıno ve mavı erkek cok ıyı gıdıorlar erkeyın kızgınlıgı ve ısrarı sayesınde dısı yuvada cok vakıt gecırıor sureklı kur halındeler onlardanda yakın bı zamanda beklıyorum nasıpse ınsallah bu2018 senesı bızım ıcın bol saglıklı yavrulu bır yıl olur :)

AMIN DEMEK lazım sabah bir yavrum öldü kursagi dolu dolu ama ne oldu anlanadim

AMIN DEMEK lazım sabah bir yavrum öldü kursagi dolu dolu ama ne oldu anlanadim

basın sag olsun kardesım kalanlara Rabbım uzun omur versın ınsallah (Amin) belkı ezılmıs olabılır kursagı doluysa

teşekkür ederim, darısı diğer arkadaşlara inşallah :)
Kardeşim hint bulbullerinin ilk yavrusu az önce çıktı maşallah çok çok küçük çok heycanlıyım ve mutluyum :) resmini koyuyorum
Arkadaşlar 2 yavru daha cıkmıs 3 oldu yavrular arka arkaya cıkdılar maşallah :)

Ekli dosyalar

• 20180317_091454.jpg
    20180317_091454.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 16
  • IMG-20180318-WA0022.jpg
    IMG-20180318-WA0022.jpg
    144 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
4. yavruda az once cikdi masallah :) 1 yumurta kaldi insallah oda cikar sag salim darisi isteyenlerin basina insallah Amin

Ekli dosyalar

• IMG-20180318-WA0027.jpg
    IMG-20180318-WA0027.jpg
    204.2 KB · Görüntüleme: 11
Çok garip gözüküyorlar o_O . Bır yığın tüylü et sanki.:D Sadece birinin hünharca gagasını açması belli olmuş .
hahhaha cok cirkinler zaten muhabbetler cok daha guzel :D ama genede bana sevimli geliorlar agizlarini acislari zaten en komik tarafi :D suan aklimdan butun muhabbetleri satip sadece ispinoz bulbul uretmek uretimi kolay diye :D