petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbetkuşu kuluçka

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve umut aktas tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. umut aktas

Arkadaşlar 17 ocakda ilk yumurtam geldi 29 ocakda ise son yumurtaları kontrol ettim boş son yumurta dogalı 7 yumurta oldu bugun bakdım yumurtanın bırının bi tarafını yemişmi kırmısmı bilmiom galiba boş oldugundan anlamıs olabilir diğe düşündüm kuluçkayı nezaman sonlandırıyım sonlandırsam sorun cıkarırmı kuş ve kuluçka sonlandırdıkdan sonra nezaman birdaha kuluçkaya yatar yardımlarınızı bekliyorum

2. Mustafa Arslan

Mustafa Arslan New Member

Beğenileri:
    0
    Hepsi boş ise yumurtaları alıp sonlandırabilirsin.Aynı şekilde 1 ay önce kadar benim kuşlarda oldu sonlandırdım,ilk kuluçkaları olmasına bağladım boş çıkmasını.Aradan yaklaşık 20 gün geçti tekrar yumurtladı şu an 2 yumurta var bugün 3. gelmesini bekliyordum ama gelmedi nedense.Sonlandırdıktan sonra yuvalığı temizleyip takabilirsin

3. umut aktas

peki teşekkürler birazdaha beklesekmi acabaa boş galiba hepsi bakdım

4. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bendede şuan 8 yumurta oldu ikitanesini ben kırdım boşdu geriye 6 kaldı 6 sıda boş galiba ama hala yumutluyor 10 bulacak heralde ve hep boş

5. umut aktas

şuanda 2 yumurtayı dısarı atmıs kafese biri kırık biri degil nasıl attı bılmıyorum kırık olmayanı alıyımmı yumurtaları

6. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    Son yumurtanin uzerinden 5-7 gun gectiyse ve bos oldugundan eminseniz hepsini alin

7. umut aktas

alıyorum hepsini teşekkürler inş sorun cıkmaz

8. Mustafa Arslan

Beğenileri:
    0
    Sorun cikacagini sanmam.Aldiktan sonra mama takviyesi yap toplasin kus kendini,benim kus baya zayiflamisti 15-20 gün yatmaktan

9. Kandemir KONUK

Kandemir KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Çok tecrübeli degil iseniz ışıkla kontrol yapın, ilk kuluçkada çiftlerin acemiliginden boşda olabilir.

10. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Aynı sorunlar bende de var malesef bir süre kuşları dinlenmeye aldım. Dişi zayıflamıştı. Bir süre daha bekleyip tekrar takıp beklicem . Umarım çözülür sizde bekleyin bir süre bence.

11. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    boş ise yumurtaları alın altından ilk kuluçkasıysa olur böyle

12. umut aktas

ilk evet bişi sorucam yumurtayı kırmadan nasıl dısarı atmıs bılenınız varmı kafese atmıs kırmadan

Sayfayı Paylaş