Karadeniz Pet

muhabbetkuşu mu? balık mı?

Z1te

Paylaşımcı Üye
benim annem balık al falan diyor ama hangisi alayım?:confused:

Akvaryum zevki farklı ama kuş gibi olamaz bence.
Birebir iletişim kurabileceğin,dokunabileceğin,
eğitildiğinde konuşabileceğin bir canlı muhabbet kuşu.

evimde ikiside var akvaryumun yanina yem disunda ugradigm yok ama kus dersen yanindan ayrildigm yok

ikisini de beslemiş biri olarak kesinlikle kuş :D

Kesinlikle mubiş.Annenin balık al demesinin sebebi belli.Balık sadece yavru aldığım zaman çok keyflliydi,onlarla ilgilenmesi gözlemlemesi vs. Anneni razı et ona göre al :) çünkü evi çok batıracak. Tabi sen bunları göze alıp bu sorumluluğa kalkışacağın için annene ekstra yük olmazsın diye düşünüyorum.

Olay sacma muhabbetkusu forumunda kusmu balikmi diyorsun dogru yer yanlis soru :) Kus ile bir iletisim var balik gozlemlemeden ibaret kotu mu dersen deil ama balik pek seni mutlu edecek bisi deil. ⭐~Kuş ~⭐

Kendini kısıtlama :) en çok istediğini önce al sonra diğerine de yogunlaşırsın.

Bence de muhabbet kuşu ayrı bir zevk ama balıkları da yabana almamak lazım.Balıktan balığa fark var örneğin discus ya da flower Horn araştırın derim.

Son düzenleme:
aslında akvaryum olarak nasıl bır akvaryum kuracagına bağlı ben bır akvarum delisi olarak bu sekılde bakman ..tatlısuda astranot balıgı bakabılırsın ıyıbır egıtımle kopek gıbı sahıplenır senı..bıtkılı akvaryum kurabılırsın karıdes akvaryumu tatlı su krevıtı kurabılırsın..
yada tuzlu su reef yada marın bır akvaryum kurabılırsın gercı bunlar bıraz butce meselesı ..100 tl ye ben butun ısı kapatayım dıyorsan tabıkı kus..

Geri