petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

muhabbetkuşun ağız kokusu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve engindokur tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. engindokur
    Gizli

arkadaşlar benim muhabbet kuşum yıllardır ağzını açıp kapıyor ben astım olduğunu yada solunum sisteminde sorunlar olduğunu düşünüyorum bunun için sera vitaminplus v ve sera bronchipur aldım ve kullanıyorum fakat dikkat ettimde kuşum ağzını açıp kapattığında ağzında yem döndürüyor.Sonrada kırıntı döküyor.ve o zaman nefesi kokuyor.ayrıca damla anasonlu kuşkumu+vitakraft grit kuş kumu+koza kuş kumu nu karıştırdım onu yediriyorum ayrıca marulda veriyorum ama bir türlü nefes darlığı geçmedi.vitaminplus ve bronchipur da dokunur diye korkuyorum ama mecbur suyla veriyorum.
    Bu konuda öneri ve görüşleriniz nedir.

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşunuzun resimlerini görebilir miyiz? gaga cevresini bir çekin.. Mantardan şüphelenebilirsiniz, dikkatlice kontrol edin gaga cevresini.. Mantar, ağız kokusu da yapar.. eğer mantar olabileceğini düsünüyorsanız kafes temizliğine dikkat edin.. ayakları ve gagası dışkısına ulaşamasın, dışkı mantarı tetikler.. suyuna elma sirkesinden 3 4 damla damlatırsanız, mantara bağlı iç parazitlerden kısa sürede kurtulursunuz.. kuşa tatlı yiyecekler yedirmeyin, insanlar için troysd mantar kremini sabah akşam 1 hafta süre ile kulak çöpü ile mantar görünen yerlere yedirin..

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    İç hastalıgı var ise veteriner kontrolünde nidazol surup yada mikostatin suruba başlayın derim.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşum kokuyor