Karadeniz Pet

muhabbetkuşun ağız kokusu

• Konbuyu başlatan engindokur
  • Başlangıç tarihi
E

engindokur

Guest
arkadaşlar benim muhabbet kuşum yıllardır ağzını açıp kapıyor ben astım olduğunu yada solunum sisteminde sorunlar olduğunu düşünüyorum bunun için sera vitaminplus v ve sera bronchipur aldım ve kullanıyorum fakat dikkat ettimde kuşum ağzını açıp kapattığında ağzında yem döndürüyor.Sonrada kırıntı döküyor.ve o zaman nefesi kokuyor.ayrıca damla anasonlu kuşkumu+vitakraft grit kuş kumu+koza kuş kumu nu karıştırdım onu yediriyorum ayrıca marulda veriyorum ama bir türlü nefes darlığı geçmedi.vitaminplus ve bronchipur da dokunur diye korkuyorum ama mecbur suyla veriyorum.
Bu konuda öneri ve görüşleriniz nedir.

Kuşunuzun resimlerini görebilir miyiz? gaga cevresini bir çekin.. Mantardan şüphelenebilirsiniz, dikkatlice kontrol edin gaga cevresini.. Mantar, ağız kokusu da yapar.. eğer mantar olabileceğini düsünüyorsanız kafes temizliğine dikkat edin.. ayakları ve gagası dışkısına ulaşamasın, dışkı mantarı tetikler.. suyuna elma sirkesinden 3 4 damla damlatırsanız, mantara bağlı iç parazitlerden kısa sürede kurtulursunuz.. kuşa tatlı yiyecekler yedirmeyin, insanlar için troysd mantar kremini sabah akşam 1 hafta süre ile kulak çöpü ile mantar görünen yerlere yedirin..

Geri