Karadeniz Pet

Muhabbetlerde Yıllık Yem Tüketimi

Gokhan ERKAN

Onursal Üye
1 Takım muhabbet yılda ortalama ne kadar yem yer? 5 takımım 1 kiloyu ortalama 1 ayda yiyorlar diye hesaplıyorum. Tabii extra haftada 1 ya da 2 gün mama veriyorum.(Duruma göre her çifte değil) Fikirleri olan varsa paylaşması şiddetle tavsiye olunur. 20 kiloluk Versele Laga ya da Vitakraft Australian yem almayı düşünüyorum. Genelde 1 er kiloluk alıyordum ama artık uğraşmak zor geliyor. Yem ömürleri yaklaşık 1 yıl olduğu için yemlerde sorun yaşayıp yaşamayacağım aklıma takıldı? Gerçi Versele Laga da ağzı tekrar kapanabiliyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Vitakraft 800gr. ambalajda satılıyor(du).
5 çift ayda 1kg'dan fazla yer diye düşünüyorum. 20kg'lık 1 çuval yem sana 6 ay gider. (yavruları da hesaba katıyorum)
Çuval yemlerin ağzını bağlayıp kuru ve çok sıcak olmayan bir ortamda son kullanma tarihine kadar güvenle saklayabilirsin.

Son düzenleme:
Vitakraft 800gr. ambalajda satılıyor(du).
5 çift ayda 1kg'dan fazla yer diye düşünüyorum. 20kg'lık 1 çuval yem sana 6 ay gider. (yavruları da hesaba katıyorum)
Çuval yemlerin ağzını bağlayıp kuru ve çok sıcak olmayan bir ortamda son kullanma tarihine kadar güvenle saklayabilirsin.
Yavrularla haklısın abi. Vitakraft 800 gr. Versele Laga 20 kg. Şu anda yavrusuz hesapladım. Madem öyle ben Versele Laga 20lik aliim. Çok değişken fiyatları. Bir türlü karar veremedim. 90 a da var 125 e de. Arada geziyor fiyatlar.

1 kilogram 5 çifte 1 ay yok artık sipermis benim ortalama 30 kuşum oluyor yavrularla. 2,5 3 ay arasında 25 kg gidiyor bence bir yanlisiniz var

1 kilogram 5 çifte 1 ay yok artık sipermis benim ortalama 30 kuşum oluyor yavrularla. 2,5 3 ay arasında 25 kg gidiyor bence bir yanlisiniz var
Yanlışım yok. Yavru hariç 4 ya da 5 takım oluyor duruma göre Yusuf Kürşat. Geçen ay 1 en fazla 1.5 kilo yem gitti. Tabii extra da mama var yem hariç.

Son düzenleme:
Ben de mama veriyorum ama yavrulu ya her takım tüketim ondan fazla oluyor olabilir

Ben de mama veriyorum ama yavrulu ya her takım tüketim ondan fazla oluyor olabilir
Evdeki takımlarımda daha yavru yok. 3 takım yumurtasız ve Şu an yumurtada olan 2 takım var evde. Extra 3 takımım da arkadaşın üretimhanesinde. Hem show yumurtalarına bakıcılık yapıyorlar. Onlarda yavrular var. Ama onların yemi de beni ilgilendirmiyor :) Yani yavru oldukça tabii ki artacak ama 3 ayda 25 kilo gidecek kadar gider mi dersin Yusuf Kürşat?

Benim gidiyor usta daha doğrusu gitti tam kaç gün gitti bilmiyorum ama o civardi

Yavru baktığı zaman tüketim baya artıyor.
Alacağın yemlerin içeriğine baktım gayet iyi.
Bir tanede ben öneriyim deli nature 67, ben memnunum.
Bulmak biraz sıkıntı oluyor gerçi.

Benim gidiyor usta daha doğrusu gitti tam kaç gün gitti bilmiyorum ama o civardi
Sağolasın usta. Ayarı da tutturamıyoruz evde biliyor musun takımlar gidip gelince. O zaman ben gönül rahatlığıyla Versele-Laga 20 Kg lık alayım. Ne olsa en fazla 3-4 ay gidecek yavrular olunca.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 18:05 --

Yavru baktığı zaman tüketim baya artıyor.
Alacağın yemlerin içeriğine baktım gayet iyi.
Bir tanede ben öneriyim deli nature 67, ben memnunum.
Bulmak biraz sıkıntı oluyor gerçi.
Takımlar sürekli gidip geliyorlar. Ayar da kaçıyor :) Şimdi önümü göremiyorum. Gerçi bu kadar takımdan aşağı daha düşmem. Deli Nature de bakarım. Teşekkürler şimdiden.