petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbetlerim çiftleşmeye başladı kesin yumurtlar mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve berkk tarafından 5 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. berkk

berkk Guest

Merhaba arkadaşlar,

Muhabbet kuşlarım yaklaşık 3 gündür çiftleşiyorlar. Dişi dışarıdan ses gelmedikçe biz yaklaşmadıkça folluktan çıkmıyor. Kuyrugu asagı dogru eğiliyor ve kanatları yana doğru düştü. Kesin yumurtlar mı sizce? ve bir de hala çiftleşiyorlar :) çiftleşmeye başlamalarının 3. gününde günde 3 defa çiftleşiyolar ve bu sadece benm gördüklerim :)

Teşekkürler şimddien.

2. Gökhan KARAALİ

İnş Yumurtada Sıkıntı Yaşamazsın ve Hepsi Sağlıklı Çıkar.

3. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    vardır merak etme sürekli çiftleşmeleri normal .ben bizim kuşlar çiftleşmeden önceki çıkardıkları sesten anlıyorum aha diyorum başlıyacaklar 5 dakika sonra show başlıyor :)

4. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    gözün aydın yumurta yakındır yumurlamaya başladığında anne kuş dışarı daha az çıkacağından çoğunlukla erkek dişiyi beslemeye başlar bu dönemde mamayı eksik etmeyin

5. Serkan AKYÜZ

yakındır yakıııın :) hayırlısıyla gelir...

6. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    hocam çifteleşmeden önceki halleri nasıldı neler verdın veya neler yaptın da çiftleşmeye başladılar

7. Aydın Özdemir

sanırım 10 güne kadar yumurtlarlar. benim kuşlarda öyle olmuştu:)

8. berkk

berkk Guest

abi ben dişiyi ufak sanıyordum 5-6 aylık falan ama deiğilmiş. o yüzden follugu takmıyordum sonra arkadaşım follugu tak dedi follugu taktım ve yaklaşık 1 ay içinde çiftleşmeye başladılar. sonra çok fazla araştırdım olay gerçekten follukta bitiyormuş :) özel bir şey vermedim çiftleşmeleri için. yem olarak da ince yem ve normal yem veriyorum. bir de kuş kumu var yem olanından onu ayrı bir yemliğe koydum ufak ufak taşlar arada sırada yiyorlar ama alakası yoktur heralde. erkek sürekli kafasını sallayıp agzından yem veriyordu zaten ilk günden beri fakat dişi de bir süredir kafasını sallamaya başladı ordan biraz çaktım mevzuyu.

arkadaşlar bir de yumurtlarsa bizimkisi ne gibi şeyler yapmam lazım yavrular için? özel mama falan mı hazırlamalıyım? yoksa yavru yemi mi?

9. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Yavrular yeme düşesiyr kadar normak mama verin ondan sonra yavru için mama yaparsınız

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

10. berkk

berkk Guest

kardeşim tam olarak anlayamadım :) biraz bu konularda terimlere hakim degilim kusura bakmayın.

yavrular yumurtadan çıktıktan sonra ve yuvalıktan çıkıcan mı yumurtalı mamayı yapayım?

11. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Yok suan mama yapın annenin ihtyacı var baba yer anneye kusar yavrular yuvadan atlıyınca yani.yumurtadan çıktıkdan 1 ay sonra kafesin içine atlarlar ozaman.yavru maması yapın :)

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

12. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kafesinde kalamar kemiği olsun eksik etme kafesten

13. OKAN ÇEVİK

OKAN ÇEVİK New Member

Beğenileri:
    1
    hayırlı olsun eger dişi kus dedıgın gıbıyse yavrular yolda insllah kulucka donemını dişi kuşun rahatlıkla gecırır ve yavrularını alırsın kardeşim :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kusu ciftlestikten sonra ne zaman yumurtlar