Karadeniz Pet

Muhabbetlerim çiftleşmeye başladı kesin yumurtlar mı?

• Konbuyu başlatan berkk
  • Başlangıç tarihi
B

berkk

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Muhabbet kuşlarım yaklaşık 3 gündür çiftleşiyorlar. Dişi dışarıdan ses gelmedikçe biz yaklaşmadıkça folluktan çıkmıyor. Kuyrugu asagı dogru eğiliyor ve kanatları yana doğru düştü. Kesin yumurtlar mı sizce? ve bir de hala çiftleşiyorlar :) çiftleşmeye başlamalarının 3. gününde günde 3 defa çiftleşiyolar ve bu sadece benm gördüklerim :)

Teşekkürler şimddien.

İnş Yumurtada Sıkıntı Yaşamazsın ve Hepsi Sağlıklı Çıkar.

vardır merak etme sürekli çiftleşmeleri normal .ben bizim kuşlar çiftleşmeden önceki çıkardıkları sesten anlıyorum aha diyorum başlıyacaklar 5 dakika sonra show başlıyor :)

gözün aydın yumurta yakındır yumurlamaya başladığında anne kuş dışarı daha az çıkacağından çoğunlukla erkek dişiyi beslemeye başlar bu dönemde mamayı eksik etmeyin

yakındır yakıııın :) hayırlısıyla gelir...

hocam çifteleşmeden önceki halleri nasıldı neler verdın veya neler yaptın da çiftleşmeye başladılar

sanırım 10 güne kadar yumurtlarlar. benim kuşlarda öyle olmuştu:)

hocam çifteleşmeden önceki halleri nasıldı neler verdın veya neler yaptın da çiftleşmeye başladılar

abi ben dişiyi ufak sanıyordum 5-6 aylık falan ama deiğilmiş. o yüzden follugu takmıyordum sonra arkadaşım follugu tak dedi follugu taktım ve yaklaşık 1 ay içinde çiftleşmeye başladılar. sonra çok fazla araştırdım olay gerçekten follukta bitiyormuş :) özel bir şey vermedim çiftleşmeleri için. yem olarak da ince yem ve normal yem veriyorum. bir de kuş kumu var yem olanından onu ayrı bir yemliğe koydum ufak ufak taşlar arada sırada yiyorlar ama alakası yoktur heralde. erkek sürekli kafasını sallayıp agzından yem veriyordu zaten ilk günden beri fakat dişi de bir süredir kafasını sallamaya başladı ordan biraz çaktım mevzuyu.

arkadaşlar bir de yumurtlarsa bizimkisi ne gibi şeyler yapmam lazım yavrular için? özel mama falan mı hazırlamalıyım? yoksa yavru yemi mi?

Yavrular yeme düşesiyr kadar normak mama verin ondan sonra yavru için mama yaparsınız

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

Yavrular yeme düşesiyr kadar normak mama verin ondan sonra yavru için mama yaparsınız

kardeşim tam olarak anlayamadım :) biraz bu konularda terimlere hakim degilim kusura bakmayın.

yavrular yumurtadan çıktıktan sonra ve yuvalıktan çıkıcan mı yumurtalı mamayı yapayım?

Yok suan mama yapın annenin ihtyacı var baba yer anneye kusar yavrular yuvadan atlıyınca yani.yumurtadan çıktıkdan 1 ay sonra kafesin içine atlarlar ozaman.yavru maması yapın :)

kafesinde kalamar kemiği olsun eksik etme kafesten

hayırlı olsun eger dişi kus dedıgın gıbıyse yavrular yolda insllah kulucka donemını dişi kuşun rahatlıkla gecırır ve yavrularını alırsın kardeşim :)

Geri