Karadeniz Pet

Muhabbetlerim ne zaman çifleşir

Özer ÇAĞLAR

Meraklı Üye
S.a ben yeniyim şöle bi durum var bende arkadaşımdan 7 aylık dişi 9 aylık erkek aldım ikiside yavrudan büyüme 2 si tek başına aynı kafeste büyümüş yaklaşık 3 ay geçti dişi 10 erkek 12 aylık oldu 1.5 ay önce yuvalık taktım 10 gündür dişi yuvalığa girip çıkıyor çok iyi anlaşıyorlar ve erkek dişiye ağzından birşeyler çıkarıp yedirtiyor bazen fakat çiftleştiklerini görmedim bide dişinin ceresi koyulaştı acaba ne zaman çiftleşip yumurtlar teşekkürler

Ne zaman ciftlesecegi belli olmaz ama birbirlerine yem kusmalari disinin yuvaliga olan ilgisi iyiye isaret. Sadece zaman ve sabirla yakinda iyi haberlerinizi bekliyoruz. :)
Fotograf eklerseniz kizisma durumunuda soyleyebiliriz.

Ne zaman ciftlesecegi belli olmaz ama birbirlerine yem kusmalari disinin yuvaliga olan ilgisi iyiye isaret. Sadece zaman ve sabirla yakinda iyi haberlerinizi bekliyoruz. :)
Fotograf eklerseniz kizisma durumunuda soyleyebiliriz.
Bilgi için teşekkürler resim yüklim hemen

Konuya bodoslama atlıyorum Özer kardeşim kusura bakma .
Mustafa başkan fotoğraf at deyince bende kızşkınlıgnı ogrenmek ıcın atmak ıstedım farklı konu açmayım dedim :) @Mustafa KRBCK
ZdzAkV.jpg

MaşAllah kardesim yeterince kızginlasmis bir disi :)
:) teşekkürler 1 senedir yalnızdı yanına geçen gün erkek aldım ama gagalıyor onu nasıl alışacaklarsa ayrı kafeslere koydum şuanlık umarım 2 hafta sonra içine atınca boş durmaz

Dişinin biraz daha kızginlasmasi gerekli ceresi(burnu) koyu kahverengiye donunce asiri kizgin oluyorlar. Hem bu surecde erkek biraz daha kizisir yani anlayacagin sabir ve zaman :) Bu surecde mama takviyesini eksik etmemelisin forumda arkadaslarimin paylastigi guzel.mama tarifleri vardi :)

:) teşekkürler 1 senedir yalnızdı yanına geçen gün erkek aldım ama gagalıyor onu nasıl alışacaklarsa ayrı kafeslere koydum şuanlık umarım 2 hafta sonra içine atınca boş durmaz
Gorucu usülü olunca es tutma sorunu olabiliyo :D Eger daha alismazlarsa disiyi salmaya birakacaksiniz anlastigi erkegi kapacaksiniz :D

Gorucu usülü olunca es tutma sorunu olabiliyo :D Eger daha alismazlarsa disiyi salmaya birakacaksiniz anlastigi erkegi kapacaksiniz :D
Hahaha :D Alışmazlar mı ya bilmiyorum salmaya bırakma şansım yok iyi bir erkek kuş aldım babayiğit nazar değmesin bidaha alamam değiştirmekte istemiyorum sevdim bu kuşu :) :)

Durumları gayet iyi görünüyor. Maşallah çok güzel kuşlar. İlk olarak tüneği ahşap tünekle değiştirmeniz daha sağlıklı olacaktır. Tek tünek olsun ve tüneğin bir ucu direk yuvalığın girişine dayanırsa daha verimli olur diye düşünüyorum. Ben yuvalığın girişindeki küçük tüneğin dışarda olan kısmını kesiyorum ve asıl tüneğin bir ucunu kesilen yere denk gelecek şekilde yuvalığı kafese tutturuyorum. Bu şekilde yuvalığa giriş çıkış kuş için daha kolay oluyor. Tek tünek olunca da mecburen kuşlar birbirlerine yakın oluyorlar. Ahşap tünek özellikle çiftleşmede çok daha verimli hem de kuşlar için daha sağlıklı ve rahat.

bizimkilerin dişilerinde yuvaya ilgi yok hala çocuk da yaparım kariyer de mi diyorlar nedir? :(

Tekrar s.a ustalar 2 gündür hem erkek hem dişi mubişim yuvalığa birlikte aynı anda girmeye başladı bu konuma ek olarak yazim dedim ikisinin aynı anda girmesi ne anlama geliyor acaba teşekkürler. :)

Kafesin dibindeki yuvaligi keşfe çıkmışlar darısı bizimkilerin başına

Salam dosdlar menim de bir cut qusum var disi yuvaya girib cixir. Ama hec citlesmirler. Quik qizisdirici yem verdim sizce bu yem onlarin ciftlesmesine komek edermi? . resimlerini de atim bakin. Cavabiniz ucun indiden tesekkur

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

f863ff68edc4f76a5caf23cda4a6622f.jpg
ad938d1dbe27bbb12d7a983beaab312b.jpg

Ciftlesmek isdiyirler ama disi yatinca erkek ayaqini disinin beline koyur ama usdune tam cikmir

Geri