petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbt kuşum hastamı:((

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ysfturan1234 tarafından 14 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. ysfturan1234

3 gun once muhabbt kuşu aldım aldıgım yer yavru kanat ve kuyruk tüyleri geç uzar dedi kanat tüylri neyse ama kuyrugunun cok kısa oldugunu fark ettim sizce herhangi bir hastalıgımı var ve bunu nasıl çözebılırım eğer bır sorun varsa gerı goturucem cevaplarınızı bkliyorum..[​IMG]

2. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuyruk kanat nerde , alırken kuyruk kanat varmıydı

3. Ceren Çağlayan

Fransiz tuy dokumu hastaligi olabilir. Kuyrugun baslangic bolgesinde yeni cikan tuyler goruyor musunuz? Eger yoksa hastadir, ucamayan bir kus olur. Ayni hastalik bir kusumda var, 2,5 yasinda, penguen diyoruz :)

4. ysfturan1234

Ben almadım hediye geldi alan kişi yavru oldugu ıcın kanadı gec uzar dedi kuyruğna falan dıkkat etmemıstım dun farkettım zaten bana geleli 3 gün oldu eğer bir sorun varsa getiren kısıye gerı verıcem...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

O hastalıgın bır tedavisi yokmu peki yeni çıkan tüyler goruyorum fakat çok kısa

5. Ceren Çağlayan

Bence geri vermeyin, ucamayacak diye hasta bir hayvan degil o. Tam aksine cok eglenceli oluyorlar :) Kendi kusumdan bir suru ornekler verebilirim. O kus bence cok sevilmeyi hakediyor :rolleyes:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:59 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

Kuyruk baslangic bolumunde sislik gibi olan yerde mi bu tuyler?

6. ysfturan1234

En iyi veterinere goturmek benım kusum ucmaya calısıyor ama hıc yukselemıyor bıle sadece zıplıyo cok tatlı bı hayvan verıcem dıyorum ama nasıl verıcem bılmıyorum :((( çıkan kuyrukların yerıne bakmadım baktıgım zaman cevap verırım

7. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    hocam biraz bekleyin, hemen Fransız tüy dökümü demeyin, kuşa b vitamini verin, benim ürettiğim yavruların bazılarında yavru 30-40 günlük olunca bu şekilde uzun tüyleri dökülüyor ama yeni tüyler çıktıktan sonra bir daha bu şekilde dökülmüyor, kuş uzun tüylerini çıkardıktan sonra hemen dökülürse ve 2-3 kez bu şekilde devam ederse Fransız tüy dökümü olabilir...

8. ysfturan1234

tamam zaten bıraz onc baktım kuyrugu bıraz daha uzamış resmini çekip atarım yarın yavaş yavaş uzuyo gibi sanki

9. ENES BASKIN

Arkadaşım kuşun birde küçük bundan da olabilir sen bir kaç gün daha bunu takip et . Vitaminini eksik etme .

10. ysfturan1234

Tamam teşekkürler..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:56 -->-> Daha önceki mesaj 22:39 --

kuşumun son hali bana bıraz uzamıs gıbı geldı ben uzamıs gormek ıstedıgım ıcınmı oyle gordum yoksa gercekten bırazcıkta olsa uzamısmı?[​IMG]

11. ENES BASKIN

Bana da öyle geldi fakat bir resimde ilk fotoğraftaki gibi yandan çekersen daha net anlaşılır.

12. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Oncelikle kusun 2 aya kadar kanat ve kuyrugu uzar ama kusun anne ve babadan gelme rahatsiz kandaki virus bu neden oluyor ve ilerde bu kusun yavrularinin bole olmasini istemiyorsan bol yumurta yedirip ve ekstra b vitamini takviyesi yapman lazim kusun dip tuyleri guclensin anne ve babanin rahatsizligida ortamin pis olusu yada onceden atesli bir rahatsizlik gecirmesidir

13. ysfturan1234

Buda kuşun yandan çekilmiş fotoğrafı tavsıyelerinizi dikkate alıcam teşekkürler..[​IMG]

14. Emir KECECI

Emir KECECI New Member

Beğenileri:
    0
    Bekleyin benimde fransız tüy hastası kuşum var eğer tüyleri uzayıp kopuyor ve tüylerde uzatığında kırık kırık oluyorsa french moultdur. Alıştıysanız geri götürmeyin geri götürürseniz kuş için daha kötü olacak. Ben alalı 2 ay oldu dışarı çıkarıcağım zaman kafesini yere bırakıyorum kendisi çıkıyor ayağımdan tırmanıp omzuma çıkıyor kerata :)) Konuşma denemelerinede başladı. Bu arada bazı kuşlar bu hastalığı atlatabiliyormuş.

15. Seda Kurşunlu Çal

benim arkadaşım pet shopta çalışmıştı petshop sahibi adam kuşlar yavru gözüksün diye kanat ve kuyruklarını koparıyormuş!!! böyle bir durum olabilir mi? gerçi kuşunuz zaten yavru ama...

16. ysfturan1234

Kuşa 3 gün acayip alıştım oda bana çok alıştı elımı uzatır uzatmaz geliyo başıma falan tırmanıyo geri veremem artık 2 hafta gözlemleyip sonra veterinere götürücem ..

Sayfayı Paylaş