Karadeniz Pet

Muhabeet kuşu aldım bilgi alcaktım

• Konbuyu başlatan ZAGA
  • Başlangıç tarihi
Z

ZAGA

Guest
Arkadaşlar adam bana kutunun içine koyup kuşu verdi.Fakat 2km ordan bizim ev. Dışarıda 5-10 derece falan kuş hastalanmaz değil mi?Havada rüzgar falan yoktu.Satıcı adama sorduk bişey olmaz dedi ama kuşu satmak için diyedir diye birde siz üstatlara soralım.

Olmaz diye birşey yok siz yine de dışarıda fazla oyalanmasaydınız.

İlk günlerde kuşlar yeni yuvalarını yadırgarlar, üşümeyeceği bir yerde olmalı kafesi. Yüksek sesle konuşmayın. Kafesten çıkarmayın. Kaygılanmayın yem yemiyor su içmiyor diye. Zaman gerekli sadece. Hayırlı olsun kuşunuz. Resim eklerseniz daha iyi yorum yapılacaktır ırkı, cinsiyeti ve yaşı hakkında.

Yavru daha gagadan belli de dişi gibi. Lütfen o krakeri de yedirmeyin kuşunuza.

İlk günlerde kuşlar yeni yuvalarını yadırgarlar, üşümeyeceği bir yerde olmalı kafesi. Yüksek sesle konuşmayın. Kafesten çıkarmayın. Kaygılanmayın yem yemiyor su içmiyor diye. Zaman gerekli sadece. Hayırlı olsun kuşunuz. Resim eklerseniz daha iyi yorum yapılacaktır ırkı, cinsiyeti ve yaşı hakkında.

Yavru daha gagadan belli de dişi gibi. Lütfen o krakeri de yedirmeyin kuşunuza.

Abi niye yedirmeyin bir zararı mı var?Bizim arkadaş ondan alıyormuş bir günde bitiriyormuş onun için aldım.1ay önce kuş almıştım abi 7 gün içinde öldü.O korkudan dolayı buraya konu açma gereksimi duydum aynı olay olmasın diye.Birde abi bu kuşa elimi uzatıyorum direk geliyor önceki kuş ne kadar uzatsamda gelmiyorda.

Korkulacak birşey yok. Krakerlerin genel olarak sağlıksız olduğu bilinmektedir. Sizin ilginize olumlu cevap vereceği dönemde kuşunuz. Avcunuza almayın sadece.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

o krakerler genelde sağlıksız oluyor çıkar bencede ayrıca kullanabiliyorsan tahta tünek kullanmak kuşun için daha iyi bide yavru olduğu için kuşuna mama yapabilirsin ek besin olarak sitede tarifleri var

Hayırlı olsun 1aylık yavru gibi maşallah

Geri