Karadeniz Pet

Muhabettim kuşum çok halsiz, zor hareket ediyor yem yemiyor

A

atakankk

Guest
Çok hastalık geçirdi ama bu en ciddisi olabilir. Ara tüy dökümüdür diye düşünüyorum hâli yok, tüyleri dökülüyor

Dün vitaminli suyundan içti fakat dünden beri yemlerine dokunmadı

BZy8J9.jpg

Elime almaya çalışıp muz felan yedirmeye çalışacağım ama anında bağırıyor çok rahatsız oluyor

Aynasını alıyorum bir yere konarken çok zorlanıyor hareket edemiyor neredeyse yem kabına gidip bakıyor yemiyor

5 buçuk yaşlarında felan

Geçmiş olsun. Durumu pek iyi gözükmedi bana.
Tüy değişimi ağır geçiyor, başka bir sıkıntısı da olabilir. Yem yememesi sıkıntı.
B vitamini vermelisin. Elle besleyebilirsen düzelme ihtimali var.
Bir veterinere de gösterebilirsin.

avisol-a diye bir vitamin aldım tüy dökümü için üstünde tedavi için değildir diyor fakat tüy dökümü için kullanılması gerektiği yazıyor
vitamin a,d3,e ve c var elimi kafese götürünce dokunduğum anda çok yüksek sesle bağırıyor bıraksam bile bağırıyor 10-15 saniye sonra sakinleşiyor korkuyorum nasıl yemek yedirmeye çalışsam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:50 --

fotoğraftaki halsizliği şimdilik böyle fakat dediğim gibi elimi kafese koyunca çok mücadele ediyor ama tele felan tırmanırken neredeyse düşecek kanat felan çırpıyor

Sıcak bi yere koyun isterseniz vitamin şart fakat benim düşüncem hemen veterinere götürün

Sıcak bi yere koyun isterseniz vitamin şart fakat benim düşüncem hemen veterinere götürün

kahramanmaraşta veterinere aynı şeyden dolayı geçen senede gittim verdiği ilaçtı zaten benim kuşumun sorunu yem yemiyor verdiği minarelde duruyor daha ama nasıl içecek bu kuş ne kadar mücadele eder yememek için

Geri