Karadeniz Pet

muhbbet kuşum çok hasta

• Konbuyu başlatan incik-boncuk
  • Başlangıç tarihi
I

incik-boncuk

Guest
merhaba benim bir dişi birde erkek iki tane muhabbet kuşum var kuşlarımı alalı 20 gün oluyor dişi olan çok hızlı nefes alıp veriyor, tüyleri kabarık, poposunun çevresindeki tüyler dökülmüş lütfen bana yardımcı olun:confused:

salıncaktakı kus baya rahatsız gözüküyor

baya hasta gözüküyo inşallah iyileşir vitamin felan veriyomusunuz

Şu ballı kırekeri çıkarın bana göre ne ile yapıştırdıkları belli değil , vitamin ve mama takviyesi yapın, sıcak ortamda dursun ek olarak ishal var mı?

İnsan bile yemek yiyorda zehirleniyor , bu ballı krakerleri neyle yapıştırdıkları belli değil. İnsana at , eşşek eti yediren , martı kesen zihniyet kuşun krakerini bal ile yada sağlıklı bir şey ile tuttururmu? hiç sanmıyorum. Bu buş o krakerden bile hasta olmuş olabilir. Diğer kuşun sağlam olması krakeri masum yapmaz. Bende karşıyım krakere. Hastalığı krakerden olmasada karşıyım...

Allah şifa versin , kuş iyi durmuyor...

Kardeşim biraz açıklaman lazım ishal var mı hırıltılı nefes alıyor mu neyi var yani tek resimle çözülmez açıklaman lazım az

dışkısı hafif sulu yapıyor, hırıltılı nefes almıyor çok hareket etmiyor az yem yiyor

aynayada krakerede gerek yok derim (sonuçta çift kuşlar ), kuşunuz resimde göründügú gibi ise ciddi sıkıntılı görünüyor çok büyük ihtimal ishal olmuştur yapmanız gereken en güzel şey hastalık ve tedavi bölümüne bi göz atın takıldığınız bir mevzuu olursa bu başlık altından sorabilirsiniz

Bence veterinere götür geç kalmadan işalah iyileşir baya hasta görünüyor..

bulunduğum yerde veteriner pek anlamıyor küçük ve büyük baştan anlıyorlar yine de götürdüm enfeksiyon kapmış dedi antibiyotik tedavisi gerekiyor dedi ne kadar güvenebilirim bilmiyorum

İshal olup olmadığı sorusuna net cevap vermemişsiniz. Dışkıda koyu bir bölüm yoksa, sadece su gibi bir dışkılama varsa ya da popoda dışkı bulaşığı fazlaysa acilen avidiare adlı ilacı temin edin, suyuna katın, su da içmiyorsa şırınga ile verin, çok etkili bir ilaç kısa sürede keser ishali, umarım değildir ama ishalse ilaçsız pek fazla dayanamaz, geçmiş olsun

dışkısında koyu bölüm var sulu kısmı da var poposunda sadece sabah dışkısı vardı ondan sonra yoktu. isal gibi değil aldığım yer çok temiz değildi oradan enfeksiyon kapmış olabilir mi

Anlaşılan tam anlamıyla bir ishal değil, dediğiniz gibi enfeksiyon da olabilir veterinere güvenmek durumundasınız sanırım, ilacı dozunu iyi ayarlarsanız inşallah atlatır, tekrar geçmiş olsun

Hırıtılı felan varsa solunum yolu enfeksiyonu vardır demektir, forumda konular var inceleyin olmadı sağlam bir veterinere götürün yazık yani.

görev yaptığım yer ağrı doğubeyzıt ne yazık ki başka veterinere götürme şansım yok :(

Bu kuşun durumu kötü,petshopa götürün

burda petshop olsa çoktan götürücem ama öyle bi imkanım yok aldığım yerdeki adamda anlamıyo birşeyden. veteriner antibiyotik vermemi söyledi. Suyuna koydum günde bi kere de ağzına birkaç damla damlatıyorum:(

burda petshop olsa çoktan götürücem ama öyle bi imkanım yok aldığım yerdeki adamda anlamıyo birşeyden. veteriner antibiyotik vermemi söyledi. Suyuna koydum günde bi kere de ağzına birkaç damla damlatıyorum:(

Veterinerler genelde kuşlarla ilgilenmiyor,antibiyotik verip gönderiyorlar.Allah şifa versin ne diyeyim

Geri