Karadeniz Pet

Mükemmel kuş?

Başkankan

Yeni Üye
Size soru ; insana en yakın davranan sıcakkanli,hareketli, konusma kabiliyeti yuksek muhabbet kuşu ırkı hangisi? Renk bu saydigim faktorlerde etkili mi?

Öyle bir şey yok. İnternette hep şöyle geçer ama çekoslavak mb ler biraz daha cana yakın ama ne kadar doğru bilemem

Benim gayret ve azmimde slklntl yok ama kuş bana misin demiyor. Artik kafesi koyrugum masa dile gelecek ama kuş dönuyor sırtini. Cicikuşu falan gectim cik dese yetecek
Damızlık yapıp yavrusuna cicikuş dedirtebilirsiniz bence bu da bir seçenek. Bazı kuşun huyu öyle oluyor. Benim kuşum da asla sevdirmez kendini, avucuma alamıyorum zaten ama konuşur, kafaya, omza falan gelir. Eş aldım yanına saat başı kur yapıyo XD Tavsiye ederim eş almanızı.

20181203_225230.jpg

Damızlık yapıp yavrusuna cicikuş dedirtebilirsiniz bence bu da bir seçenek. Bazı kuşun huyu öyle oluyor. Benim kuşum da asla sevdirmez kendini, avucuma alamıyorum zaten ama konuşur, kafaya, omza falan gelir. Eş aldım yanına saat başı kur yapıyo XD Tavsiye ederim eş almanızı.
Bana da umitsiz vaka gibi geliyor. Cunku bi tik ilerleme olurdu bence bu kadar ugrasmaya. Nasip artik. Esli kus istemiyorum ben konusan kus istiyorum :(

Bu da bir moraldir... tamam ugrasmaya devam. Kuş ele gelmeyi cagirinca bakmayi ogrenir diyorsaniz amenna... ama bu kuş yulaf tohumu yemeyi de bilmiyor; onune ayna koydum belki ona bakarda oter diye aynaya bakmayi da bilmiyor. Bunlari da zamanla ogrenir dimi?
Öğrenir tabiki. Ayrıca her şey hemen olmaz. Benim kuşum ilk uzaktan ele gelmeyi 1 ayda öğrendi ama sonra kolay eğitildi.

Alali on gun oldu. Daha once fotograf yuklemistim ama simdi basaramadim bir turlu.
10 günde olmaz zaten. kuşun yeni, petshopta zorla ele alınmış, ayrıca petshopta bir sürü kuşun içinden yabancı bir yere geldiğini düşünürsen sanada normal gelecek bu tavrı. bırak biraz ortamı evin içindeki insanları gözlemlesin. zamanla.

bu hevesi anca yeme yeni düşmüş kuş keserdi arkadaşım bu kuş 5 aylık var gibi :) yeni yeme düşenler enn kolay eğitim çağında oluyor.

bu hevesi anca yeme yeni düşmüş kuş keserdi arkadaşım bu kuş 5 aylık var gibi :) yeni yeme düşenler enn kolay eğitim çağında oluyor.
Artik yapacak bisey yok.geri veremem kiyamam.beni kanser etse de kalacak :) şunu soyleyin bana 5 6 aylik olsa da konusur mu? Bi umut olsun mu?

Ya bide isin o boyutu varki bana cok cok cok yavru diye verdi adam
zaten şu para avcısı petshoplar var ya hepsinin ocağı sönsün diyesim geliyorda neyse. kuşu almadan önce iyice bi araştırma yapsaydın keşke. neyse olsun ben yeğenimin 2 ay boyunca mıncıklayıp hırpaladığı kuşu aldığımda içler acısı bi durumdaydı. şimdi kulağımın dibinde 'mini mini bir kuş konmuştu' diyor :D zamanla sabırla ve en önemlisi sevgiyle yaklaştığında daha kolay oluyor eğitmek. evin müsaitse kafesi duvara yüksek olmayacak bir şekilde tak ve odayıda tanıdıysa eğer kapağını açık bırak özgür kalsın. elinden yem ver bunu ister aç bırakarak yap ister açıktığını anladığın zaman senin insafına kalmış. zaman zaman kafesin içine elini koy zararsız olduğunu anlasın. kesinlikle avuçlama. yem çimlendir ver. yöntem çok ama uzun sürer sabrın varsa bunları yap. eğer ben sabırsızım işlerin hızlanması lazım diyosan bu kuşu aldığın paranın yarısına verip üzerine biraz daha koyup yeni yeme düşmüş al. almışken birazda vasıflı al jumbo falan. :)

Artik yapacak bisey yok.geri veremem kiyamam.beni kanser etse de kalacak :) şunu soyleyin bana 5 6 aylik olsa da konusur mu? Bi umut olsun mu?
konuşma meselesi senin sesini taklit etmesi. seni taklit etmesi içinde sana kendini yakın hissetmesi lazım. bunun içinde senin çabalaman lazım. olay yine sende bitiyor. konuşmasını istiyorum diyosun ama zor olacak bunu bil. o kadar uğraşıyorum bu niye konuşmuyor diyipte sinirleneceğine, allah göstermesin kuşa kızıp bağıracağına(yaparsın demiyorum istisnai durumlar ve kişilere sözüm) değiştir derim kuşu.

ha bunu deme sebebim 10 gün oldu neden tepki vermiyor demende ki evhamını görmüş olmam yanlış anlaşılmasın.

zaten şu para avcısı petshoplar var ya hepsinin ocağı sönsün diyesim geliyorda neyse. kuşu almadan önce iyice bi araştırma yapsaydın keşke. neyse olsun ben yeğenimin 2 ay boyunca mıncıklayıp hırpaladığı kuşu aldığımda içler acısı bi durumdaydı. şimdi kulağımın dibinde 'mini mini bir kuş konmuştu' diyor :D zamanla sabırla ve en önemlisi sevgiyle yaklaştığında daha kolay oluyor eğitmek. evin müsaitse kafesi duvara yüksek olmayacak bir şekilde tak ve odayıda tanıdıysa eğer kapağını açık bırak özgür kalsın. elinden yem ver bunu ister aç bırakarak yap ister açıktığını anladığın zaman senin insafına kalmış. zaman zaman kafesin içine elini koy zararsız olduğunu anlasın. kesinlikle avuçlama. yem çimlendir ver. yöntem çok ama uzun sürer sabrın varsa bunları yap. eğer ben sabırsızım işlerin hızlanması lazım diyosan bu kuşu aldığın paranın yarısına verip üzerine biraz daha koyup yeni yeme düşmüş al. almışken birazda vasıflı al jumbo falan. :)
Ya aslen dedigin gibi bunu verip yeni yeme dusmus almak icimden siddetle gelen ama bunu verince ne olur hayvana bisey olsa kotu birine dusersa falan diye vicdan yapiyorum :(

Geri