Karadeniz Pet

Multivitamin Avi-vit

• Konbuyu başlatan Tunç ÇAĞATAY
  • Başlangıç tarihi
T

Tunç ÇAĞATAY

Guest
Bugün kümes için 20 tane kadar aldık ilk defa alıyoruz. Tüy dökümüne girdiği için kuşlar iyi olur tavsiyesi verdiler birde sizden soralım dedik nasıl iyi bir vitamin mi ? tüye girmiş kuşa verilir mi ?

İyi vitamin değil.Ama çok aldığın için diğer kaliteli vitaminler çok tuzlu gelirdi fiyat olarak.

ben kullanıyorum kuşum da severek içiyor vitaminli suyunu. tek bir kötü noktası var benim fark ettiğim biyotekniğin damlatma vitaminlerini de kullandım ama toz olan bu versiyonu sulukta değişik bir koku bırakıyor ve odayı da kokutuyor. bunun dışında tekli olarak aldığım için 12 lira gibi bir fiyata aldım petshoptan. 80 cc suya 1 ölçek diyor malum öyle yaparsak vitamin dayanmaz tek kuş beslediğim için 40 cc suya yarım ölçek koyuyorum ki onunda çoğu çöpe gidiyor.

beş para etmez veterinerden al

Dedim gibi tüy dökümü için deneyeceğiz bakalım ne faydalaları olacak.

ben kullanıyorum kuşum da severek içiyor vitaminli suyunu. tek bir kötü noktası var benim fark ettiğim biyotekniğin damlatma vitaminlerini de kullandım ama toz olan bu versiyonu sulukta değişik bir koku bırakıyor ve odayı da kokutuyor. bunun dışında tekli olarak aldığım için 12 lira gibi bir fiyata aldım petshoptan. 80 cc suya 1 ölçek diyor malum öyle yaparsak vitamin dayanmaz tek kuş beslediğim için 40 cc suya yarım ölçek koyuyorum ki onunda çoğu çöpe gidiyor.

40cc derken 400 ml den mi bahsediyorsunuz 400 ml ise yarım ölçek yeterlidir ama 40ml yani ufak bir suluga yarım ölçek atıyorsanız çok aşırı doz olur aşırı kokuda bundan oluyordur ayrıca 1 günden fazla tutmayın sulukta bende avivit kullanıyorum hiç sıkıntı çekmedim kokuda sulukları temizlemeye üşenipte 2 gün tutarsam hafif oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:12 -->-> Daha önceki mesaj 23:12 --

siz kümes derken ayrıca ne için kullancaksanız muhabbet kuşu mu?

40cc derken 400 ml den mi bahsediyorsunuz 400 ml ise yarım ölçek yeterlidir ama 40ml yani ufak bir suluga yarım ölçek atıyorsanız çok aşırı doz olur aşırı kokuda bundan oluyordur ayrıca 1 günden fazla tutmayın sulukta bende avivit kullanıyorum hiç sıkıntı çekmedim kokuda sulukları temizlemeye üşenipte 2 gün tutarsam hafif oluyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:12 -->-> Daha önceki mesaj 23:12 --

Bizde ilk defa kullanıyoruz tüye girdiler diğer vitaminlerimiz bittiği için öneri üzerine aldık ama tüye girmiş kuşlara verilir herhalde avi-vit

b vitamini içeren komleks vitaminler koku yapar. Biyotekniğin sıvı b vitamini de kokuyor.

Nasıl bir vitamın öneriyorsun?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:01 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

siz aldınız mı veterinerden? hangi marka

miravit multivitamin aldım 8 tl ye memnunum

Nasıl bir vitamın öneriyorsun?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:01 -->-> Daha önceki mesaj 18:39 --

siz aldınız mı veterinerden? hangi marka

vitamin alacaksan Sera marka vitamin plus al.Almanyada ithaldir.Akvaryumum varken de balıklar için Sera nın yemlerimi ilaçlarını kullanıyordum.Çok kalite.

vitamin alacaksan Sera marka vitamin plus al.Almanyada ithaldir.Akvaryumum varken de balıklar için Sera nın yemlerimi ilaçlarını kullanıyordum.Çok kalite.

2 muhabbet kuş için ayda kaç defa veriyim? suluna kaç damla? saten cok fazla içmiyorlar... dörtte biri doldursam sulunu ve o şeklinde ilaç versem olur mu?

Ben oğluma kullandigim vitamini veriyorum bir damla aslanlar gibi

2 muhabbet kuş için ayda kaç defa veriyim? suluna kaç damla? saten cok fazla içmiyorlar... dörtte biri doldursam sulunu ve o şeklinde ilaç versem olur mu?

bak belki inanmazsın ama geçen sene sera vitamin almıştım hala var.ayda 2-3 kere veriyorum.suluğuna 4-5 damla damlatıyorum.

vitaminli suyunu kaç gün bırakıyon kafeste?
suluğu ağzına kadar mi dolduruyon?

1 gün durduruyorum.evet ağzına kadar doldur suluğu.vitamin vermeyide abartmamak gerekiyor yalnız.daha çok elma salatalık gibi taze yiyecekler vermen daha iyi.vitamin ara sıra verirsen iyi

kusura bakmayın ama siz yanlış kullanıyorsuz avivitin üzeride yazan yazıyı aktarıyorum ' Muhabbet kuşu,kanarya, papağan gibi kafes kuşlarının 60-80 cc içme suyuna 1 ölçek ilave edilir.' 1cc=1 ml yani 80cc=80 ml buna 1 ölçek katmak gerekiyor 400 ml ye yarım ölçek yeterlidir demişsiniz ama doğrusu 40 ml yarım ölçek

Bizde ilk defa kullanıyoruz tüye girdiler diğer vitaminlerimiz bittiği için öneri üzerine aldık ama tüye girmiş kuşlara verilir herhalde avi-vit
Ben kuşum tüydeykende kullanıyorum. çabucak atlattı tüy dökümünü.

Geri