Karadeniz Pet

Mürekkep balığı kemiği(kalamar kemiği)

• Konbuyu başlatan Gloria
  • Başlangıç tarihi
G

Gloria

Guest
Arkadaşlar forumda yaptığım araştırma üzerine kuşum için bir tane kalamar kemiği aldım . 2 tl gibi bir fiyat ödedim, bir markası yok ve beklediğim gibi sert bir şey değil. Acaba sahte filan mı bu konuda sizden bilgi almak istiyorum. Elime aldığımda beyaz toz bırakıyor.Kuşuma zararı dokunur mu?
Aynı yerden kuş kumu da almıştım kuşum yedikten sonra dışkısı beyaz su gibi gelmeye başladı ve kustu, hemen kaldırdım kum vermeyi kestim durumu normale döndü bu kemik hakkında da endişelenmeli miyim sizce? Sürekli kemiriyor bunun da dokunmasını istemiyorum.iyilik yapayım derken kuşumu hasta etmek istemiyorum :confused:

Sert Olmaz Zaten ..
Fiyatı Zaten 2 3 4 TL Gibi Değişir ..

Piyasada marka ile satılan kuş kumları ve kalamar kemikleri mevcuttur.Kuşunuzun kafesinde kesinlikle kuş kumu bulundurulmalı.Yoksa kuşunuz yem sindirimi konusunda büyük sıkıntılar yaşar.Ayrıca kalamar kemiğide kuşlar için çok önemlidir.

belki sacma olabilir ama balıkcıdan temizlenmemis kalamarın içini istesek bu kemikten mi çıkıyor bana hiç inandırıcı gelmiyor kalamardan o kadar kemiğin cıkması

benim bildigim kadarıyla bu kemikler öyle balıkcılarda satılan küçük kalamar degil devasa boyutta olanları var belgeselde izlemiştim onların kemikleridir diye tahmin ediyorum

marketteki balık reyonundan aldım ben.satılanın aynısı sadece bunda balık kokusu var.aldığınızın kalamar kemiği olduğundan emin olmak istiyorsanız aynı şekilde bi balıkçıdan alıp güneşte bir gün bekletin ip geçirip takın kafese.

bildiğiniz gibi kemik kalsiyumdan oluşur zaten kuşlara sert normal kemiği veremezsiniz kıramaz ve yiyemezler zaten kalamar kemiğini kullanmamızda ki maksat yumuşak olmasındandır ve kuşlar için çok gereklidir özellikle yumurtlama döneminde

Maceraya gerek yok Hagen yada Vitakraftın ürünlerini alın bence

Geri