Karadeniz Pet

Mürekkep Balığı Kemiği ve Gaga Taşı?

• Konbuyu başlatan Yasin ZORLU
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin ZORLU

Guest
MB. kemiği gaga taşının yerine geçer mi? Mürekkep Balığı Kemiği bulundurmak yeterli midir?

Mürekkep balığı kemiği kalsiyum bakımından zengin olduğu için kesinlikle kafesde bulundurulmalıdır.Piyasadaki çoğu gaga taşının içinde alçı var ve ben kafesimde kullanmıyorum.İkiside aynı işlev için kullanılıyor.

Mürekkep balığı kemiği kalsiyum bakımından zengin olduğu için kesinlikle kafesde bulundurulmalıdır.Piyasadaki çoğu gaga taşının içinde alçı var ve ben kafesimde kullanmıyorum.İkiside aynı işlev için kullanılıyor.

Mürekkep balığı kemiği sadece yetrlidir yani. çok teşekkürler

Daha bilgili forumdaki arkadaşların belki farklı görüşleri vardır ama tanıdığım veteriner abi mürekkeb balığı kemiğinin yeterli olcağını söylemişti.

15 yıllık tecrübem var ve akademik eğitimim nedeniyle(biyoloğum) bu canlıları çok iyi tanırım. mürekkep balığı kemiği en sağlıklı olanıdır. normal gaga taşı kullanırsanız bir süre sonra sindirim sisteminin asiditesini bozacağı için kuşlarda sıkıntıya neden olur çünkü bildiğiniz alçıdan imal edilir. her daim saf mürekkep balığı kemiği bulundurun. aromalı olarak satılanlar işleme tabi tutulmuştur ve çok kimyasal içerir.
iyi akşamlar.

Bence sadece kalamar kemiği kullanmak yeterli , gaga taşına gerek yok..

mürekkep balığı resmi paylaşırmısın piyasada satılanlar bence hep alçı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:33 -->-> Daha önceki mesaj 19:32 --

kalamarın kemiği yokki bence ?

Gaga tasinin tek faydasi gagasinin seklini koruyabilmek icin kemirmesidir m.b kemigiyle beraber kullanildiginda gaga tasini yemez sadece gagalar arkadaslar benim tavsiyemdir birlikte kullanin ayni zamanda gaga tasini kemirerek tozunuda tuylerinin atasina almaktadir boylelikle küllenme iç gudusunu gidermis olur

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

mürekkep balığı resmi paylaşırmısın piyasada satılanlar bence hep alçı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:33 -->-> Daha önceki mesaj 19:32 --

kalamarın kemiği yokki bence ?

merhaba, link engellenebilir sanırım pek link paylaşmadım bu sitede ama şu şekilde alabilirsiniz. kuş sayınıza göre toplu almak ekonomik oluyor. onun haricinde muhafaza koşullarını sağlayamazsanız bakteri üremesi oluyor üzerinde, tekli almak daha ekonomik.
ben yakın zamanda artacak çift durumu nedeniyle bu paketi aldım. bayağı ucuza geldi.

LİNK

Bende sadece kalamar kemiği kullanıyorum ama daha 1 kere bile gagasını dedirmedi aldığım gibi duruyor. Ve gaganın kenarında çatlamalar başladı mineral alıp karıştırcam suyuna

mineral blok alabilirsiniz. ayrıca sıvı mineral takviyesi de önemlidir.

Kalamar kemigi yeterli bence

merhaba, link engellenebilir sanırım pek link paylaşmadım bu sitede ama şu şekilde alabilirsiniz. kuş sayınıza göre toplu almak ekonomik oluyor. onun haricinde muhafaza koşullarını sağlayamazsanız bakteri üremesi oluyor üzerinde, tekli almak daha ekonomik.
ben yakın zamanda artacak çift durumu nedeniyle bu paketi aldım. bayağı ucuza geldi.

LİNK

dostum bu bildiğimiz kalamar tava yapılıyor onun kemiği mi yoksa isim benzerliği mi?

mürekkep balığı kemiği aynen :) ufak bir kıkırdak yapıları var vücutlarında. o bölge oluyor.

mürekkep balığı kemiği gagasını yontmada yetrlimidr?

zaten gaga taşı ve kalamar kemiğini yan yana asın kuş gaga taşına dokunmuyor bile :)

Geri